Звіт про роботу Здолбунівської сотні самооборони за період з 16 по 23 березня 2014 року

Шановні жителі Здолбунівщини! Здолбунівська сотня самооборони пропонує Вашій увазі короткий (тезовий) звіт про свою діяльність за період роботи з 16 по 23 березня.

Організація та проведення у неділю, 16 березня, всенародного віче “Україна – єдина! Ми – за мир!” на площі перед будинком культури ПАТ “Волинь-цемент”. В заході, мета якого висловити солідарність із південно-східними регіонами нашої держави та показати, що українці єдині в прагненні прогнати зі своїх земель російського агресора, взяло чимало жителів нашого міста та району.віче

Цього ж дня було проведено загальні збори Сотні, які були відкритими для громадськості. Було вирішено ряд організаційних питань, окреслено напрямки подальшої роботи організації.

У вівторок, 18 березня, жіноча чота Здолбунівської сотні самооборони (яка скоро стане не чотою, а теж Сотнею) ) провела друге навчання з надання першої медичної допомоги. Кваліфіковані лікарі (члени Сотні) розказали та продемонстрували як потрібно надавати допомогу при травмах та ураженнях різних частин тіла.

DSCN0454 DSCN0443

У четвер, 20 березня, активісти Здолбунівської сотні відвідали дружину героя “Небесної сотні” Валерія Опанасюка та доставили вдові Валерія – Вікторії Опанасюк – пральну машинку, рішення придбати яку було прийняте громадою під час віче у Здолбунові 16 березня. Пральну машинку було придбано за кошти здолбунівської громади – пожертви, які надходили впродовж “революції гідності” та не були використані на потреби Майдану. Зазначимо, що Валерія Опанасюка – батька чотирьох дітей, які залишилися напівсиротами, добре знало багато активістів Здолбунівської сотні, адже під час історичних подій у Києві ми проживали з ним в одному наметі. А наша активістка Кирилюк Тетяна фактично проводжала його в останній бій. Здолбунівська сотня самооборони зобов’язалася допомагати сім’ї загиблого побратима й надалі.DSCN0464 DSCN0466

У п’ятницю, 21 березня, декілька активістів нашої сотні долучилися до створення алеї “Небесної сотні” в гідропарку м. Здолбунів. В пам’ять про тих, хто віддав своє життя, щоб Україна стала іншою, було висаджено алею зі 100 дерев.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Цього ж дня чотові сотні побували у тирі Здолбунівського райвідділу міліції. Під керівництвом досвідчених правоохоронців ми вчилися збирати та розбирати зброю, вивчили її будову та правила користування. Згодом кожен зміг перевірити свою влучність у стрільбі з ПМа. Проте тут не було рівних начальнику нашого райвідділку О. О. Панасюку (10,10,9). Але і ми мали ким пишатися: неабияку влучність продемонстрував член нашої Сотні Кардаш Андрій (10,9,8).

Фото0445

У вихідні активісти Здолбунівської сотні самооборони розділилися на 2 групи. Одна з них взяла участь у заходах по вшануванню вояків УПА – загиблих у Микитових ровах (окраїна с. Здовбиця) під час бою з військами НКВС 22 березня 1944 року. Інша, чисельніша група, на вихідних взяла участь у вишколі сотень Рівненської області. Спочатку в суботу, 22 березня, в лісах нашої області пройшла нарада командирів сотень самооборони Рівненщини. Було окреслено шляхи співпраці між сотнями по районах, домовлено про координацію роботи, взаємну допомогу. Наступного дня відбувся вишкіл сотень, в якому взяло участь кілька сотень осіб.збориn

Учнівська молодь шкіл нашого району вже звикла до того, що щороку серед учнів 8-11 класів проводиться конкурс юнацької творчості “За Україну, за її волю!”. За умовами конкурсу, його учасники мають передати своє бачення збройної боротьби за Українську незалежну державу в ХХ столітті у вигляді художнього твору, публіцистичного есе, поетичного твору чи малюнка. Але якщо всі попередні роки діти у своїх творах обмежувалися періодом, коли діяло УПА (середина ХХ ст.), то цьогоріч можна (і треба!) писати про боротьбу і в наш час. Адже українці не забули, що в їхніх жилах тече суміш козацької, холодноярської та повстанської крові і що для них, як і їх героїчних предків, гасло “Воля, або смерть!” – не порожні слова. Наша нація має честь та гідність, і це довели як протестувальники на Майдані, так і солдати в Криму.

Цьогоріч конкурс “За Україну, за її волю!” проводиться за ініціативи голови Здолбунівської районної ради Василя Тимощука та Здолбунівської сотні самооборони, а його переможці, як і в попередні роки, будуть нагороджені поїздкою в Карпати зі сходженням на легендарну гору Маківку.

fasif

Продовжують працювати всі комітети Сотні. Значні напрацювання має антикорупційний комітет, який тримає на контролі та активно працює над понад 10 справами. У середу, 26 березня, йдемо на судове засідання по справі щодо отримання хабара колишнім начальником Здолбунівської ОДПІ Юрієм Барановим. Податківець, якого впіймали на гарячому, не просто не визнає своєї вини, а й, кажуть, планує через суд поновитися на посаді, оскільки вважає своє звільнення незаконним. Тому ця справа на особливому контролі нашої сотні.

Продовжує складатися “Карта точок” Здолбунівського району (точки продажу алкоголю (самогоноваріння) та наркотиків), подано запити щодо використання бюджетних коштів на поточні ремонти та капітальне будівництво за останні 4 роки, незабаром оприлюднимо цікаві факти щодо будівництва Будеразької школи тощо. В силу певних причин, не можемо написати про все, над чим працює цей комітет.

Розпочав свою роботу й люстраційний комітет. Наразі виробляються критерії, яким мають відповідати його члени (перед тим, як люструвати когось, треба пройти люстрацію самим). Ми не допустимо до ключових посад в районі тих, хто впродовж довгих років співпрацював з режимом, був ланкою корупційних схем тощо.

Ми й надалі патрулюємо місто разом з міліцією. Всі, хто беруть участь в патрулюванні, одностайні в тому, що місту потрібний витверезник. Також багато нарікань на роботу нічних клубів Здолбунова – “Шайби” та “Сім-сіму”. Адже п’яна молодь після півночі – це, як правило, клієнти цих закладів.

Щодо масових заходів найближчим часом, то запрошуємо приєднатися до толоки на Гурбах, яку активісти Здолбунівської сотні самооборони планують провести у суботу, 29 березня.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети