Здолбунову потрібні сміливі професіонали

реклама Орлов вибориСміливих, активних, освічених здолбунівчан із здоровою громадянською позицією небагато. Вони цінні як ніколи. Вони – майбутнє міста. Якщо не розміняються на компроміси, спокуси і звичайну лінь або не будуть зацьковані нездарами і не постраждають від синдрому «білої ворони».

Для багатьох здолбунівчан кинутий недопалок на тротуар, обписаний ліфт, хамовита відповідь на просте запитання, напевне, дрібниця. Когось там зобразили на листівці без узгодження, використали чиюсь працю як плагіат. А для цивілізованої Європи – це дикість. Тому що там поважають право особистості, авторське право, право на самовираження і благоустрій населеного пункту. Я мовчу вже про посилки з вінками, хабарі та інші зловживання.

Як не прикро але провінційність нашого буття помножена на такий же провінційний рівень культури дає ті результати які ми маємо. Ключове гасло – Аби не гірше. Це шлях в нікуди, це рівень південної Африки і північної Уганди через декілька років. Польща і Чехія, Прибалтика не те що видачу віз ускладнять утричі, а й будуть вимагати перевозити нас у спеціальних контейнерах щоб ми не засмічували своїми звичками життя, яке у них вже наладилось.

Тому вкрай важливо знаходити, «вирощувати» власних лідерів і довіряти їм самі відповідальні ділянки міського життя. І депутатський мандат і крісло мера. Я особисто і власноручно та разом із колегами приймаю активну участь у житті міста і за цей лише рік стали очевидними деякі питання, що можна переглянути, організувати ефективніше, попитати думку людей, експертів.

Здолбунівські проекти останнього десятиліття, які  можна і треба переглянути:

 1. Псевдопішохідна вулиця ім.Богдана Хмельницького. Ні люди ні машини на ній не почуваються добре.
 2. Стадіон Локомотив давно потребує осучаснення, розширення і конкурсного підходу до обслуговування та експлуатації.
 3. Площа на місці стадіону Колос – потребує негайного планування саме спортивного комплексу, щоб земля не відійшла під приватні земельні ділянки.
 4. Функції та якість робіт комунальних підприємств КП Здолбунівське, БТІ, МБУ
 5. Потрібні ваги для вантажних автомобілів для визначення реального тоннажу який курсує вулицями міста
 6. Облаштування справжнього місця для купання і відпочинку у гідропарку та на старомильській водоймі, а не «місця заходу у воду»
 7. Ліквідація усіх кіосків, що псують загальний вигляд міста
 8. Нанесення якісних дорожніх розміток, особливо перед усіма навчальними закладами
 9. Ремонт багатоквартирних будинків лише будинкоуправлінням. Потрібно розширювати можливість використання праці жителів в рахунок “квартплати”з прийомкою виконаних робіт комісією за участю жителів під’їзду, де виконувався ремонт.
 10. Потрібно ініціювання громадських робіт та співпраця із центром зайнятості, міліцією, судом щодо направлення працівників для громадських робіт по благоустрою міста. І не на кладовища, як нині, а у яскравих жилетах і надписом «Спокутую провину перед містом» по центру міста зачищати його від свого ж бруду (мова йде виключно про порушників правил благоустрою міста)
 11. Закритість міської ради перед громадою та ЗМІ.
 12. Обрізка дерев. Потрібно її робити цивілізованим способом із забезпеченням естетики міського простору

І все це нові підходи, а не плани на рік чи навіть на п’ять. Це просто інші підходи, способи і методи, якими навіть в нинішніх умовах можна краще впорядковувати власне місто. Справ і проблем завжди буде багато і всіх їх вирішити не вдасться, проте саме відчуття партнерства, співпраці, залучення до управління самих жителів, активістів які розуміються на цьому, справляє значно позитивніше враження і відчуття ніж один виступ на рік навіть із самою гарною презентацією.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети