. ЖКГ: консультації, січень 2014 | Здолбунів City

ЖКГ: консультації, січень 2014

Щодня виникають питання, які стосуються наших помешкань, комунальних послуг. Ситуації часто не типові, однак є й такі, на які вже є відповіді.

На запитання відповідає експерт «України Комунальної», юрист Андрій Осадчий.

Питання 1:

Чи мають право працівники водоканалу складати акт обстеження об’єкту водопостачання (квартири) без власника та встановлювати кількість проживаючих зі слів сусідів. 2. Згідно довідки ЖЕО в квартирі прописано дві особи, а фактично мешкає три особи, водоканал склав акт (який я не підписував), що мешкає три особи і рахунки виставляють по фактичній кількості проживаючих. Чи мають дії водоканалу юридичне підгрунтя, якщо так то в яких нормативно-правових актах це зазначено?

Відповідь експерта:

Ні Закон України «Про житлово-комунальні послуги», ні постанова КМУ; 630 від 21.07.2005 року не містить таких повноважень по складанню акту про фактичну кількість проживаючих. Нарахування за відсутності лічильника здійснюється за відповідними нормативами на кожного зареєстрованого мешканця. Відтак, Ви маєте право оскаржити такі дії в суді.

Питання 2:

Яким чином можна довести, що тиск теплоносія в трубопроводі багатоквартирного житлового будинку мінімальний (менше 0,5 МПа)? До якого рівня допускається зниження тиску?

Відповідь експерта:

В залежності від проектних рішень забудовника житлового будинку та стану інженерних мереж, нормативним вважається тиск теплоносія в трубопроводі на рівні від 2,4 МПа (атмосфер) в 5-поверхових будинках до 6-8 МПа в 14-16 поверхових будинках. З метою уникнення гідроударів технологією виробництва теплової енергії дозволяється знижувати тиск в трубопроводах за зменшувати кількість теплоносія в них до рівня ІІ теплового графіку, в інакшому випадку можна отримати новий Алчевськ. У випадку, якщо у Вас в квартирі температура менша за +18 з Цельсієм – негайно звертайтеся з вимогою про перерахунок неякісних послуг. Перевірити тиск в трубопроводі можливо за допомогою спеціального пристрою – накладного роз ходоміру.

Питання 3:

Чи мають право відключати світло, якщо в квартирі проживають двоє маленьких дітей?

Відповідь експерта: 

П. 35 Правил користування електричною енергію населенням надає право енергопостачальній організації відключити споживача від електроенергії, в тому числі і у випадку порушення строків оплати. Жодних пільг або преференцій сім’ї з дітьми згідно цих Правил не мають. Хочу зазначити, що така виключна міра, як відключення є лише правом, а не обов’язком енергопостачальної організації, тому раджу Вам всі питання вирішити шляхом проведення переговорів.  

Питання 4:

Ми з чоловіком і донькою (1 рік) проживаємо разом у моїх батьків вже 5 років. Я з дочкою прописана у батьків в будинку. Чоловік прописаний у квартирі матері, але він також є власником 1\3 цієї квартири. Коли чоловік звернувся в ЖЕК за місцем своєї прописки для отримання довідки про склад сім’ї, то працівники ЖЕКу зажадали, що б він уклав договір про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. Йому довелося укласти договір, що б йому видали довідку і тепер ми зобов’язані платити 130 грн щомісяця. Ми обоє безробітні, отримуємо лише допомогу на доньку і для нас це велика сума. Власне, довідка про склад сім’ї потрібна була для оформлення цієї допомоги. Скажіть, як нам розірвати цей договір?

Відповідь експерта:

Згідно ст. 151 Житлового кодексу УРСР (чинного донині) громадяни, які  мають  у  приватній  власності  жилий будинок (квартиру),  зобов’язані забезпечувати його схоронність, провадити за  свій  рахунок  поточний  і  капітальний  ремонт,  утримувати в порядку придомову територію. Згідно ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач зобов’язаний укласти договір із виконавцем на відповідну житлово-комунальну послугу. Тому оскільки Ваш чоловік є співвласником квартири, а відтак зобов’язаний нести витрати на утримання будинку, то він зобов’язаний укласти договір і сплачувати за послуги з утримання будинку згідно встановленого тарифу. Жодних підстав для розірвання договору з юридичної точки зору не має. Якщо Ви не в змозі оплачувати всю суму за тарифом – скористайтесь субсидією. Однак сплачувати за послуги – це Ваш обов’язок, а не бажання.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 

Активні відвідувачі

 
 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама