Здовбицький активіст пропонує облаштувати місцевий парк
Концепція створення в с. Здовбиця парку – зони відпочинку
1. Виготовити документи на право власності (користування) на землю для реконструкції парку та стадіону.
2. Провести, так званий, «мозковий штурм» – запросити людей, які мають можливості, знання, досвід, відношення до села (не більше 10 чол) та обговорити практичні кроки у вирішенні питання та план їх реалізації.
3. Викопати рів по межах відведеної землі. Залишити за межами території парку дорогу для доїзду до людських городів.
4. Обсадити рів швидкоростучими деревами, наприклад верба.
5. Визначитися конкретно на місцевості, які дерева потрібно зрізати, які залишити, перед тим провівши санітарну обрізку
6. Якщо приймається рішення вирізати всі тополі, то скоріше всього західна сторона буде вирізана, а східна в своїй більшості залишиться. Вже виходячи з цього розробити проектування алейок, лавочок, ігрового обладнання, МАФів, засаджень, освітлення. Обов’язково треба передбачити місце для стоянки автомобілів, та обмежити можливість заїзду автомобілів на територію парку.
7. Цікавою була б ідея використати стовбури дерев для вирізання фігур як в парку в Дубно.
8. Враховуючи, що територія дуже низовинна, подумати про доцільність та можливість викопати ставочок щоб понизити рівень ґрунтових вод та, можливо, створити ще один живописний куточок
9. Вивчити питання про можливість встановлювати певні споруди приватними власниками. В центрі парку обов’язково повинна бути якась споруда, яка б була центром. Наприклад, приватна кав’ярня (може бути навіть під відкритим небом) або літня сцена та дискотека, які можуть бути власністю громади. В будь якому випадку обов’язково потрібно щоб були передбачені місця для роздрібної торгівлі та для атракціонів з можливістю підключити електроенергію.
10. Щоб була у здовбицького парку своя родзинка, пропонується планування алей провести по аналогії з основними вулицями села. На будь якій вулиці знайдуться ініціативні люди. Тому депутати с/р повинні організувати цих людей та спільно з ними доглядати шматочок парку який відповідає їх вулиці (довірити їм придумувати та втілювати елементи дизайну, висадку дерев, благоустрій). Таким чином, до деякої міри, можна буде вирішити проблему варварського знищення елементів парку (яка обов’язково в свій час виникне). Адже якщо щось зробив своїми руками то не будеш нищити та контролюватимеш інших. Також можна організувати навіть щось на зразок змагання між алеями-вулицями на кращий благоустрій, кращу ідею, кращий елемент благоустрою з призами та грамотами.
11. Обов’язково потрібно придбати для КП мінітрактор-косарку. Навіть якщо просто регулярно стригти траву, парк буде виглядати охайним та догладженим. Також він буде потрібний для стрижки футбольного поля та обочин сільських доріг.
12. Всі заплановані алеї потрібно обсадити рядками дерев та, на перших порах, зробити підготовку основи – вибрати грунт, засипати щебенем та відсівом. На перспективу – починаючи з центральних алей поступово асфальтувати. Також з освітленням – обов’язково поставити кілька стовпів з світильниками з перспективою розвести від них світло (та при потребі електроенергію) по всьому парку.
13. Сільський стадіон. Стадіон повинен складатися з футбольного поля з трав’яним покриттям (існуючий) та волейбольного і міні футбольного майданчиків. Покриття майданчиків може бути відсів або пісок. Вздовж футбольного поля достатньо облаштувати один або два ряди лавочок довжиною 20-50 м. На перспективу, якщо буде потреба ряди лавочок можна додавати. Обов’язково потрібно передбачити роздягальні та приміщення для суддів – будиночок на три кімнатки. Можна мобільний.
14. Новий парк може відбутися тільки завдяки зусиллям на громадських засадах багатьох людей. Утримання парку без активної допомоги громади також не можливе. Тому пропоную назву для парку «Волонтерський». Ця назва також нагадуватиме про сотні людей, які допомагали Майдану та під час війни.
15. Фінансове забезпечення. В першу чергу це сільський бюджет. А також, благодійна допомога матеріалами, роботою та коштами, гранти від різноманітних донорів.
16. Створення такого центру відпочинку може розтягнутися на багато років. Але концепцію – «хребет» на який будуть з часом нарощуватися «м’язи» можна створити (об’єднавшись громадою) й протягом року.
Ось такі пропозиції. Здовбичани, запрошую до обговорення та зі своїми пропозиціями.
Олег Панасюк
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.