Звідки гроші?

 тренінг_250516_медіабюджети (6)25 травня 2016 року  відбувся перший етап проекту “Доступно про місцеві бюджети”, який триватиме до кінця літа.  Всі учасники після закінчення проекту (2-х тренінгів ) отримають Сертифікати.

Проект «Доступно про місцеві бюджети»  спрямований на підвищення обізнаності мешканців Здолбунівщини та сусідніх населених пунктів із бюджетним процесом, наслідками реформ для економіки та жителів місцевих місцевих громад в економічній, податковій, фінансовій сферах. На тренінгах громадські активісти, що мають акаунти у соцмережах, блогери, журналісти малих сусідніх громад матимуть змогу покращити свої знання щодо висвітлення реформ та інформації про бюджет.тренінг_250516_медіабюджети (1) тренінг_250516_медіабюджети (11)

На першому тренінгу під назвою “Як висвітлювати місцеві економічні реформи та бюджетний процес”, що відбувся 25 травня 2016 року у м.Рівне, розглядалися теми економічних реформ, децентралізації, бюджетної політики, джерел достовірної інформації. Головним спікером першої частини тренінгу був кандидат наук з державного управління, журналіст, викладач С. Штурхецький.  У другій частині тренінгу актуальні питання щодо програми тендерів, як економити бюджетні кошти, де взяти інформацію, куди подіти результати дослідження учасники проекту розглядали з керівником проекту “За чесний тендер на Рівненщині та Волині” С. Клічуком. Також під час тренінгу слухачі мали нагоду поспілкуватися з головою Здолбунівської РДА.тренінг_250516_медіабюджети (8) тренінг_250516_медіабюджети (5)

Він публічно разом із С.Клічуком потисли одне одному руки і домовились, що тендери на Здолбунівщині відтепер будуть відбуватися у форматі вільного доступу до інформації про тендери, починаючи ще з етапу їх підготовки.тренінг_250516_медіабюджети (12)

Ще однією цікавинкою проекту є завдання на міжтренінговий період, що полягає у підготовці учасниками матеріалів ( статті, аналітичні коментарі, дослідження, тощо) по тематиці проекту.

За враженнями учасників першого етапу можна зазначити що програма тренінгу надзвичайно цікава та інформативна!

– Чи є місцеві бюджети відкритими та доступними для мешканців територіальної громади? Як виявилось, досить незначна кількість осіб здатна професійно, змістовно, доступно описувати бюджетні процеси. Результатом цього є необізнаність та незацікавленість громадян у питаннях, що пов’язані з бюджетом. Дані питання видаються складними, адже навіть якщо людина проявить зацікавленість та подивиться бюджет свого міста, то побачить там лише статті видатків та сухі цифри.

Можна прослідкувати логічний ланцюжок: складний для сприйняття бюджет – незацікавленість (пасивність) громадян на всіх етапах бюджетного процесу (від початку його формування, потім відслідковувати етапи його виконання, і по закінченню бюджетного року проаналізувати виконання, або ж невиконання задуманого плану) – формування бюджету без урахування потреб та пропозицій громадян – можливість органами державної влади та місцевого самоврядування не дотримуватись усіх вимог бюджетного законодавства. Саме для того, щоб перервати цей ланцюжок і було запущено проект «Доступно про місцеві бюджети»

Від себе особисто додам, що дана тематика є абсолютно новою для мене, але водночас дуже цікавою. Ще більше ентузіазму додає той факт, що займається нею незначна категорія осіб (є можливість стати фахівцем у вузькопрофільній галузі). А враховуючи підтримку тренерів та взаємодію між нами (учасниками проекту), то можна прогнозувати, що все у нас вдасться.тренінг_250516_медіабюджети (4) тренінг_250516_медіабюджети (3) тренінг_250516_медіабюджети (10)

З нетерпінням чекаю наступного семінару!  – зазначає один із слухачів першого етапу проекту «Доступно про місцеві бюджети» Віталій Мороз.

Після проходження двох етапів, учасники зможуть проаналізувати бюджети, цільові програми своїх громад, а також оцінити рівень прогресу економічних реформ чи ініціатив, зробити он-лайн публікації з фахової консультації і рецензії тренерів проекту.тренінг_250516_медіабюджети (15)

Показово, що на тренінг, який мав бути у Здолбунові, зголосилися приїхати за власний кошт, не тільки здолбунівчани, а й представники Острога, Рівного, Полтави, тому географія тренінгу і проекту розширилася, а місце його проведення “перекочувало” до обласного центру. Серед слухачів були і секретарі місцевих рад, помічники депутатів, журналісти трьох інтернет видань і двох друкованих ЗМІ, громадські активісти.тренінг_250516_медіабюджети (9)

Олександра Стеценко

Публікація підготовлена в рамках проекту:  «Доступно про місцеві бюджети» виконується за підтримки “Українського медійного проекту” (У-Медіа), що реалізується Інтерньюз в Україні за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети