Здолбунівський музей готує туристично-краєзнавчий сюрприз для жителів та гостей громади

Цьогоріч на обласний конкурс проєктів розвитку територіальних громад 2021 року було подано 67 проєктів. Фонд конкурсу  становив 2 млн грн.

За результатами рейтингового голосування за низкою критеріїв переможцями конкурсу стали такі проєкти:

  • «Покращення якості надання місцевих послуг для населення Здовбицької сільської ради» – Здовбицька сільська рада, Рівненський район.
  • «Створення нових туристичних продуктів в громадах Рівненщини та забезпечення їх сталого функціонування» – Шпанівська сільська рада, Рівненський район.
  • «Забезпечення безпеки населення в територіальних громадах Рівненської області шляхом розвитку існуючих та утворення нових місцевих (добровільних) пожежних команд та створення інтерактивного класу пожежної безпеки» – Великоомелянська сільська рада, Рівненський район.
  • «Розширення сфери послуг комунального підприємства «Господар» Привільненської сільської ради шляхом відкриття 2 швейних майстерень у селах Привільне та Іваннє» – Привільненська сільська рада, Дубенський район.
  • «Створення пункту прокату велосипедів у велопарку «Ремельський» Олександрійської сільської ради» – Олександрійська сільська рада, Рівненський район.
  • «Розвиток соціального підприємництва Бугринської громади шляхом відкриття мінпекарні на базі КП «Бугринський добробут» – Бугринська сільська рада, Рівненський район.
  • «СТО-сервісцентр для громади» – Деражненська сільська рада, Рівненський район.
  • «Облаштування мініфутбольного поля для дітей та молоді Острозької громади «Футбіки» – Острозька міська рада, Рівненський район.
  • «Створення сучасного молодіжного хабу Радивилівської територіальної громади на базі міського Будинку культури» – Радивилівська міська рада.
  • «Забезпечення безпеки населення в територіальних громадах поліського регіону Рівненської області шляхом розвитку існуючих та утворення нових місцевих (добровільних) пожежних команд»  – Миляцька сільська рада, Сарненський  район.
  • «Облаштування рекреаційного простору 21 століття на основі ідентичного досвіду садово-культурної пам’ятки 18 століття у селі Острожець»   – Острожецька сільська рада, Дубенський  район
  • «Туристичний код громади» – Здолбунівська міська рада, Рівненський район.
  • «Створення умов для змістовного фізичного розвитку шляхом облаштування тренажерного залу в смт Демидівка» – Демидівська селищна рада, Дубенський  район.
  • «Створення туристичного бренду «Перенятинські вали» задля збереження історичної пам’яті, розвитку традицій жителів південно-західної Рівненщини та підвищення іміджу території туристичного призначення» – Радивилівська міська рада.

“Туристичний код громади” вже активно втілюється на базі музею та у громаді вцілому.

Коментує директор Здолбунівського краєзнавчого музею Олександр Чижевський:

  • проект передбачає створення трьох туристичних маршрутів Здолбунівською громадою, з окремим інформаційними табличками біля знакових місць Здолбунівщини. Також передбачено створення квест кімнати в музеї. Ми працюємо над ним вже понад місяць, поки триває етап підготовки, ініціативна група визначається з наповненням, інформаційною частиною, дизайном та концепцією. Думаємо, в найближчому часі зможемо показати перші напрацювання.

Коментує депутат Здолбунівської міської ради Микола Мокрик:

Проєкт «Туристичний код громади» вже є четвертим, з поданих за мого авторства, і першим з туристичної тематики.   Він унікальний для Здолбунівської громади, адже передбачає створення туристичних маршрутів, яких раніше у нас не було, різної тривалості за часом та різних за відстанню (один з них охоплюватиме і старостинські округи). Також буде створено першу в нашій громаді квест-кімнату «Втеча з в`язниці», і буде вона розміщена в музеї, в підземеллях, де й насправді була в`язниця. На сьогодні створено робочу групу: частину можна побачити на фотографіях, а дехто працює віддалено. Ми вже розробили один маршрут і готуємо наступні два. Робоча група збирає матеріали про об`єкти, які будуть знаходитись на цих маршрутах. Ми намагаємося шукати не тільки сухі факти, а й цікаві історії та спогади. Дизайнери отримали завдання намалювати всі об`єкти в одному стилі, ці малюнки розміщуватимуться на інформаційних табличках. Будуть не тільки текстові описи, а й два QR-коди, що вестимуть на сайт міської ради з детальнішим описом, фотографіями, відеоматеріалами. Також додатково існуватиме QR-код , який дасть можливість створити доповнену реальність. Роботи багато, та команда, яка об`єдналась навколо цього проєкту, – це круті люди, які люблять своє місто й мають цікаві ідеї.

Насправді ЗС все бачили на свої очі і сказане вище повною мірою не розкриває всієї інтриги. І якщо туристичні маршрути в містах вже не новина, але їх подача і зручність користування – головна фішка проекту, то квест кімната в не обласному місті – це поки новація, яку ми не чули щоб десь ще була у сусідів реалізована. Про квест кімнату ми напишемо обов’язково окремий матеріал.

Реалізація проекту відбувається за підтримки Рівненської обласної ради, Здолбунівської міської ради. І подібний проект є не першим проектом переможцем у Здолбунівській громаді. Попередній успішний проект «ЗЕлений газОН» добре відомий здолбунівчанам і реалізований на базі дитячо-юнацької бібліотеки.

ЗС – інформаційний партнер проекту!



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети