Владислав СУХЛЯК: Здорова громада – це значно більше ніж про фізичне здоров’я пацієнта лікарні

Кандидат на посаду голови Здолбунівської громади Владислав Сухляк виявляє чи не найбільшу передвиборчу активність поміж конкурентів, як у соціальних мережах, так і біля агітаційних наметів. Причому робить це особисто і щодня. Так він демонструє виборцям свою програму розвитку громади на п’ять років. Вона охоплює три основні стратегічні напрямки – безпечну громаду, заможну громаду і здорову громаду. Наше видання уже інформувало читачів про ключові пункти безпечної та заможної громад, сьогодні поговоримо з кандидатом про його бачення щодо розвитку здорової громади в Здолбунівській ОТГ.

– Здорова громада – це перший і ключовий пункт моєї програми. Це зрозуміло, бо життя і здоров’я – це дві найбільші особисті цінності, котрі має людина. Особливо відчувається зараз, у період пандемії. Це, зокрема, демонструє і соціологія. Якщо раніше під час опитувань люди основними проблемами називали дороги, тарифи, безробіття, то тепер до цього списку додалася й медицина. Пояснення цьому факту просте – коронавірус розкрив усі недоліки розвитку галузі, як по Україні загалом, так і на Здолбунівщині зокрема. Моя позиція така, що медичний заклад КНП «Здолбунівська центральна районна лікарня» потрібно не просто зберегти, а й розвивати. Незалежно від того, медична установа діє в обласному центрі, чи в селі, лікарські послуги мають бути однаково якісними та надаватись в належних умовах.

– Отже, ключовим пунктом Вашої програми Здорової громади є збереження та розвиток лікарні у Здолбунові та первинної медицини по селах. А є інші пункти?

 – Звісно. Зрозумійте правильно, Здорова громада – це не тільки медицина. Це насамперед здорові, щасливі та культурні люди, це культура поведінки, це етика і мораль, це якісне дозвілля та сяючі посмішки на обличчях дітей та дорослих. Здорова громада – це громада, де панує здорова атмосфера доброзичливості та взаємоповаги один до одного. На жаль, чимало українців звикли до негативу, звикли лаяти владу, проте, часто-густо самі забувають про нормальні людські якості – культуру поведінки, етику, чистоту довкілля тощо. Переконаний, що Україну слід почати будувати з себе. І ці ж якості, цю мораль обов’язково виховувати у дітей.

 – До речі, про дітей. Здоров’я нації розпочинається з дитинства?

– Саме так. Тому я на посаді голови громади усіляко підтримуватиму фізичну культуру та спорт. Різний спорт – дитячо-юнацький, аматорський, професійний. На це грошей з бюджету шкодувати не потрібно – загартування та заняття фізичною культурою з дитинства життєво необхідно, адже, як відомо, у здоровому тілі здоровий дух, а спортивні успіхи неабияк піднімають престиж громади. Потрібно, щоб кожна школа мала поле зі штучним покриттям, відремонтовані спортзали, увесь необхідний спортивний інвентар. У людей є мрія мати плавальний басейн, як для дітей, так і для дорослих. Це дорого, але потрібно. Але спочатку треба завершити розпочате. Необхідно добудувати спортивний комплекс у Здолбунові, хоча б тому, що шкода коштів, які уже туди вкладено.

Я сам затятий спортивний вболівальник, полюбляю спідвей, футбол, волейбол. Тому однозначно, буду підтримувати тісні стосунки, що у нас уже налагоджені з дитячими командами, підтримувати їх матеріально. На посаді голови громади це робити буде набагато легше. Також необхідно допомогти повернути лідерські позиції в області здолбунівському футболу. Щоб на стадіоні грали, вболівали і горіли нашим футболом, а не лише піарилися і рік ремонтували трибуни. У нас є вже традиційні турніри і з міні-футболу, боротьби, є сильні юнацькі команди із волейболу, баскетболу, є хлопці і дівчата, які займаються поки що у непристосованих приміщеннях, поза увагою ДЮСШ. Треба спитати і їх, чим можна допомогти. Це усе реально, аби було бажання. Щодо наших уславлених важкоатлетів, то вони добре себе почувають нині і знають що і як робити. Програма підтримки спортсменів рівня України та світу має давати змогу такі результати мати і надалі. І ще: активні заняття фізичною культурою зможуть урешті відтягнути дітей від смартфонів та комп’ютерів.

– А дорослим?

–Та й дорослим теж. Куди у Здолбунові піти? В пивбар хіба що. Звідси і ще одна проблема вимальовується – алкоголізм та наркоманія, які ну геть не в’яжуться з образом Здорової громади. На жаль, Здолбунівщина один із «лідерів» за алкоголізмом та наркоманією в області. І знаєте, чого так? Бо людям нема чим займатися. Немає достатньо роботи, немає, де нормально провести дозвілля, навколо багато негативу, тому, хтось від неробства, хтось від відчаю і спиваються. На жаль, поліція пасивно бореться зі зберіганням та збутом наркотиків, нелегальною торгівлею спиртним. А це безпосередньо провокує і ріст злочинності. Треба і у цьому напрямку наводити лад. І як бачите, виходить так, що поняття «безпечна», «заможна» та «здорова» громада тісно пов’язані між собою. Саме тому ці три напрямки розвитку і стали наріжним каменем усієї моєї програми. Адже Здолбунів та усі села нашої громади, заслуговують на успіх, щоб наші люди були і здоровими, і безпечними, і заможними, а значить, щасливими саме тут, удома. Якщо хто хоче побачити в програмних документах ще більшу конкретику, то ви її не чекайте, програма – це напрямки, а конкретика буде при створені цільових бюджетних програм і за спільної участі тих, хто буде робити Здолбунівську громаду здоровою у широкому сенсі цього слова – порядною, толерантною, вихованою, міцною, спортивною.

 

Політична рекламаВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети