Здовбичани прийняли бюджет і розширили зону збору сміття в селі

sesiya Zdovbytsa (5)Сесія Здовбицької сільської ради відбулася вчора в залі засідань сільради. Окрім голови, секретаря та депутатів, на засіданні були присутні десяток жителів села та депутат Здолбунівської райради Сергій Кондрачук. Питання порядку денного були різноманітні: затвердження бюджету села, зміни до правил благоустрою, порядок вивезення сміття з села та інші.

Сесія пройшла у виключно позитивному і конструктивному руслі. Як ми розповідали, першим було питання політичне. Звернення по якому  було прийнято одноголосно.

Господарські питання обговорювались усіма бажаючими, довелось виступати й присутнім у залі, оскільки деякі пропозиції ніяк не могли знайти свого кінцевого формулювання. За браком паперу чи то інших можливостей проекти рішень депутати у Здовбиці на руках не мають, тож обговорюють питання і голосують «на слух».sesiya Zdovbytsa (2)

Для обговорення питання щодо розширення меж збору побутового сміття у селі до депутатів завітала керівник ТОВ «КП» Людмила Бабак. Вона повідомила, що підприємство, яке вона очолює, готове розширити свою присутність у селі, і для цього потрібно всього лише провести суцільне укладення угод на вивіз сміття. Поки що це зробило 14 здовбичан, але процес триває. Якщо процес формалізації стосунків жителів і комунальників пройде успішно, то ще з десяток здовбицьких вулиць отримають можливість всього за 5,50 грн в місяць з людини позбуватись сміття.sesiya Zdovbytsa (7)

Присутній на сесії керівник Аналітичного центру розвитку міста «ЗЕОН» Микола Орлов висловив своє бачення пришвидшення вирішення сміттєвого питання хоча б частково. Він запропонував депутатам до кожної оселі своїх виборців завітати і принести пакет із таких документів: договір між клієнтом і комунальним підприємством, витяг із правил благоустрою села, рішення сесії про наділення правом комунальників складати протоколи про порушення правил благоустрою, умови самостійного вивезення та розмір плати за утилізацію сміття на сміттєзвалище, яке є в оперативному управлінні КП «Здолбунівське», та роз’яснити позицію, що лише спільним відповідальним ставленням до збору та утилізації сміття село зможе стати привабливішим.

По тому депутати і проголосували за пропозиції до змін в правила благоустрою та за розширення зони прибирання у Здовбиці.

При обговорення бюджету депутати запитували сільського голову Юрія Боярчука, чому не ремонтуються ні малі, ні великі вулиці, а точніше дороги на цих вулицях. На що сільський голова відповів, що наприклад з моменту введення утилізаційного збору за придбання нових авто, який надходить до місцевого бюджету, жодну нову машину здовбичани не отримали, а отже, надходжень – нуль. Що стосується дороги по вул.Шосовій, то вона вкотре стоїть у планах на ремонт силами Автодору, та все черга до неї не доходить. У підтвердження цих слів депутат райради С.Кондрачук підтвердив, що дороги вже років два в районі не будуються і нормально не ремонтуються, тому здовбицька дорога – не виключення, що одначе не дуже втішає ні депутатів, ні здовбичан.doroga Zdonbytsa_1 doroga Zdonbytsa

Адже дороги у Здовбиці і справді стали дуже страшні. Навіть ті спроби, які були помічені минулого року по ремонту вул.Шосовій, були виконані ганебно. Без смоли, без видувки пилу компресором і без укатки катком. Попри те, що місцевий автодор і міліції, і прокуратурі відписався, що робив все по технології. Виявляється, викликані на місце такої укладки працівники здолбунівського СБЕЗу, які фотографували і фільмували все на знімальну техніку, просто не розгледіли катка, який стояв біля магазину «Берізка» без акумулятора і в принципі не міг закатувати, а краї ям жодним чином не були оброблені. Зробили по принципу «Дякуйте і за це». Але навіть цього вже давно не бачили багато із здовбицьких доріг із центральною в частині біля сільради та церкви включно.remont dorogy u zdovbytci (26)

Додав масла у вогонь ще раз сільський голова, який повідомив про плани передачі усіх доріг на баланс місцевих рад, але чи поремонтують їх перед цим і чи дадуть разом із дорогами гроші на їх утримання, ніхто не повідомляє і не роз’яснює.

Ще одне питання, із яким о присутніх звернувся Ю.Боярчук – це дата святкування села. А то одне із найбільших сіл України і не має свого Дня села. Звучали пропозиції: 2-3-й тиждень червня, другий тиждень жовтня. У кого із читачів є слушні пропозиції та їх обґрунтування щодо Дня села Здовбиці – відписуйтесь у коментарях.denselavtangue

У зв’язку із тим, що Здовбиця отримала нещодавно свій герб, то в бюджет заклали кошти на виготовлення символіки для розміщення її у сесійній залі, яка, до речі, оформлена в українському стилі, і президія виглядає дуже мило під калиновою вивіскою. Депутатам із цієї нагоди пообіцяли виготовити вперше депутатські значки.

Розглянувши усі питання, сесія завершила свою роботу. Зміни й доповнення до бюджету збираються робити вже на березневій сесії.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети