ЗЕОНівець ділиться першими враження із Берна

Бондарчук у Швейцарії (2)Член Ради НГО “Аналітичний центр розвитку міста “ЗЕОН” Анатолій Бондарчук у ці дні вивчає досвід Швейцарії, її політичний і господарський устрій, та передає перші повідомлення з міста Берн.

Взагалі Швейцарія дуже цікава країна. Швейцарці постійно повторюють, що у них ніколи не було й немає ні короля, ні королеви. Усі мешканці Швейцарії – це королі й королеви (у даному випадку не йдеться про фінансовий стан). Права та свободи людини у цій країні знаходяться на першому місці.Бондарчук у Швейцарії (4)

Фотографуюся й паралельно слухаю нашого гіда у парламенті :). Швейцарський парламент двопалатний. Національна рада (нижня палата) складається з 200 депутатів, які обираються за пропорційною системою терміном на 4 роки. У Раді кантонів (верхня палата) працює 46 депутатів, які представляють 26 кантонів країни (20 кантонів та 6 напівкантони). Кожен кантон обирає по 2 депутати, а напівкантон — одного. Вибори відбуваються за мажоритарною системою. Виконавча влада представлена Федеральною радою, де працює 7 !! начальників федеральних департаментів (міністерства), які обираються парламентом. Саме з їх числа кожного року парламент (Федеральні збори) обирають президента. Більшість швейцарців, як нам розповідали, не знають, хто у них президент, бо кожного року ним стає інша людина.Бондарчук у Швейцарії (3) Бондарчук у Швейцарії (1)Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети