Значна частина нового бюджету міста піде на борги минулих років

кредитТільки факти. Наприкінці 2014 року виконком Здолбунівської міської ради проголосував за передачу проектів програм, що будуть фінансуватися з міського бюджету на розгляд і затвердження міській раді, а саме депутатам. Ці проекти ми всі опублікували, переглянути їх можна за посиланням:

ПРОГРАМИ 2015 проект

Коли ж у січні ЗС звернулось із запитом, щоб отримати точні тексти прийнятих програм, то виявилось, що їх міська рада не розробляла, а за два дні вже скопом всі проголосували депутати на підвальній сесії.програми

То за які програми голосували депутати? Ті, які були розроблені і направлені виконкомом, чи ті, які за день до сесії ще були не розроблені?

Аналіз обох варіантів програм свідчить про те, що існують в них відмінності. Так, наприклад, у виконкомівському варіанті передбачалось фінансування трьох громадських формувань на невеличку суму по 5 тисяч кожному, у прийнятому варіанті – лише одному формуванню передбачені кошти.

Є зміни в списку доріг, що будуть ремонтуватися, витратах на утримання сміттєзвалища, кладовищ. Цілі частини програм тепер складаються лише з погашення заборгованості за 2014 рік за виконані роботи, є й такі, де ще гасять борги 2013, 2012 років, а от на благоустрій міста витрати навпаки значно зросли.заборгованість заборгованість_1

Якщо програми розвитку міста і бюджет змінюються з такою швидкістю, що за ними й услідкувати важко, то невже легше давати пояснення громадянам і керувати містом? Мовляв, врахуємо, внесемо в план. Але щоб когось в той план чи програму внести, то когось (щось) звідти треба й викинути. А от про це вже ніхто нікого не повідомляє. Так само як і життя ради в борг. У 2015 році заплановані вибори. Не виключено, що діючий мер набереться ще виконаних робіт і послуг в борг, щоб сподобатись виборцям, а потім як карта ляже. Виграє вибори – місто весь 2016 рік буде відпрацьовувати борги, а не виграє, то ці борги перейдуть новому міському голові та депутатському складу ради.

І цілий рік їх можна спокійно утюжити за те, що нічого в місті не робиться, бо робити немає за що. То, може, дійсно 2015 рік нинішній каденції міської ради слід зосередитись на завершенні розпочатих програм і наобіцяних обіцянок, а не набиратися нових і влазити у нові борги? Це можливо, якщо міська влада нинішньої каденції буде думати справді про місто, а не про своє особисте майбутнє.

Бюджет Здолбунова не має бути бюджетом нових боргів і передвибочих обіцянок діючого мера.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети