. ЖКГ: питання і відповіді, консультація юриста | Здолбунів City

ЖКГ: питання та відповіді, консультація юриста

komunalka_konsЩодня виникають питання, які стосуються наших помешкань, комунальних послуг. Ситуації часто не типові, однак є й такі, на які вже є відповіді. Знайомимо вас з першою частиною запитань-відповідей.

На запитання відповідає експерт «України Комунальної», юрист Андрій Осадчий.

Питання 1:

 2 місяці тому купили квартиру в кооперативному будинку. На момент купівлі квартири знали, що ніяких боргів немає, про що також свідчили довідки, так як до моменту купівлі проживали в квартирі як орендарі протягом 2 років. Отже, після купівлі, я звернулася до голови правління ОЖБК, вона, в свою чергу, оглянувши технічний паспорт, згадала, що при нарахуванні комунальних послуг, з моменту приватизації (більше 12 років тому) вони не порахували в квитанції площу лоджії. Таким чином, вона нарахувала більше 2500 грн за 12 років, ці гроші вимагає з мене. Чи є дії голови правління правомірними і куди безпосередньо звертатись для вирішення цього спірного питання?

 Відповідь експерта:

 Якщо вимоги голови правління Вашого ОЖБК носять виключно усний характер – на них взагалі реагувати необов’язково. Якщо ж вони матимуть письмовий характер, Ви повинні знати, що: по-перше, згідно ст. 257 Цивільного кодексу України строк позовної давності встановлюється в три роки, по-друге, згідно ст. 330 Цивільного кодексу України Ви є добросовісним набувачем, відтак претензії потрібно пред’являти до продавця.

 Питання 2:

Я є власником квартири в 9-поверховому будинку, в якій не зареєстрований і не проживаю. Чи повинен я сплачувати рахунки за користування ліфтом, яким не користуюся.

Відповідь експерта:

Згідно ст. 322 Цивільного кодексу України тягар утримання майна несе його власник, відтак Ви, як власник зобов’язані брати участь у витратах на утримання будинку і прибудинкової території. Оскільки плата за технічне обслуговування ліфта входить до структури тарифу на послуги з утримання будинків, Ви зобов’язанні її сплачувати.

Питання 3:

Я живу в 2-х поверховому будинку, на другому поверсі. Будинок не від ЖЕКу. Я хочу підвести собі воду в квартиру. Чи можливо отримати техумови на підведення води через вулицю на другий поверх?

Відповідь експерта:

Згідно п. 4.1. Правил користування  системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, для приєднання до систем централізованого водопостачання  та водовідведення замовнику таких послуг надаються  технічні умови. Для одержання    технічних    умов   замовник    послуг    з централізованого   водопостачання   та   водовідведення  подає  до  виробника таких послуг:

    –  заяву;

   –  опитувальний лист за формою згідно з додатком 2;

   –  ситуаційний план  з  визначенням місця розташування земельної ділянки на відповідній території.

Виробник послуг   з централізованого водопостачання та водовідведення  видає  замовнику  технічні  умови згідно з поданою заявою протягом десяти робочих днів з дня  реєстрації  відповідної заяви,  з урахуванням потужностей споруд та пропускної спроможності мереж систем централізованого водопостачання та водовідведення із зазначенням умов для проектування вводу: місця приєднання,  місця розташування водомірного вузла,  умов для влаштування  проміжного резервуара і насосів – підвищувачів тиску.

 Питання 4:

Чи може комунальне підприємство, на балансі якого мережі водопроводу, до яких я під’єднаний (приватний сектор), зобов’язати мене переставити прилад обліку на межу балансової належності мереж, тобто в колодязь, в якому я підключений до магістральної труби. Якщо цей колодязь знаходиться не на моїй дільниці, як я можу нести відповідальність за збереження пломб?

Відповідь експерта:

Для того, щоб встановити так званий «мокроход» необхідно, по-перше, укласти з Водоканалом договір про розмежування меж відповідальності згідно із балансовою належністю трубопроводів, по друге, встановити Водоканалу земельний сервітут (для того, щоб при виконанні аварійно-відновлювальних робіт вони не пошкодили Ваш паркан).

Питання 5:

Постійно стрибає тиск води в квартирі,через що вже двічі рвалися колби фільтрів і заливав сусідів знизу. Неможливо встановити постійну комфортну температуру води під час прийняття душу – йде то гаряча, то холодна вода. ЖЕК каже, що це питання не до них, а до водоканалу. Як треба зафіксувати стрибки тиску води, та до якого органу звертатися зі скаргою з цих питань?

Відповідь експерта:

Якщо Ви отримуєте неякісні послуги холодного  та гарячого водопостачання, то Ви маєте право у порядку, визначеному ст. 18 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», скласти з представником виконавця акт-претензію, який буде підставою для здійснення перерахування за неякісно надані послуги.

 Питання 6:

У приватизованій квартирі несуча стіна, за висновками НДІ «Проектреконструкція» та ДНД Інституту Будівельних конструкцій є аварійною IV категорії, а експлуатація квартири без виконання підсилення неможливою. Заходи щодо підсилення мають залучати сусідню квартиру та приміщення магазину на 1 поверсі. ЖКГ та районна адміністрація відмахуються від проблеми, вважаючи, що немає поважних підстав для занепокоєння, і в будь-якому випадку грошей для обсстеження будинку та ремонту немає. Порадьте, як розв’язати дану колізію?

Відповідь експерта:

Якщо квартира приватизована, у неї має бути власник або співвласники. Відповідно до ст. 322 Цивільного кодексу України, власник несе тягар утримання майна та повинен брати участь у витратах на його утримання. Якщо для здійснення робіт по підсиленню та укріпленню несучої конструкції зачипаються права інших власників (сусідів, інших осіб), то при здійсненні робіт власником можуть бути укладені договори про спільну діяльність на умовах повного відшкодування завданої майну шкоди.  ЖКГ та районна (міська) адміністрація зобов’язана також взяти участь у витратах на реконструкцію стіни у випадку, якщо є балансоутримувачами будинку в цілому. Якщо Ви вважаєте, що в їх діях є склад бездіяльності – Ви маєте право оскаржити таку бездіяльність у суді.

Питання 7:

Чи правомірно включення оплати в квитанції (ОСББ) за ремонт теплотраси на підводі до будинку?

Відповідь експерта:

Якщо теплотраса перебуває на балансі ОСББ, то, відповідно до ст. 322 Цивільного кодексу України, воно зобов’язане нести витрати на її утримання. Поцікавтеся, будь-ласка, у голови правління ОСББ про балансову належність мережі теплопостачання, як член ОСББ, Ви маєте на це повне право.

Питання 8:

Я проживаю у приватному будинку, на літній період надаю послуги по здачі номерів, але я не є юридичною особою або фізособою-підприємцем. Водоканал змушує мене переукласти договір і сплачувати за тарифом для юросіб, правомірні дії водоканалу чи ні?

Відповідь експерта:

Добре, що Ви хоч адресу та прізвище не називаєте, а то чекали б на завтра податківців! Допоки у Вас не буде офіційної реєстрації як фізичної особи – підприємця, Ви відноситеся до категорії споживачів «населення», відповідно нараховувати Вам необхідно по тарифу як для населення. Все інше – психологічні ігри водоканалу.

Питання 9:

Я живу у гуртожитку, який придбало приватне підприємство без нашого відома. У даний час підприємство має величезні борги «за все» (не сплачують податку, за комунальні послуги та ін.) І нам, мешканцям гуртожитку, періодично відключають воду. Підкажіть як нам оформити статус житлового будинку для того, щоб ми могли викупити кімнати у підприємства?

Відповідь експерта:

 Якщо кімнати в гуртожитку не приватизовані, а Ви є лише орендарями житла – підприємство є власником житлової площі і будинку в цілому. В такому випадку Ви як добросовісні орендарі маєте право звернутися до суду до власника гуртожитку з позовом про визнання порушення договору оренди. Якщо ж кімнати в гуртожитку приватизовані, Ви маєте право організувати будинковий комітет, зареєструвати його в дозвільних органах і викупити його у власника, згодом створивши ОСББ.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (1 голос (а, ів), середній бал: 5,00 із 5)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 

Активні відвідувачі

 

 

Архіви

 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама