Здолбунівщина розвиває міжнародну співпрацю та просуває бренд України в Європі. ч.2

Початок розмови: Здолбунівщина розвиває міжнародну співпрацю та просуває бренд України в Європі. ч.1.

Новорічна Угорщина залишилася за вікном, попереду вже Словенія. Так склалося, що найбільші міста цієї країни і Марибор і столиця Любляна лежать на нашому шляху до Шкофья Лока.

Марибор зустрів святковими вогнями і малолюдними вулицями. Фізкультпрогулянка на гору, відпочинок і фінальний відрізок до Шкофья Лока.

Вигляд ..шикарний, старовинна місцевість, як виявилося перша згадка у 973 році.

Так, місто відоме з 973 року, коли імператор Оттон II Рудий подарував територію в горах Лока єпископу Фрайзінгу. Через це поселення отримало назву Шкофя-Лока (словен. škof — єпископ). До речі про єпископів ми тут багато наслухалися і надивилися, включно із найвідомішим найстарішим кам’яним мостом капуцинів по якому теж не обережно їздили деякі єпископи.


Але повернемося в дійсність. Завдяки злагодженій роботі мерії та особисто радника міського голови Міхі Єши наша делегація всі дні відчувала максимальну увагу і повагу зі сторони всіх з ким ми зустрічалися. Була офіційна зустріч і з нинішнім мером громади, який нещодавно впевнено виграв вибори. Мер Тіне Радінья добре володіє англійською, поцікавився нашим інтересом до словенського 12 тисячного муніципалітету, розповів про свою громаду. Решта зустрічей були організовані нам вже виходячи із результатів цієї розмови.

Тож нам вдалося побачити і почути місцеві садочок, гімназію, спортивний заклад, артгалереї, профтехосвітній заклад з відділеннями дерево та металообробки. Особлива увага була до організації надання комунальних послуг: сміттєсортуванню та водоочистці.

Вдалося зануритися і в історію та туристичну галузь словенців. Цікаво, пізнавально. Музей в замку – це масштабно! Один вигляд що в ньому що з нього чого вартий. Попереду напрацювання паперів про ймовірну співпрацю між муніципалітетами та розвиток зв’язків вже на рівні конкретних суб’єктів. Якщо, звісно, обидві сторони знайдуть в тому сенс, обговоривши почуте і побачене.

Микола Орлов

Офіційна інформація про подорож:

Владислав Сухляк: Не сидимо на місці, а шукаємо шляхи співпраці з Європейськими країнами!Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети