Зеонівці вчаться вдосконалювати свої проекти
Микола Мокрик, член ради Аналітичного центру розвитку міста “ЗЕОН”, нещодавно повернувся із Чернігова, де проходив черговий курс мозкового штурму, рекомендацій та обговорень проекту розвитку волонтерського руху на Здолбунівщині.
Ось, що говорить керівник ЗЕОНу Микола Орлов:
ЗЕОН – найдинамічніша громадська організація регіону. Ми працюємо над тим, щоб наші члени організації, волонтери постійно самовдосконалювалися, розвивалися. Тому застосовуємо систему навчання через практику. Проводимо як власні освітньо-практичні заходи, так і користуємось можливостями наших партнерів. Часто для того, щоб стати учасником тренінгу, форуму, проекту за межами Здолбунова, треба пройти конкурсний відбір. Приємно, що саме члени ЗЕОНу регулярно стають такими переможцями. Отримані знання, навички дозволяють як започатковувати нові напрямки чи піднапрямки діяльності, так і вдосконалювати існуючі. Коефіцієнт віддачі від такої політики ЗЕОНу значний. Читачі ЗС, порталів громадянського суспільства можуть регулярно читати про заходи ЗЕОНу, звіти про проведені проекти та індивідуальні досягнення наших зеонівців. Приклад із Миколою Мокриком тому лише підтвердження.
Поділився своїми враженнями про поїздку й сам Микола Мокрик:
Ось і закінчився третій семінар на Території розвитку від АХАЛАРу. 4 незабутні дні проведені в Чернігові, море нової та цікавої інформації, нові корисні знайомства, аналіз та пропозиції щодо Волонтерського руху – це все те, що я отримав, перебуваючи на семінарі.
Як і завжди, першу половину дня я витратив на довгий шлях до місця призначення, поселення та обід. Та, незважаючи на це, ми в перший день встигли презентувати частину наших справ для представників різних ЗМІ України. Регламенту, що встановили тренери, не вистачало катастрофічно, тому приходилось дуже стисло розповідати про пророблену роботу ВРЗ. Все, що не встиг розповісти, мав змогу розказати під час кава-брейків або ж обіду. Прослухавши моє представлення, тренери та експерти запропонували дещо змінити і підкинули декілька цікавих ідей, про які ви дізнаєтесь пізніше. Насичена вечірня програма й сон. Так і пройшов перший день.
Другий день розпочався продовженням презентацій – справ інших учасників. Після завершення експерти розповіли про співпрацю з ЗМІ, про просування наших справ через ЗМІ, про написання прес-релізів, пост-релізів і тому подібного та про створення інформприводів. Після цього ми розділились на малі групи та почали працювати над створенням інформаційного повідомлення до нашої цільової аудиторії. Спочатку не в усіх усе виходило, дехто не міг визначитись з цільовою аудиторією, інші не могли придумати аргументів, але експерти змогли наштовхнути учасників на правильні думки, що дозволило розібратись і правильно скласти інформаційні повідомлення. Учасник попередніх семінарів презентував свій успішний проект «Футбол у кожний дім», поділившись досвідом створення, розвитку просування своєї справи. Даний проект уже запрацював у декількох областях України, нещодавно у Львові, можливо, ми будемо наступними. Ще попрацювавши у групах, ми розробили плани просування наших проектів у громаду і, підвівши підсумки, відправились до своїх номерів.
Ось уже і третій день. Розпочали ми з перспектив розвитку проектів. Робота в групах, як завжди, дала нам побачити нашу справу зі сторони. Її слабкі та сильні сторони, її перспективи. Цікава, весела і в той же час дуже корисна вправа дозволила зрозуміти, як і в якому напрямку можна розвиватись. Наступна частина була найприємнішою (звичайно, якщо не враховувати обід), адже ми перейшли до підписання договорів на отримання малих грантів для тих ініціатив, керівники яких виконали всі домашні завдання з попередніх двох семінарів, у міру можливостей продовжували організовувати акції або розвивати свою справу, розповсюджували посилання на опис справи через соціальні мережі.
За останнє окрема подяка усім, хто допоміг нам, зробивши репост або ж прокоментувавши справу на сайті. Як виявилось, навіть простий вхід на сторінку ВРЗ додає декілька балів до рейтингу. А на даний час по популярності проект Волонтерського руху Здолбунівщини знаходиться на 3 місці серед інших 388 справ-конкурентів. І на третьому місці по рейтингу серед учасників семінару, серед яких і обиралось декілька, які отримали фінансову допомогу для своїх невеличких, але корисних для громади справ.
Четвертий день розпочався з вправи, під час якої учасники, що мають різні за ідеєю та цільовою аудиторією справи, змогли знайти те, що вони можуть запропонувати, як допомогу, іншим. І, звичайно, те, що могли б отримати від інших учасників семінару. Проведення підсумків та обговорення напрацювань завершили семінар. Цей день був найкоротшим, адже деякий час було потрачено на збирання речей, прощання та обговорення деяких моментів, які ще не встигли обговорити під час трьох днів через цікаву, корисну, насичену програму семінару.
І знову маршрутка, Київ, маршрутка і рідний Здолбунів.
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.