. ЗЕОНівець ділиться першими враження із Берна | Здолбунів City

ЗЕОНівець ділиться першими враження із Берна

Бондарчук у Швейцарії (2)Член Ради НГО “Аналітичний центр розвитку міста “ЗЕОН” Анатолій Бондарчук у ці дні вивчає досвід Швейцарії, її політичний і господарський устрій, та передає перші повідомлення з міста Берн.

Взагалі Швейцарія дуже цікава країна. Швейцарці постійно повторюють, що у них ніколи не було й немає ні короля, ні королеви. Усі мешканці Швейцарії – це королі й королеви (у даному випадку не йдеться про фінансовий стан). Права та свободи людини у цій країні знаходяться на першому місці.Бондарчук у Швейцарії (4)

Фотографуюся й паралельно слухаю нашого гіда у парламенті :). Швейцарський парламент двопалатний. Національна рада (нижня палата) складається з 200 депутатів, які обираються за пропорційною системою терміном на 4 роки. У Раді кантонів (верхня палата) працює 46 депутатів, які представляють 26 кантонів країни (20 кантонів та 6 напівкантони). Кожен кантон обирає по 2 депутати, а напівкантон — одного. Вибори відбуваються за мажоритарною системою. Виконавча влада представлена Федеральною радою, де працює 7 !! начальників федеральних департаментів (міністерства), які обираються парламентом. Саме з їх числа кожного року парламент (Федеральні збори) обирають президента. Більшість швейцарців, як нам розповідали, не знають, хто у них президент, бо кожного року ним стає інша людина.Бондарчук у Швейцарії (3) Бондарчук у Швейцарії (1)

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
  • Nikita

    Коли ж то до нас люди будуть їхати вивчати подібний досвід? А головне який і в чому? Ну, хіба про те, що десятиріччями наші парламентарі вирішують, як зменшити кількість самих себе. Чи, може, поділяться
    досвідом, як, утворивши нову касту недоторканих та закріпивши довічну презумпцію невинуватості для одних, видавати за благі наміри боротьби зі зняттям тієї ж таки недоторканості для інших. Та ще непоганий досвід з оптимізації центральних органів. Що там у найбагатшій європейській Швейцарії за досвід із сімома міністерствами, проти наших 17-ти, а ще всілякі там центральні бюро, інспекції, агенції, служби, на підході вже й новоутворювані. Байдуже, що про них мало хто знає, але це ж досвід. Чого варті 246 нардепів-швейцарців проти наших 450-ти, (поки що на кілька менше) та з таким щедрим українським забезпеченням, пільгами, матеріальними допомогами… Одним словом, не менш щедрі українські платники податків щороку на одного з народних жертвують щонайменше 700 тис. грн. Чим не досвід? Втім, аби змінити гірку іронію порадіймо за Анатолія. За те, що все більше і
    більше молодих людей мають можливість побачити і ознайомитись з тими європейськими стандартами і цінностями, до яких і ми, cподіваймося, що прийдемо.

 
 

Активні відвідувачі

 
 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама