“ЗЕлений газОН”: відкритий простір для ідей та людей
З понеділка по п’ятницю молодь міста проводить свій час у школах, ліцеї, на роботі, на спортивних тренуваннях чи у музичних школах. А куди подітися ввечері? А на вихідних? Чи як провести вільну годинку у перерві між заняттями? Мабуть кожен з нас спостерігав картину, коли молоді люди збираються невеликими групками, щось обговорюють за кавою у пластикових стаканчиках, сміються, жартують, хтось з велосипедом, хтось на роликах, хтось зі скейтом. Тобто, ми маємо молодь, що прагне спілкування, має потребу в нових знайомствах.
А от проблема в тому, що у місті відсутнє облаштоване місце, де вони могли б задовільнити ці потреби. У Здолбунові відсутня достатня кількість місць відпочинку для молоді під відкритим небом з облаштованою територією для «посидіти», доступом до безкоштовного Wi-Fi та електромережі. А також, відсутнє максимально комфортного облаштованого приміщення, з усім необхідним приладдям та меблями для надання, для проведення заходів.
Тому виникло бажання створити так званий відкритий простір, тобто місце, де молодь матиме можливість розвиватися відпочиваючи, заводити нові цікаві знайомства, що допоможуть в подальшому знайти своє місце у житті, створити локацію, що стане місцем збору креативної молоді зі свіжими ідеями. Щоб юнак чи дівчина, вийшовши з дому, не думав (ла), як провести свій вільний час, а точно знали, куди їм потрібно піти, щоб побачити своїх друзів, поспілкуватись, весело та з користю провести час.
Спитаєте ви: «Чому кафе не підходить для задоволення цих потреб?» Головна ціль більшості кафе – максимально швидко задовольнити потребу у харчуванні, звільнити місце і посадити на нього когось іншого, потім – повторити ітерацію. Концепція відкритого простору передбачає протилежний підхід: відвідувачу надається свобода самостійно вирішувати скільки знаходитись у просторі. А перекус можна принести з собою.
І у Здолбунові може бути відкритий простір! Районна бібліотека дітей та юнацтва має усі умови для створення подібного місця, адже територія бібліотеки займає 0.14 га, є великий сад. Бібліотека може взяти на себе місію розширення світогляду молодих людей шляхом проведення семінарів, вебінарів, зустрічей з цікавими людьми, перегляду фільмів з глибоким змістом і т.д.
Цей простір має поєднати в собі елементи антикафе, книгарні та традиційної читальні, зруйнувати стереотипні уявлення про бібліотеку і зробити її максимально комфортною для відвідувачів. Ви зможете у бібліотеці і на її території і почитати за чашечкою кави, і поговорити. Окрім того, на базі бібліотеки відбуватимуться різноманітні тренінги та майстер-класи, зустрічі та наради, навчання та семінари, кіноперегляди та інше. Організувати свій власний проект чи мистецький захід зможе будь-хто.
Креативний простір “ЗЕлений газОН” це:
1. Місце зборів локальної спільноти: люди що живуть поблизу можуть обговорити та вирішити проблеми району саме тут. Розширення можливостей за рахунок додаткового облаштування відкритого простору, сприятиме активному, творчому, пізнавальному і, звичайно ж, цікавому проведенню вільного часу, використання бази бібліотеки для проведення важливих зустрічей, заходів, що плануватимуться у місті.
2. Місце, де всі охочі долучитись до громадської діяльності міста, зможуть об’єднатись і працювати ефективніше. Центр стане базою організаційних зібрань громадських активістів та організацій міста.
3. Місце для спілкування: універсальність робить його дуже зручним для зустрічей з будь-якого приводу.
4. Місце для знайомств: спеціалісти із необхідних сфер або люди із спільними інтересами, можуть опинитись за одним столом і налагодити контакт – тут дуже швидко починається колаборація.
5. Місце для роботи: особливо важливо у контексті підвищення популярності віддаленої роботи та фрілансу. Створюється необхідна інфраструктура, а можливість орендувати необхідну кількість робочих місць звільняє від необхідності орендувати та підтримувати власний офіс.
6. Місце для навчання: там, де полюбляють книжки, де атмосфера надихатме цікавитися і вчитися, а розумним бути Круто з великої літери.
7. Об’єднуючий простір, спрямований на створення спільного майданчику для роботи громадських організацій які працюють з молоддю та соціально не захищеними верствами населення і розвитку неформальної освіти для молоді міста.
8. Місце, де відбуваються заходи: зазвичай, креативні культурні або освітні заходи з новими людьми в середині приміщення бібліотеки. Заходи, що проводитимуть бібліотекарі та громадські організації на території відкритого простору стимулюватимуть громадський інтерес до бібліотеки, підкреслюючи її роль у формуванні та розвитку молодої особистості.
9. Місце, де певні соціальні групи зможуть спробувати реалізувати себе в тій чи іншій діяльності, завдяки майстер-класам, тренінгам, вебінарам, що проводитимуться.
Вище описана проблема, відсутності третього місця в Здолбунові, спонукала активних здолбунівчан об’єднати сили та розпочати роботу над створенням відкритого простору на базі Районної Бібілотеки Дітей та Юнацтва, що знаходиться по вул. Кн. Ольги (біля прокуратури). ГО “ЗЕОН” представила концепцію відкритого простору візуалізувавши ідею …
…та спільно з Цивільним корпусом АЗОВ розпочали роботу над облаштуванням території. На сьогодні волонтерськими силами прибрано територію в саду бібліотеки. Розрівняно землю, скошено траву.
Відновлено люк над водяним колодязем.
Були підвезені підвезені матеріали від мецената, з яких тими ж волонтерськими силами будуть зроблені диванчики та столики для саду.
Щоб створити матеріальну базу для забезпечення проведення вище описаних заходів, активісти розпочали роботу в різних напрямках, залучаючи депутатів міської ради, приватних підприємців, шукаючи підтримку у РДА та районній раді Здолбунова. Було написано проект і подано на конкурс проектів розвитку територіальних громад Рівненської області, а також ідея проекту була презентована в Чернігові на проекті (є можливість отримання міні-гранту), який реалізує Центр АХАЛАР, співпрацюючи разом з партнерськими організаціями PDCS (Словаччина) та MART (Чернігів) і на якому є представник нашої громадської організації – Ольга Ферар.
Команда готова прийняти будь-яку допомогу та готова до співпраці. Координатори проекту: Мокрик Микола 0989918200 та Люкшин Юлія
0680602080
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.