Зміни в реєстрації прав на нерухомість

Останні дні в засобах масової інформації активно обговорюються питання щодо змін в законодавстві, які стосуються реєстрації прав власності на нерухоме майно. З метою уникнення нездорового ажіотажу навколо цього питання хотілося б внести ясність про зміни які нас очікують. Основною зміною є те, що БТІ (бюро технічної інвентаризації) не буде проводити реєстрації права власності на нерухоме майно. Щоб було зрозуміло розкажу на прикладах:

Раніше особа при набутті права власності направлялась в БТІ де це право реєстрували. Тут треба зазначити що право власності набувається різними шляхами, отримання спадщини, рішення суду, договори купівлі-продажу, дарування, міни…, новостворене (побудоване) майно, тобто документи видавались та посвідчувались різними органами а право власності реєструвалось в БТІ.

Тепер з 2013 року всі документи, які будуть виходити з нотаріальної контори будуть вноситись в реєстр права власності тим нотаріусом, який видавав або посвідчував відповідний документ, у всіх інших випадках громадяни будуть звертатись до реєстраційної служби, представництва якої працюють в кожному районі.

З нового року БТІ будуть виконувати технічний супровід (виготовлення технічної документації) при переході прав власності на нерухоме майно.

Можу також додати, що на даний час новостворений реєстр речових прав вже є і працює.

Також користуючись нагодою хочу привітати всіх мешканців нашого району з наступаючими новорічними святами, побажати міцного здоров’я, успіхів та нехай збуваються всі Ваші мрії.

 

 

Приватний нотаріус Здолбунівського районного нотаріального округу Бондаренко О.В.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети