Правда і міфи про пеніцилін та Черчілля

У здолбунівському сегменті Інтернету вже вкотре спливла мелодраматична історія про винахідника пеніциліна та Черчілля. Вона звучить ось так:

Такі історії гарно сприймаються і перепощуються як і багато висловів із розряду “цитати мудреців, які і не знали що вони це сказали :)”

Якщо коротко. Правдою в цій історії було те, що Вінстон Черчілль справді хворів на важке запалення легенів, але це було не в Лондоні, а в туніському Карфагені, і вилікували його не пеніциліном, а сульфапіридином. Історію з Черчіллем Флемінг називав «міфом чи чудовою казкою» і якось зізнався: «Я не рятував його».

Якщо довше.

Насправді ж, ця історія вигадана від початку і до кінця. І вигадана вона була  …. у 1950-ті роки минулого сторіччя. Ось кілька елементарних фактів, що доводять неспроможність цієї історії.

1. Основна “помилка” цієї історії полягає в тому, що Черчілль лікувався від пневмонії не пеніциліном, а ліками фірми M&B – May and Baker Pharmaceuticals під назвою сульфадіазин. Оскільки природа його захворювання була не бактеріальна, а вірусна, це лікування пройшло успішно.

2. Олександр Флемінг – а в тій версії, яка гуляє по світу на англ., Саме син Флемінга врятував сина лорда Рандольфа, був на 7 років молодший за Уїнстона, тобто Олександру на момент порятунку було лише 13 років. 3. Не існує жодних історичних підтверджень чи записів про те, що Черчілль тонув у цей час у Шотландії чи взагалі в якомусь іншому місці

4. Коли Черчіллю було 20 років, він закінчував Військову Академію в Sandhurst. У цей час помер його батько, і йому довелося залишити на рік Англію, тому він ніяк не міг перебувати в Шотландії в цей час.

5. Флемінг, хоч і був сином фермера, але вчився далеко від дому, в чому можна переконатися, прочитавши його біографію на сайті Нобелівських лауреатів.

6. Флемінг не мав багатого покровителя, і він був змушений працювати, щоб заробити собі на навчання про що можна прочитати на тому ж сайті.

7. Промислове виробництво пеніциліну починається тільки в 1943 році і навряд чи під час хвороби Черчілля пеніцилін був доступний навіть йому. Черчілль був хворий у 1943 році в Тунісі, повідомлення про його лікування пеніциліном були надруковані у двох газетах – можливо, тут зіграв свою роль патріотизм, т.к. сульфадіазин був німецьким препаратом, і, можливо, тут криються витоки цієї казки.

Будьмо уважні, медіаграмотність і фактчекінг нам в допомогу, але ж у такі гарні казки так хочеться вірити…



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети