З’явились нові адвокасійні проекти. Хто ж вони – переможці?

На провідному порталі громадських організацій ГУРТ ми прочитали про оголошення переможців конкурсу проектів із такої складної тематики як адвокасі. * Адвокасі кампанії – метод та процес впливу на людей, які приймають рішення, та на громадську думку щодо проблемних питань. Воно спрямоване на мобілізацію громадських дій для досягнення змін у суспільстві, в тому числі проведення законодавчих та політичних реформ з метою вирішення вищеназваних проблем. Ось офіційне повідомлення:

10 січня 2013 року відбулось офіційне підписання договорів про надання мікрогрантів для здійснення адвокасі кампаній між Фундацією імені князів-благодійників Острозьких та громадськими організаціями та ініціативними групами Рівненщини.

З поміж 10 отриманих проектів, що надійшли з трьох областей Західної України, фінансування отримали шість проектів, які відповідали умовам конкурсу мікрогрантів місцевих адвокасі кампаній «Поділи відповідальність на всіх» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Під час підписання договорів був проведений інструктаж по підготовці та здійсненню адвокасі проектів, оформлення звітної аналітичної та фінансової документації та пояснення всім учасникам різниці між такими поняттями як «Лобіювання», «Правозахисник», «Адвокат» та «Адвокасі» для більш чіткого фокусування на адвокасі кампанії.

Проект «Місцева пожежна команда – запорука збереження людського життя» передбачає проведення адвокасі кампанії, яка забезпечить створення пожежної команди в селі Верба Дубенського району.

Проект «Школа управителя будинку «Управдом» має на меті проведення навчання для управителів будинків та кампанію представлення інтересів мешканців багатоквартирних будинків міста Рівне в органах місцевого самоврядування та житлово-комунальних підприємствах для покращення якості житлово-комунальних послуг.

Проект «Впровадження обліку енергоресурсів» має на меті спонукати Рівненську обласну раду прийняти зміни до програми щодо впровадження системи обліку енергоресурсів у області. Передбачається, що в подальшому це дозволить запровадити ефективну систему енергозбереження.

Проект «Спортивний майданчик» передбачає спонукання Рівненської обласної ради до проведення інвентаризації спортивних майданчиків в області, що дозволить закладати в бюджети місцевих рад відповідні кошти на їхній ремонт чи будівництво.

Проект «Оптимізація системи теплопостачання в смт Квасилів Рівненського району» має на меті спонукати депутатів Рівненської районної ради оптимізувати та затвердити тарифи на теплопостачання в селищі. Очікується, що такі дії дозволять мешканцям Квасилова економити  не менше 120 тисяч гривень (до 30%) щомісяця протягом опалювального сезону.

Проект «Допомагаємо лікарні» передбачає спонукання Здолбунівської районної ради здійснити заходи енергоекономії, завдяки яким буде досягнуто зменшення затрат на електроенергію в районній лікарні.


Метою проекту Конкурс мікрогрантів місцевих адвокасі кампаній «Поділи відповідальність на всіх»  в рамках проекту «Посилення впливу громадянського суспільства» за фінансової підтримки Міжнародного фонду “Відродження” є посилення спроможності територіальних громад Рівненської області в представленні своїх прав та інтересів в органах державного самоврядування шляхом проведення конкурсу та надання не менше 7 мікрогрантів на підтримку організації та проведення адвокасі кампаній.

 Як ви бачите, різнопланові проекти. Так як наша громадська організація давно в цьому середовищі, то природньо, що знаємо більшість 1ініціатив, якими займаються наші колеги в т.ч з інших міст. Ми запитали у організаторів конкурсу назви організацій-переможців, проте відповіді поки що не отримали. Хоча здогадатись не важко, що проект “Впровадження обліку енергоресурсів” швидше за все виграв Екоклуб. До речі, завдяки матеріалам цієї МГО, наше видання двічі публікувало актуальні статті про енерговитрачання наших шкіл та садочків. Проектом по Квасилову будуть займатись швидше всього ті ж, хто його вже давно і активно лобіює в селищі. Свободівці через якусь НГО. До речі, дискусія про тепло в Квасилові дійсно гаряча і потребує вирішення. Публічно висловились вже і депутати районної ради, і голова місцевої “Комуненергії”, і жителі. Спортивними майданчиками будуть займатись рівненські активісти і лобіювати через пробютівських депутатів рішення облради по них. Іншими словами виграш цього міні-гранту став ЛОГІЧНИМ продовженням ДІЯЛЬНОСТІ громадської організації. Щодо проектів по с.Верба, а також дуже цікавого проекту управдомів (і де там адвокасі) ми б хотіли дізнатись і розказати про це іншим. Раптом ідея зацікавить й інших активістів. Особливий інтерес, звичайно, до переможця із Здолбунівського району. Проект “Допомагаємо лікарні”. Як нам вдалось з’ясувати у головного лікаря п.І.Зими, переможець таки має відношення до лікарні і це якась громадька організація, яка діє при тій же лікарні. Ініціативи цієї НГО нам наразі жодні в нашому районі не відомі, публічних виступів чи хоча б згадок ми теж не знайшли. Отож, заінтриговані. По-перше, появою ще однієї НГО, яка готова публічно захищати інтереси громади, тому запрошуємо її керівника на сторінках нашого порталу розповісти про проект громаді. По-друге, готові вам надати наші ж інформресурси для презентації заходів в рамках проекту, цікаво ж, як будете… цитуємо: спонукати Здолбунівську районну раду здійснити заходи енергоекономії, завдяки яким буде досягнуто зменшення затрат на електроенергію в районній лікарні.*

 Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети