ЗЕОН успішно завершив моніторинговий проект

пресконференція_адмінпослуги_здолбунів_080416_138 квітня у місті Здолбунів відбулася підсумкова прес-конференція за результатами реалізації 5-ти місячного проекту «Моніторинг якості надання адміністративних послуг та перспектив електронного урядування у Здолбунівському районі». Під час заходу були презентовані основні результати дослідження.

Зокрема, в рамках проекту було проведене дослідження щодо якості надання адміністративних послуг у Здолбунівському району, дослідження публічності роботи сектору «Центру надання адміністративних послуг» Здолбунівської РДА, підготовлено інформацію щодо того, де та які адміністративні послуги можна отримати у Здолбунівському районі та, де безкоштовно можна отримати сервіс доступу до електронних та адміністративних послуг.

Також в ході реалізації проекту було проведене дослідження стану електронного урядування та електронної демократії в Здолбунівському районі. За його підсумками для органів місцевого самоврядування, які є потенційними центрами об’єднаних територіальних громад району були розроблені рекомендації щодо підвищення якості демократичного врядування.

Загалом за підсумками проекту було підготовлено чотири аналітичних звіти, виготовлені два відеоролики щодо популяризації адміністративних послуг, два види буклетів про електронне урядування та адміністративні послуги, а також підготовлено спецвипуск «Здолбунів Сіті».пресконференція_адмінпослуги_здолбунів_080416_12

Адміністративні послуги

В рамках проекту, було проведено дослідження стану якості надання адміністративних послуг в Здолбунівському районі. Зокрема, було досліджено роботу Центу надання адміністративних послуг (ЦНАП). Для цього було проведено опитування відвідувачів, які звернулися до ЦНАПу для отримання певних послуг чи для отримання консультації. Всього було опитано 30 осіб.

«В цілому, більшість опитаних відвідувачів (19) добре оцінюють роботу Здолбунівського ЦНАПу, дещо менше – дуже добре (10). Один відвідувач оцінив роботу ЦНАПу на задовільно. Більшість опитаних відвідувачів ЦНАПу зазначили, що повністю задоволені інформативністю вивісок при вході до приміщення та наявність інших вказівників; наявністю стендів з інформацією, зразками заяв та їх якістю; облаштованістю місць для очікування, заповнення паперів; доступністю формулярів, бланків; загальним станом приміщення (освітлення, просторість, чистота, наявність туалету); наявністю інформаційних карток послуг та їх якістю, а також режимом роботи ЦНАПу»  зазначив керівник проекту Анатолій Бондарчук.

Окрім цього, більшість учасників опитування зазначили, що їм не довелося чекати в черзі для отримання послуг. Деякі відвідувачі відповіли, що їм довелося чекати в черзі до 10 хвилин. Окремі користувачі відповіли, що їм довелося чекати до 30 та 60 хвилин, а також більше 2 годин. Більшість опитаних відповіли, що повністю задоволені привітністю та компетентністю працівників ЦНАПу. Два рази для вирішення свого питання зверталися більшість опитаних відвідувачів. Дещо менше опитаних зазначили, що вирішила справу за 1 раз. Деякі зазначили, що зверталися для вирішення питання 3 рази.

У листопаді 2015 року «ЗЕОН» провів вимірювання рівня публічності роботи Центру надання адміністративних послуг. Як показують результати дослідження, ЦНАП отримав 11 з 14 балів.

«В Здолбунівському районі в структурі районної державної адміністрації діє ЦНАП, який не має власного веб-сайту. Інформація про роботу ЦНАПу оприлюднюється на веб-сайті РДА. На сайті адміністрації в розділі «Адміністративні послуги» міститься інформація про порядок надання відповідних АП, режим доступу до приміщення, де здійснюється прийом суб’єктів звернень, наявність сполучення громадського транспорту, під’їзних шляхів та місць паркування. Проте, на сайті РДА відсутня інформація про безоплатний Реєстр адміністративних послуг, який розміщений на Урядовому порталі, про функціонування цілодобової Урядової телефонної довідки та інформування суб’єктів звернення через засоби масової інформації» розповів Анатолій Бондарчук.

У Центрі проводиться прийом громадян в межах визначеного часу (40 години на тиждень). У приміщенні ЦНАП безоплатно поширюються довідково-інформаційні матеріали про АП. На веб-сайті Здолбунівської РДА у розділі «Адміністративні послуги» наявна вичерпна інформація про усі послуги, що надаються усіма виконавчими органами. На веб-сайті та інформаційних стендах ЦНАПу розміщені інформаційні картки адміністративної послуги (по кожній адміністративні послузі) та забезпечено можливість отримати інформацію про послуги за допомогою засобів телекомунікації (телефон, е-пошта). У приміщенні ЦНАПу наявні бланки для заповнення (зразки) з метою отримання адміністративних послуг. Проте, в ЦНАПі відсутня електронна черга та процедура попереднього запису.пресконференція_адмінпослуги_здолбунів_080416_14

Керівник ЦНАПу, Світлана Муляр, зазначила, що протягом дії проекту, відбулося багато змін у сфері надання адміністративних послуг. Зазнали реформування реєстраційна служба, дозвільна, функції державних реєстраторів передано до адміністрацій.

Також в рамках реалізації проекту була підготовлена інформацію про те, які суб’єкти та які адміністративні послуги можна отримати в Здолбунівському районі та перелік організацій, де безкоштовно можна отримати сервіс доступу до електронних та адміністративних послуг. Зокрема, які види адміністративних послуг можна отримати у ЦНАПі, районному управлінні юстиції, нотаріусів та в бібліотеках, де є можливість отримати доступ до електронних та адміністративних послуг. Також було підготовлено огляд послуг, які можна отримати на сайті Кабінету електронних сервісів Міністерства юстиції України.

Електронна демократія та електронне урядування

Аналітичний центр розвитку міста «ЗЕОН» провів дослідження рівня електронного врядування та електронної демократії в Здолбунівському районі. Об’єктами дослідження стали місцеві ради потенційних центрів об’єднаних територіальних громад району: Здолбунівська міська рада, Мізоцька селищна, Здовбицька та Ступнівська сільська ради. Проте, підготовлені у рамках дослідження рекомендації є універсальними та можуть бути корисними для будь-якого органу місцевого самоврядування України.

«Методологія дослідження включала 3 тематичних блоки питань: відкритість для громадян і бізнесу, публічна інформації у формі відкритих даних та електронний документообіг. Загальна оцінка стану електронного урядування та демократії в Здолбунівському районі здійснювалася на основі 55 індикаторів (показників). За допомогою нашого дослідження можна проаналізувати наскільки активно в органах місцевого самоврядування району використовують інформаційно-комунікативні технології для організації своєї діяльності та залучення мешканців до процесів формування місцевої політики, а також інформування останніх про результати своєї роботи» пояснює Анатолій Бондарчук.

Результати дослідження свідчать про те, що рівень електронного врядування та електронної демократії в Здолбунівському районі перебуває на низькому рівні. Найкраща, у порівнянні з іншими, ситуація у Здолбунівській міській раді, яка відповідає 6 з 55 критеріям, Здовбицька сільська рада – 1, Мізоцька селищна рада та Ступнівська сільські ради, на даний момент, не відповідають жодному.

З 4 органів місцевого самоврядування, які були об’єктами моніторингу лише Здолбунівська міська рада має власний офіційний веб-сайт (http://www.zdolbyniv.rv.ua), а також Здовбицька сільська рада (http://zdovb.ucoz.ua), сайт якої розроблений на безкоштовному конструкторі сайтів uCou. Мізоцька селищна рада та Спасівська сільські ради функціонуючих власних веб-сторінок не мають.

На сайті Здолбунівської міської ради оприлюднений Регламент ради, Статут територіальної громади міста, бюджет міста з усіма додатками, план соціально-економічного розвитку міста на 2016 рік, а також план соціально-економічного розвитку міста на 2016-2020 роки. Інша інформація відсутня, зокрема, на сайті не забезпечена можливість через спеціально створену електронну форму надсилати пропозиції до бюджету міста. Лише 16 березня, тобто вже після завершення дослідження, Здолбунівська міська рада прийняла рішення про запровадження порядку подання електронних петицій та запровадила поіменне голосувань.

Окрім цього, у жодному органі місцевого самоврядування, який був об’єктом дослідження, не забезпечено оприлюднення публічної інформації у формі відкритих даних на власних сайтах, а також не запроваджений електронний документообіг.

«Сподіваюся, що розроблені в рамках дослідження рекомендації допоможуть органам місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад краще організувати свою роботу, зокрема, у частині збільшення рівня відкритість для громадян і бізнесу, оприлюднення публічної інформації у формі відкритих даних та запровадження електронного документообігу. Ми не хотіли когось покритикувати, ми хотіли показати, який має бути стандарт демократичного врядування» підсумував Анатолій Бондарчук.пресконференція_адмінпослуги_здолбунів_080416_16

Подяки за активну участь у проекті вручив Микола Орлов і підсумував результати проекту, зазначивши, що на фінальній зустрічі ЦНАПу є вже що розповісти не лише про свою роботу, а й врахування результатів моніторингу. Так з 1 квітня додатково в штат ЦНАПу вводиться посада адміністратора, дві вакансії державних реєстраторів передбачені в штаті РДА, готується розпорядження про зміну розпорядку роботи центру.

Приємно, що заходи ЗЕОНу щоразу збирають цікаву різнопланову аудиторію. Ось і цього разу досвід реалізації цього проекту викликав зацікавлення у молоді ресурсного центру сталого розвитку з Острога, які завітали на захід.

Захід відбувся в рамках реалізації проекту «Моніторинг якості надання адміністративних послуг та перспектив електронного урядування у Здолбунівському районі», який здійснює Аналітичний центр розвитку міста «ЗЕОН».подяка ферарпресконференція_адмінпослуги_здолбунів_080416_15

Реалізація цього проекту стала можливою у результаті перемоги у конкурсі малих грантів «Підтримка місцевих ОГС та громадських ініціативних груп для здійснення демократичних змін в Україні», що проводився у рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», що здійснюється за фінансової підтримки Європейського Cоюзу та адмініструється РОГО «Комітет виборців України».

За докладнішою інформацією звертайтесь:

Анатолій Бондарчук, координатор проекту

тел.: +38 096 918 74 08 E–mail: 

tolyabondarchuk@gmail.com 



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети