ЗЕОН розказав які і де можна отримати адміністративні послуги

презентація звіту_2_адмінпослуги_Здолбунів (1)Аналітичний центр розвитку міста «ЗЕОН» підготував інформацію про те, які суб’єкти надають та які адміністративні послуги можна отримати в Здолбунівському районі, а також сформував перелік місць та організацій, де безкоштовно в районі можна отримати сервіс доступу до електронних та адміністративних послуг.

ЗВІТ Адміністративні послуги на ЗДОЛБУНІВЩИНІ

3 березня у м. Здолбунів під час прес-конференції Аналітичний центр розвитку міста «ЗЕОН» презентував звіт про те де і які адміністративні послуги можна отримати в Здолбунівському районі. Звіт містить інформацію, які види адміністративних послуг можна отримати у Центрі надання адміністративних послуг, районному управлінні юстиції, нотаріусів та в бібліотеках, де є можливість отримати доступ до електронних та адміністративних послуг. Також у звіті міститься перелік та огляд послуг, які можна отримати на веб-сайті Кабінету електронних сервісів Міністерства юстиції України.презентація звіту_2_адмінпослуги_Здолбунів (2)

«Ми зібрали та систематизували інформацію про те де і які адміністративні послуги можна отримати в Здолбунівському районі. Кожен мешканець зможе відкрити наш звіт і зрозуміти за якими адміністративними послугами можна звернутися до ЦНАПу, управління юстиції чи нотаріусів, які згідно нових змін до законодавства отримали право надавати адмінпослуги. Також у нашому звіті ми даємо посилання на он-лайн ресурси за допомогою, яких громадяни зможуть не виходячи з дому отримати адміністративні послуги або документи з державних реєстрів Міністерства юстиції України. Зокрема, мова йде про Єдиний державний портал адміністративних послуг та веб-сайт Кабінету електронних сервісів Мінюсту. Окрім цього, ми у звіті підготували перелік та адреси бібліотек району, де кожен бажаючий може отримати сервіс доступ до електронних та адміністративних послуг»,розповів керівник проекту Анатолій Бондарчук.

Керівник Центру надання адміністративних послуг Світлана Муляр коротко озвучила перелік послуг, що надає ЦНАП. Головним його завданням – є надання високоякісних та доступних публічних послуг для громадян району. Також пані Світлана відмітила, що більшість послуг ЦНАПу є безкоштовною, проте частина платною.презентація звіту_2_адмінпослуги_Здолбунів (3)

«На даний час, ми нічого не заробляємо, але якщо в майбутньому Центр перейде до територіальної громади, то 100% зароблених коштів перейде до місцевого бюджету», – каже Світлана Муляр.

Перелік адміністративних послуг, які надаються в ЦНАП затверджено розпорядженням голови РДА від 18.11.2014 № 406, що включає 57 адміністративних послуг. Проте, станом на 1.03.2016 Центр надає 36 адміністративних послуг (з детальним переліком послуг можна ознайомитися у звіті в розділі «Центр надання адміністративних послуг»). 

Більше інформації про роботу Здолбунівського ЦНАПу можна дізнатися переглянувши відео – візитівку ЦНАПу.

 .

Про адміністративні послуги, які відповідно до останніх змін у законодавстві про державну реєстрацію, отримали право надавати нотаріуси розповіла Алла Чайковська. Так, нотаріуси стали повноправними реєстраторами без будь-яких обмежень щодо реєстрації бізнесу та реєстрації прав на нерухоме майно.

«Тепер нотаріуси можуть надавати послуги з питань державної реєстрації речових прав на нерухоме майно на їх обтяжень та з питань державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців. Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно є зрозумілою для нотаріусів і освоєна у повному обсязі. Щодо реєстру фізичних осіб, будучи на практичних заняттях і освоївши деяку частину теоретичного матеріалу, бачимо, що нам дуже важко буде працювати з цим реєстром. Ми будемо надавати цю послугу, але охопити повністю цю реєстрацію ми не зможемо. Крім того, всі приватні нотаріуси працюють без найманих працівників, тобто ми особисто виконуємо всю роботу і фізично одночасно всю не зможемо зробити. Тому ми підтримували ідею створення Здолбунівського реєстраційного бюро», – прокоментувала Алла Чайковська.презентація звіту_2_адмінпослуги_Здолбунів (4)

З метою забезпечення відкритості та прозорості роботи, створення механізмів реалізації права кожного на доступ до публічної інформації шести бібліотек району запроваджено електронні сервісні послуги, які можна отримати скориставшись доступом до Інтернету.

«З 2005 року Центральна районна бібліотека підключилась до доступу громадян до урядової інформації. Ми розробили закладки, на яких є перелік послуг, які надаються. У нас вже є група користувачів, що замовляють білети на потяги, на автобуси і ця категорія користувачів збільшується. Актуальним є й замовлення насіння (воно дешевше, ніж на базарі). Також ми допомагаємо реєструвати в дитячий садочок, здійснювати комунальні платежі, банківські операції, переплачувати пресу, робити поштові перекази. З 1 лютого стартувала реєстрація на ЗНО і такождопомагаємо реєструвати учнів»,акцентувала директор Здолбунівської ЦСПШБ Інна Миронюк.

Окрім цього, скориставшись доступом до Інтернету в бібліотеках району можна зайти на сайт Здолбунівської РДА (http://zdolbun.gov.ua) у розділ «ЦНАП» та отримати інформацію про перелік адміністративних послуг, які можна отримати в Здолбунівському ЦНАПі.

Рівненський регіональний центр надання адміністративних послуг – http://cnap.rv.ua.

Отримати адміністративні послуги в електронній формі через Єдиний державний портал адміністративних послуг (https://poslugy.gov.ua).

Також отримати документи з державних реєстрів Міністерства юстиції України в режимі on-line. Для цього, потрібно зайти сайт Кабінету електронних сервісів Міністерства юстиції за наступним посиланням – https://kap.minjust.gov.ua.

Прес-конференція відбулася в рамках реалізації проекту «Моніторинг якості надання адміністративних послуг та перспектив електронного урядування у Здолбунівському районі», який здійснює Аналітичний центр розвитку міста «ЗЕОН».

Реалізація цього проекту стала можливою у результаті перемоги у конкурсі малих грантів «Підтримка місцевих ОГС та громадських ініціативних груп для здійснення демократичних змін в Україні», що проводився у рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», що здійснюється за фінансової підтримки Європейського Cоюзу та адмініструється РОГО «Комітет виборців України».

За докладнішою інформацією звертайтесь:

Анатолій Бондарчук, координатор проекту

тел.: +38 096 918 74 08 

E–mail:tolyabondarchuk@gmail.com Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети