Земляка запросили консультувати NASA у колонізації Марсу

Рівнянина Василя Тараса, який тривалий час живе і викладає у США запросили до однієї важливої місії. Із закликом допомогти своїми міркуваннями він і звернувся до земляків у своєму ФБ:

Мене попередньо запросили проконсультувати NASA в їх підготовці Місії до Марсу. Ніколи не думав, що доведеться запускати ракети.
Отже, до 2030, NASA хоче послати людей на Марс і незадовго після того створити там постійні поселення.
Робота вже кипить давно, але лише зараз комусь прийшло в голову, що тут треба будуть специ не лише по ракетним двигунам. Людська складова не менш важлива. Можна мати найбільшу ракету, але якщо космонавти посваряться і один одному носи порозбивають, ракета далеко не полетить.

Відповідно в травні NASA збирає в себе на мисі Канаверал групу науковців з різних соціальних дисциплін. Спеців по стресу, конфліктах, груповій динаміці, психології і таке інше.
На мене вийшли через мою роботу з багатокультурними колективами.
Зокрема їх зацікавив мій досвід роботи з глобально-розпорошеними командами і вирішенням проблем великими натовпами. Хто знайомий з моїм X-Culture знає про що я.

Проект такого масштабу вимагає багато міжнаціональної, віртуальної співпраці великих колективів, відповідно хочуть пощюпать, так би мовити, чи може від таких як я бути їм зиск.
Це буде лише дуже попередня дводенна зустріч. Нас попросили підготувати і викласти свої думки, стосовно того, які проблеми соціально-культурного характеру можуть виникнути як серед астронавтів, так і величезної міжнародної команди забезпечення тут на Землі. Ніяких обіцянок довгострокової співпраці поки. Тільки попереднє обговорення.
В мене є деякі свої ідеї, звичайно. Але X-Culture ми завжди покладаємося на колективне вирішення проблем, тому хочу і вас запитати, чи є у вас якісь думки стосовно:
1. Можливі проблеми між-людського характеру, що можуть виникнути в марсонавтів і їх команди забезпечення.
2. Можливі рішення.
3. Як можна залучити великі групи людей до вирішення цих і інших проблем (краудсорсинг)?

Зазвичай я по таких питаннях не турбую україномовну аудиторію, але тут питання галактичного масштабу, то жодна ідея не буде зайва. Як не як, а ракети Україна запускати вміла завжди. Дуже цікаво почути ваші думки і поради.
Також справді цікао, що інші специ будуть розповідати на цю тему в травні. Когось з них я постійно бачу на конференціях, але деякі імена мені не знайомі. Будуть там також люди зі SpaceX. Може і сам Ілон Макс завітає. А до речі все це організував Баз Алдрін, той, що на місяці був перший з Нілом Армстронгом. Ніколи ще так не чекав чийогось іншого виступу. Побачимо.

Наперед дякую за ідеї.
Може ще й на Марс колись полетимо :)Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети