ЖКГ: консультації

komunalka_konsЩодня виникають питання, які стосуються наших помешкань, комунальних послуг. Ситуації часто не типові, однак є й такі, на які вже є відповіді. Знайомимо вас з другою частиною запитань-відповідей.

На запитання відповідає експерт «України Комунальної», юрист Андрій Осадчий.

Питання 10:

Звернулася в наше газове господарство, щоб мені встановили нове газове обладнання (колонку та плиту), але вони мені тільки за установку колонки нарахували 700 грн (сама колонка коштує 829 грн). Старе обладнання не змінювалося з 1972 року. Чи можу я посилаючись на будь-які нормативні акти розраховувати, якщо не на безкоштовну установку, але хоча б на мінімальну її вартість?

 Відповідь експерта:

 Спробуйте знайти іншу монтажну організацію, яка виконає роботи за менші кошти, адже це ринок, завжди можна знайти дешевше. Але при  цьому пам’ятайте, що усі роботи, пов’язані із заміною, додатковим встановленням газових приладів або зміною в газових мережах, мають виконувати тільки облгаз або інші організації, які мають ліцензію (але тільки з відома облгазу при умові оформлення та здачі виконавчо-технічної документації).

 Питання 11:

 Хто вирішує питання усунення шумів у будинку та квартирах? ЖЕК (будинкоуправління) причину знайти не може, але гомін у квартирі стоїть нестерпний і цілодобовий. Спати неможливо. Як можна впилинути на ЖЕК? У яку ще інстанцію, чи відомство можна звернутись для вирішення цього питання?

 Відповідь експерта:

Запитання не конкретне, тобто не вказано який саме гул відчуваєте. Наприклад, гул може відбуватися через несправний змішувач води. Щоб визначити причину, необхідно виконати ряд маніпуляцій зі змішувачами, під час яких відсікають кранами у всіх квартирах по стояку. Почати можна зі своєї квартири, а там поступово перевірити і всіх сусідів. Перекриваємо у квартирі крани гарячого та холодного водопостачання та слухаємо, чи не гудуть труби – цю операцію доведеться проробляти у всіх квартирах доти, поки гул не зникне. Припинення шуму явно вкаже на квартиру, у якій відбуваються неполадки. Однак такі пошуки можуть ні до чого не привести. Справа у тому, що крім відсікаючих від стояка кранів, у підвалі є вентиль, який перекриває весь стояк – він також може стати причиною неприємного шуму. Якщо шум у трубах припинився при закритті всіх відсікаючих кранів на стояку, то це явна ознака того, що причиною неприємного звуку є кран, який перекриває весь стояк – і тоді вже  це справа ЖЕКу.

 Питання 12:

Чи законні вимоги РЕС про перенесення лічильника з квартири у коридор загального користування?

Відповідь експерта:

 Конкретної норми, яка б зобов’язувала Вас переносити лічильник з квартири до коридору,  в законодавстві України, зокрема, у ПКЕ для населення, не має. РЕС та обленерго мотивує такі вимоги економічною доцільністю та попередженням крадіжок електричної енергії.

 Питання 13:

 Чи правомірно те, що у квитанціях з нарахування квартплати не друкують ПІБ особи, на яку оформлено особовий рахунок? Яким законодавством регулюється це питання?

 Відповідь експерта:

 Згідно Закону України «Про персональні дані», до персональних даних фізичної особи, обробка яких без її згоди не можлива, відносяться підписані фізичною особою документи та відомості, які особа надає про себе. Відтак, без спеціальної згоди фізичної особи-споживача на обробку його персональних даних, що містяться у базі даних «Абоненти» комунального підприємства, друк її ПІБ у рахунку є незаконним.

 Питання 14:

 У нас квартира на першому поверсі 9-поверхового будинку. Підлога прогнила (спочатку підлога була покладена за експериментальною технологією). З цієї причини з підвалу тягне холодом та неприємними запахами. Чи повинен ЖЕК відремонтувати або змінити підлогу?

 Відповідь експерта:

Згідно ст. 322 Цивільного кодексу України, тягар утримання майна несе його власник. Відтак, ви як власник зобов’язані здійснювати ремонт у Вашій власній квартирі за власний кошт. Лише після того, як Ви виконаєте ремонт підлоги та проведете її утеплення, а також після того, як якась будівельна організація дасть Вам висновок про те, що підлога була непридатною для користування через бездіяльність ЖЕКу, Ви маєте право стягнути у судовому порядку суму витрат на відновлення підлоги, яка є Вашою приватною власністю.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети