Зустріч із генералом міліції пройшла в Мізочі на Здолбунівщині

DSC_1483_aГромадські слухання, вкотре ініційовані керівництвом УМВС, відбулися цього разу в селищі Мізоч Здолбунівського району. Обрали саме цей населений пункт невипадково, адже саме в Здолбунівському районі зникла безвісти 14-річна Анна Павлович, яка навчалася у Мізоцькій спеціалізованій школі-інтернаті. Дівчинка зникла на початку березня, а шукати її почали наприкінці жовтня. Хто ж винен? З’ясувати це й намагалися на зустрічі представники влади, міліція, освітяни та пересічні громадяни.

Повідомляє і фото Тамара ЛИСЕНКО, СЗГ УМВС України в Рівненській області

Повідомлення про розшук Анни Павлович рясніють по всій Рівненщині та за її межами. Майже всі регіональні засоби масової інформації повідомляють про 14-річну дівчинку, яка зникла безвісти. Сотні працівників міліції докладають усіх зусиль, щоб повернути Анну додому. Однак ця подія має довгу передісторію, тому що дитина пішла з дому й зникла у невідомому напрямку вже більше півроку тому.

– Ми зібрали вас тут для того, аби розібратися в ситуації, що склалася з пошуком неповнолітньої Анни Павлович, вислухати вас і почути про ті проблемні питання, про які, можливо, я й не знаю як начальник обласного управління міліції, – звернувся до людей в залі генерал-майор міліції Василь Лазутко. – Ми не вперше обираємо саме той населений пункт, де є проблеми, а особливо питання до міліції. У випадку з цією дитиною, то запевняю вас, що міліція не приховує таких ганебних фактів, ми їх самі виявляємо, оприлюднюємо, винних караємо. Причетного до приховування цього факту вже звільнено з ОВС. На даний час у нас вже є інформація, що дівчинка, слава Богу, жива – її бачили в Києві. Співробітники міліції наразі працюють у цьому напрямку. Але питання в іншому: не лише міліція має відповідати за таку подію. Всі: від соціальних служб району, навчального закладу, матері й односельчан, які знали, що дитина проблемна, мали б зайняти більш активну громадську позицію й не бути байдужими до людського горя, – сказав у своєму виступі начальник УМВС Василь Лазутко.DSC_1467_a

Анна проживає у селищі Залісся Здолбунівського району разом з матір’ю та бабусею. Її мама, Світлана Андріївна, працює на залізниці, щоб утримувати родину. Однак, зі слів друзів дівчинки та педагогів, їй хотілося кращого життя, у пошуках якого Анна вже вчетверте покидає рідну домівку. Якось під час літніх канікул дівчину знайшли у Тернополі. Тоді її не було три місяці. Того разу міліція її знайшла.

– Ми не знімаємо із себе відповідальності, але наш навчальний заклад – не виправна колонія, – звернулася до присутніх Оксана Киричук, директор Мізоцької школи-інтернату. – Дитина проблемна, і ми це знали, адже перебуває на обліку служби у справах дітей Здолбунівської РДА як дитина, яка самовільно залишає місце постійного місця проживання. У нас працюють педагоги-вихователі, фахівці, які постійно займалися з Анною, адже дівчинка має вади мовлення. Ми постійно спілкувалися й з її матір’ю. Мама турбувалася завжди про неї й намагалася дати все можливе, аби забезпечити дитину. Це було не перший раз, коли дівчина, вже навчаючись у нашому закладі, зникла. Але ж миттєво була реакція й міліції, і в нас у телефонному режимі. Дівчинку буквально за три дні було знайдено й повернуто у заклад. І цього разу ми направили п’ять листів до Здолбунівського РВ, аби правоохоронці забезпечили прибуття Павлович Анни на заняття. Я сподіваюся, що наш гіркий досвід послужить прикладом для наших колег педагогів з інших навчальних закладів, присутніх тут, – сказала на завершення Оксана Киричук.

Коли дитина йде з дому – це вже трагедія як для маленьких мандрівників, так і для батьків. І немає різниці, які вони та скільки разів втікали з дому – їх потрібно негайно шукати.DSC_150_a1

– Якщо брати з людської й батьківської сторони, то яка б дитина не була, але це є дитина. І коли її не стало – її треба шукати. Це моя думка. Не як заступника голови обласної ради, а як батька й дідуся, – каже заступник голови Рівненської обласної ради Олександр Чуприна. – Сьогодні тут, у Мізочі, зібралась чи не вся громада, освітяни, міліція, представники влади, аби вирішувати такі проблемні питання на місці та приймати відповідні рішення, щоб у подальшому такого не було. Я не вперше з начальником УМВС Василем Лазутком відвідую проблемні населені пункти нашої області і не погоджуюсь сьогодні з Василем Івановичем, що один такий ганебний приклад, як цей, перекреслив усі його добрі справи. Він сьогодні зі своїм колективом надзвичайно багато робить для блага людей, для громади, – говорить Олександр Чуприна.

– Ми щиро сподіваємося, що Анна Павлович невдовзі повернеться додому, – насамкінець звернувся до присутніх начальник УМВС Василь Лазутко. – Однак скільки ще дітей залишають рідну домівку й зникають у невідомому напрямку? Ця подія стала прикладом того, що листи та паперова бюрократія не завжди можуть повернути дітей додому. Якщо неповнолітній зник безвісти – у першу чергу правоохоронці, обов’язково батьки, педагоги та працівники соціальних служб мають бити на сполох та всіляко сприяти розшуку дитини.

Того дня свою думку в залі висловлювали як прості громадяни, так і голови сільських та селищних рад. Мали слово до громади й представники міліції. А фільм, підготовлений працівниками сектору зв’язків з громадськістю, вразив присутніх своєю правдивістю та різноплановістю.

Наведена вище інформація-погляд зі сторони обласної міліції

Наведена нижче інформація- погляд зі сторони Здолбунівської РДА  (викладена на сайті РДА)

01 листопада о 14.00 год. у приміщенні Мізоцької спеціальної ЗОШ-інтернат І-ІІІ ступеня для дітей з важкими порушеннями мови в смт. Мізоч Здолбунівського району відбулась нарада з питань взаємодії органів виконавчої влади, територіальних громад району з органами прокуратури, іншими правоохоронними органами щодо забезпечення в Здолбунівському районі законності та правопорядку, додержанням прав і свобод громадян, а також обговорились проблемні питання територіальних громад Здолбунівського району, шляхи їх розв’язання, за участі заступника голови обласної ради Олександра Чуприни, начальника УМВС України в Рівненській області Василя Лазутка, голови Здолбунівської райдержадміністрації Віталія Шуля, заступника голови Здолбунівської райдержадміністрації Олександра Федорука, голови Здолбунівської районної ради Василя Тимощука, прокурора Здолбунівського району Ігоря Ольшанецького, начальника РВ УМВС України в Рівненській області Олександра Панасюка, керівників окремих структурних підрозділів райдержадміністрації, міського, селищного та сільських голів, директорів шкіл, завучів з виховної роботи шкіл Здолбунівського району, керівництва та педагогічного колективу Мізоцької спеціальної ЗОШ-інтернат І-ІІІ ступеня для дітей з важкими порушеннями мови.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети