Зелені проблеми малого міста
Представляємо ваші увазі чергову роботу із теми муніципального управління, міського господарства «Великі дерева у малому місті: облаштування міського простору». Це четверта електронна книга від НГО «Аналітичний центр розвитку міста «ЗЕОН», яка стосується місцевого самоврядування, міського розвитку, інфраструктури та облаштування простору. Перша книга «Місцеве самоврядування: варіанти для України» , Друга книга: «Кращі практики креативу і естетики використання міського простору» ВСІ можна закачати БЕЗКОШТОВНО, третя книга «Досвід міст США та Швейцарії для України»
Книга (багато ілюстрацій, посилання на діючі ДБН) може бути цікава працівникам органів місцевого самоврядування та державної влади, керівникам ОСББ та ОСНів, громадських організацій, всім, хто хоче зробити свої міста кращими, яскравішими, зручнішими.
В ній подані приклади висадки дерев у різних містах світу з урахуванням безпеки руху, естетики, екологічної функції. Проаналізовані реалії українського малого міста, дотримання норм при висадці зелених насаджень, наведені порівняльні характеристики різних порід дерев, що можуть бути якісно застосовані у міському просторі.
Автор: Микола Орлов, заступник голови Здолбунівської РДА, засновник НГО «Аналітичний центр розвитку міста «ЗЕОН», аналітик міського порталу http://www.zdolbunivcity.net/, експерт з муніципального розвитку та регіональної економіки, сертифікований учасник програм «АХАЛАР: я і громада», Україна, Польща; «Local Government Advocacy: Promoting Decentralization and Economic Growth», США; «How to be a better policy advisor», NISPAcee; «The future role of cities in a globalizing world: Challenges for new public strategies and innovative urban governance» Угорщина.
З книги:
Велике місто і невелике місто складаються із дрібниць. Увага до дрібниць дає відчуття досконалості цілому. Є все таки цінне у сторонніх очах, особливо якщо це очі зовнішнього консультанта, бо він може побачити те, що твої очі вже давно не помічають через звичайність, звиклість картинки у твоєму мозку.
Але є і простіші речі, які щоразу не дають спокою через думку, а чому не можна зробити по –іншому. І нехай не «до основанья, а потом» , а поступово змінюючи те, що вже не годить на нове, досконаліше, естетичніше, сучасніше, чи просто правильніше зроблене.
Сьогодні ми мову ведемо про вуличні насадження, а конкретно дерева, адже є ще кущі, квіти. В наших краях більше використовують насадження дерев, а ще частіше їх варварську обрізку і вирубку.
Що потрібно для того щоб людина позитивно сприймала дерева у місті поздовж вулиць, пішохідних тротуарів, навколо площ?
Потрібно щоб дерева надавали: естетичну насолоду чи хоча б прийнятність вигляду, були безпечними, корисними з точки зору утворення тіні, збирання пилу і перетравлення газу, не заважали жителям.
Яка ситуація у типових містечках, які можна віднести до малих і середніх в Україні?
Наші візуальні спостереження говорять наступне: ПЕРЕГЛЯНУТИ КНИГУ великі+дерева+у+малому+місті_ОРЛОВ
Додатково може бути цікавим Глобальний екологічний звіт про зелені зони у місті та новітні тенденції: ПЕРЕГЛЯНУТИ глобальний екологічний звіт 2012_зелені зони
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.