Зміни у порядку розрахунку пенсій

Зміни у визначенні заробітної плати для обчислення (перерахунку) пенсій відповідно до статті 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 29.03.2016 р. № 1043-УШ

Відповідно до порядку визначення заробітної плати для обчислення пенсії» (далі – Закон) внесено зміни до ст. 40 Закону № 1058 і тим самим поновлено право особи враховувати для обчислення розміру пенсії заробіток до липня 2000 р. на підставі довідки підприємства, установи, організації. Крім того, у Прикінцевих положеннях Закону визначено, що ці норми стосуватимуться й осіб, яким пенсії були призначені (перераховані) в період до дня набрання чинності Законом набрав чинності з 15 квітня 2016 р., з дня, наступного за днем його опублікування.

Обмеження щодо терміну застосування названої норми законодавством не встановлено раніше було обмежено 1 січня 2016 р.

Отже, сьогодні згідно зі ст. 40 Закону № 1058 для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 р. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або у разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 р. становить менш як 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 р. незалежно від перерв.

Заробітну плату за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000р. враховуватимуть на бажання особи, й фахівці Пенсійного фонду обов’язково розглянуть різні варіанти (періоди) заробітку, який є найбільш доцільним для обчислення розміру пенсії.

Отже, якщо особі було призначено пенсію, наприклад у лютому 2016 р., без урахування заробітку за 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 р., сьогодні вона може звернутися за перерахунком пенсії, подавши довідку про заробітну плату.

При цьому, як і раніше, суми заробітку особи, зазначені в довідці, враховуються для обчислення пенсії за умови їхнього підтвердження первиннимидокументами.

Перерахунок пенсії буде проведено відповідно до ст. 45 Закону № 1058 з урахуванням дати подання заяви на перерахунок пенсії. При цьому, якщо відповідну заяву з усіма потрібними документами буде подано до 15 числа включно, перерахунок пенсії буде проведено з 1 числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії , але не раніше від дати набрання чинності Законом, якщо заява ним буде подана після 15 числа – пенсію перерахують з першого числа наступного місяця.

За додатковою інформацією звертатися по тел.267-58 або 255-46.

Заступник начальника управління Н.ЛещенкоВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети