Чим відрізняється бюджетний процес в Шкоф’я Лока від Здолбунова

Бюджет муніципалітету Шкоф’я Лока (Словенія) формується по іншому ніж в Україні. Тут визначальним є чисельність населення на яку і розраховується дохід, який приходить як державна субвенція. Т.то наша фінансова децентралізація можна сказати більш мотивуюча до розвитку в громаді і більш гнучка. Якщо суттєво розраховувати на більші доходи у Словенії то потрібно працювати над…демографією) або проектами, які можуть отримати державну підтримку чи гранти ЄС.

У нас можна вплинути на збільшенння доходної частини через збільшення прибутковості роботи бізнесу та збільшення частки працевлаштованих, а відповідно ПДФО, що в більшій частині залишається в громаді. Ну як приклад взаємозалежності – управлінський вплив в громаді-збільшення доходів. Бюджетний процес в Шкофья Лока добре організований, розрахований на середньострокову перспективу, тому приймаються рішення одразу на 2 роки, бюджет 23/24 років.

На сесії 22.12.22 було ухвалено рішення про бюджет в 35,9 млн.є (1,4 млрд.грн) на 2023 рік, також громада може протягом двох тижнів подавати свої пропозиції до бюджету. І як на мене саме головне для пересічного мешканця – це ПОЯСНЕННЯ бюджету на 350+ сторінках, шкода малюнків мало), ми в Україні вже вміємо робити візуалізовані Бюджети для громадян, де поки що на 16-32 сторіночки але все ж таки дуже наочно розказуємо про бюджет. Щоправда не всі, як от і Здолбунівська громада, хоч двічі такі наміри були і один раз навіть реалізувалися, до речі з тієї ініціативи і народилися та доповнилися думкою колег з Партнерства “За прозорі місцеві бюджети” візуалізовані БдГ, які нині рекомендуються Мінфіном до впровадження у всіх громадах. Про бюджетні особливості була змога поспілкуватися із колегою Міха Єши, дуже ерудованою і шанованою в громаді людиною, який до цього двічі керував нею.

Микола ОрловВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети