Зміни до бюджету та партійний бізнес

сесія рада 200515У середу, 20 травня, відбулася чергова сесія Здолбунівської районної ради, у якій взяло участь 29 депутатів із 43 наявних за списком. Попри надзвичайно складну ситуацію з коштами районного бюджету, постійний його дефіцит, вперте небажання деяких керівників установ розуміти, що доводиться жити в рамках існуючого фінансування, все ж депутати на комісіях, видно, детально розібралися із усіма потрібними змінами, які й були внесені до бюджету. Підтримали своїм співфінансуванням проекти, що перемогли на обласному конкурсі проектів від Здолбунівщини, профінансували потреби навчальних закладів у виготовленні проектної документації, встановленні засобів обліку енергії тощо.

Але перед виступом начфіна Володимира Нечипорука до слова запросився, як його представили, керівник обласної організації однієї із політичних партій. Більшість очікувала політичної заяви, декларації, передвиборчих лозунгів, та все виявилось набагато банальніше. П.Анатолій прийшов з трибуни нагадати головуючому на сесії Василю Тимощуку про те, що вони були однопартійцями і, не зважаючи на це,..борг за виконані роботи підприємству, власником якого є п.Анатолій, у сумі близько 10000 грн. досі не погашений. Так і виступав 5 хвилин, то трясучи договорами і накладними чи актами, то копією колишнього партійного квитка голови райради.

Такий собі політичний шантаж під бізнесовим соусом чи навпаки? І голова райради, й інші присутні у президії дали чітку відповідь щодо усієї історії непроходження цього платежу протягом 2014 року через казначейство і завірили, що до 1 червня борг буде погашено.

Решта програм і звітів були затверджені без обговорення. Однак при затвердженні змін до районного бюджету вкотре до слова визвався керівник первинної ланки медицини Олег Сумко, який наголосив, що коштів йому на все катастрофічно не вистачає, і звернувся до представників прокуратури перевірити, чи…не мав особистої вигоди при розподілі коштів на медицину при складанні бюджету на 2015 рік начальник фінвідділу Володимир Нечипорук.

Дійшла черга до депутатських запитів. У відповідь на депутатський запит Леоніда Власюка головуючий ознайомив із відповіддю з РДА, де було вказано про проведене обстеження спільною комісією обласної та районної культури історичної пам’ятки – джерела св.Миколая. Ця комісія засвідчила незадовільний стан пам’ятки, також підкреслила, що на ньому виконуються роботи без дозволів, тому сільському голові Миротинської сільради рекомендовано навести там лад – від необхідної огорожі, табличок, дозволів і найголовніше – правовстановлюючих документів на джерело. Районна рада вирішила не знімати це питання із контролю. В обговоренні виступив депутат районної ради Олександр Лапчук, який активно допомагає пожертвами на джерело й церковній громаді. Він обурився тим, що в районі роздмухується, за його словами, скандал  на рівному місці, а також повідомив, що готовий оплатити виготовлену сільською радою документацію для впорядкування правовідносин на джерелі.

Емоційним був виступ самого сільського голови Миротина Василь Мартинюк. Ні, він не обіцяв навести порядок, він не розповідав, як разом із сільською громадою буде впорядковувати джерело, він буквально кричав у сесійній залі про «сайт Здолбунів сіті, який друкує неправдиву інформацію про джерело» про 400 підписів на підтримку чи про непідтримку не зрозуміло кого чи чого, бо ці підписи були лише передані головуючому на сесії. Головна теза звучала приблизно так: «Не лізьте до мене в село, я в ньому сам розберуся». Розбирайтеся, Василю Васильовичу,  ЗС вам допоможе.

Ось єдина цьогорічна публікація, яка була на сайті ЗС щодо цієї теми і стосувалася вона проведеної толоки на джерелі http://zdolbunivcity.net/hromada-sela-hilcha-vporyadkuvala-terytoriyu-navkolo-dzherela/. Але емоції пана сільського голови підказують, що громаді таки треба дати більше інформації про те, що робиться в Миротинській сільраді та навколо всенародної, а не приватної святині.

Інший депутатський запит народився просто в сесійній залі. Депутат Олег Панасюк підняв питання використання сміттєзвалища на території Здовбицької сільради. Присутні почули сільського голову Здовбиці Юрія Боярчука, який засвідчив, що здовбицьким воно є лише географічно, а розпоряджається ним адміністрація. Голова РДА Сергій Кондрачук попросив принести йому відповідні документи і зачитав розпорядження 2010 року про передачу полігону Здолбунівській міській раді, яка у свою чергу «доручила» його обслуговувати своєму комунальному підприємству «Здолбунівське» і вже виготовило проектну документацію на територію 10,6 гектара! Проте ніяк справу до кінці не доведе ні документально, ні фізично на самому сміттєзвалищі.

Тому було рекомендовано зібрати робочу групу з числа представників Здовбицької сільської, Здолбунівської міської, РДА та райради й обговорити способи наведення ладу на цьому проблемному місці. У підтримку запиту депутата виступило декілька мешканців Здовбиці, сказав своє слово й міський голова Ігор Ольшевський. Він повідомив, що офіційний старт роботи сміттєзвалища призведе до додаткового навантаження на міський бюджет, адже за це прийдеться додатково платити 500-600 тисяч гривень у рік, проте він готовий рухати цю справу до правового вирішення.

Показово, що ще два місяці тому на колегії РДА той самий міський голова при заслуховуванні звіту Здовбицької сільради  робив ЗОВСІМ інші заяви “Поки я на посаді..” і далі по тексту, переходьте по лінку читайте й дивіться. Два місяці тому категорично не збирався перейматися цим питанням, окрім як розрівнювати бульдозером і присипати глиною сміття, а ось тепер у сесійній залі інші промови лунають. Знаючи міського голову. можна не дивуватися цьому. Головне ж пообіцяти…?

На тому сесія й закінчила свою роботу, але розмови в кулуарах ще тривали довго.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети