Змінено перелік витрат для ФОП на загальній системі

Законом України від 28.12.2014 р. № 71 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)», а також Законом України, від 28.12.2014 змінено перелік витрат підприємців, які працюють на загальній системі оподаткування.

До 1 січня 2015 року, тобто до внесення змін Законом №71, підприємці -загальносистемники могли включати до витрат ті витрати, які безпосередньо були пов’язані з веденням господарської діяльності такого підприємця, а також такі витрати мали включатися до витрат операційної діяльності згідно з розділом III Податкового кодексу та бути документально підтвердженими.

Починаючи з 01.01.2015 року прив’язка до витрат операційної діяльності відповідно до розділу III Податкового кодексу зникла. Тепер передбачено точний перелік витрат ФОП-загальносистемника, які він може включити до складу податкових, звісно ж, за умови їх документального підтвердження.

Так, згідно п. 177.4. Податкового кодексу до переліку витрат підприємця, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів, належать:

– витрати, до складу яких включається вартість сировини, матеріалів, товарів, що утворюють основу для виготовлення (продажу) продукції або товарів (надання робіт, послуг), купівельних напівфабрикатів та комплектуючих виробів, палива й енергії, будівельних матеріалів, запасних частин, тари й тарних матеріалів, допоміжних та інших матеріалів, які можуть бути безпосередньо віднесені до конкретного об’єкта витрат;

– витрати на оплату праці фізичних осіб, що перебувають у трудових відносинах із таким платником податку, які включають витрати на оплату основної та додаткової заробітної плати й інших видів заохочень і виплат виходячи з тарифних ставок, у вигляді премій, заохочень, відшкодувань вартості товарів (робіт, послуг), витрати на оплату за виконання робіт, послуг згідно з договорами цивільно-правового характеру, будь-яка інша оплата в грошовій або натуральній формі, установлена за домовленістю сторін (окрім сум матеріальної допомоги, які звільняються від оподаткування згідно з нормами цього розділу);

– обов’язкові виплати, а також компенсація вартості послуг, які надаються працівникам у випадках, передбачених законодавством, внески платника податку на обов’язкове страхування життя або здоров’я працівників у випадках, передбачених законодавством;

– суми ЄСВ у розмірах і порядку, установлених законом;

– інші витрати, до складу яких включаються витрати, що пов’язані з веденням господарської діяльності, до котрих належать: витрати на відрядження найманих працівників; на послуги зв’язку та реклами; плата за розрахунково-касове обслуговування; на оплату оренди, ремонт й експлуатацію майна, що використовується в господарській діяльності; на транспортування готової продукції (товарів), транспортно-експедиційні й інші послуги, пов’язані з транспортуванням продукції (товарів); вартість придбаних послуг, прямо пов’язаних із виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг.

Також, змінено ставку податку до доходи підприємців, база оподаткування яких перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати. Замість 17 % ставка оподаткування тепер становить 20 % від суми такого перевищення.

Здолбунівська ОДПІ



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети