Здолбунівські педагоги відправилися знайомитися зі «стоячими партами»
«Час вживати воду 2.0»: одна з головних цілей проєкту – вживання питної води в поєднанні з фізичною активністю.
Парта – конторка – це високий письмовий стіл із похилою стільницею для роботи стоячи або сидячи. Робота за конторкою допомагає дитині зберегти поставу і зір.
Здолбунівські педагоги ліцеїв №1, №5 та №4 відправилися до Львова, аби познайомитися з партами – конторками з метою вивчення досвіду використання подібних парт в навчальному процесі та поспілкуватися з вчителями – новаторами.
У чотирьох Львівських навчальних закладах парти – конторки вдалося встановити завдяки проєкту «Дамо дітям рухатись», що є соціальною ініціативою однієї з ІТ-компаній Львова, яка покликана боротися з дитячою гіподинамією. «За такими партами діти можуть працювати стоячи та сидячи. Це дасть змогу дітям менше втомлюватися від сидіння і концентрувати свою увагу», – ділиться Богдан Цюваник – керівник ініціативи.
Знайомство з партами розпочалося з презентації проєкту використання парт-конторок. Богдан Цюваник, розповів про проєкт, результати та плани на найближче майбутнє. Згодом Здолбунівські педагоги змогли познайомитися з використанням «стоячих – парт» у різних варіантах.
У Львівській школі №31, використовують принцип «50 на 50», тобто половина парт «звичайних», а інша половина «стоячих». На відкритому уроці у 2-му класі, педагоги змогли побачити парти «в дії», як учні змінюють парти і як це впливає на них, також поспілкуватися з учнями та вчителями-колегами .
Подібний принцип використання парт – конторок «50 на 50» презентував ліцей міжнародних відносин ім. В. Стуса. Відмінність полягала у розміщенні парт в три ряди у класі при повній занятості всього простору на 30 учнів в класі.
На прикладі, Львівського ліцею №52 ім. М. Лобачевського, педагоги дізналися, що можна використовувати 5-10 парт – конторок на весь клас. Вдалося поспілкуватися з вчителькою початкових класів – пані Галиною, учні, якої навчаються за програмою «Інтелект – України». «У класі 27 учнів, більша частина хлопців, які гіперактивні. Раніше зустрічалася проблема, що учні не вміють сидіти за партами, вони сідають на ніжки, постійно шукають зручну позу для навчання. Завдяки партам за якими можна стояти, учні стають більш зосередженими та уважними»,- ділилась своїми враженнями вчителька.
Наталя Яйко – вчителька початках класів Львівського ліцею №27 теж використовує такі парти в навчальному процесі. У її класі стоїть три парти – конторки. «У класі парти за якими можна стояти використовуються, як допоміжні. Свого роду, альтернатива сидінню. Використання таких парт, дозволяє дітям покращити їхні когнітивні навички: увагу, пам’ять, а це важливо для молодшої ланки».
Представникам Здолбунівщини, не вдалося поспілкуватися з батьками, оскільки тривав навчальний процес але зі слів вчителів, батьки підтримали ініціативу, для них провели презентацію парт – конторок, вони самі змогли постояти за ними. У деяких класах, на батьківських зборах, батьки спеціально надають перевагу саме партам за якими можна постояти.
Вчителі та ініціатори проєкту в жодному випадку не змушують дітей весь час стояти, а лише рекомендують регулярно змінювати свою позу і створюють для цього відповідні умови у класах.
Отриманий досвід допоможе покращити ініціативу із встановлення парт-конторок в одному зі Здолбунівських ліцеїв.
Проєкт «Час вживати воду 2.0» реалізується ГО ЗЕОН у співпраці зі Здолбунівською міською радою за підтримки проєкту міжнародної технічної допомоги «Скорочення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань (НІЗ) в Україні», що фінансується Урядом Швейцарської Конфедерації через Швейцарську агенцію з розвитку та співробітництва Міністерства закордонних справ Швейцарії (SDС).
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.