Здолбунівський суд закрив кримінальну справу по підробці накладної на півмільйона гривень

Як повідомляло ЗС, справа про підробку документації інженером КП “Здолбунівське” була за поданням прокуратури передана до суду. Звинувачувався інженер КП “Здолбунівське” за підробку накладної, через що підприємство через казначейство перерахувало близько півмільйона гривень і не отримало від несумлінного постачальника ні техніки ні грошей назад.st366

Здолбунівський районний суд ухвалив рішення. Ось текст.

Справа №  562/39/14-к

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

 15.01.2014 року    Здолбунівський районний суд Рівненської області в складі:

головуючого судді  Ємельянової Л.В.   при секретарі  Аврамчук Н.П.

з  участю прокурора  Ходак О.К.  обвинуваченого ОСОБА_1 представника потерпілого ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Здолбунові клопотання прокурора у кримінальному провадженні № 12013190130000687 про звільнення від кримінальної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м.Жданів Донецької області, українця, громадянина України, з неповною вищою освітою, одруженого, жителя АДРЕСА_1, головного інженера комунального підприємства «Здолбунівське» Здолбунівської міської ради Рівненської області, раніше не судимого,

у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.366 КК України,                                                                                                                           в с т а н о в и в :

ОСОБА_1, працюючи на посаді головного інженера комунального підприємства «Здолбунівське» Здолбунівської міської ради Рівненської області, будучи службовою особою та виконуючи адміністративно-господарські обов’язки, передбачені його посадовою інструкцією та статутом підприємства, використовуючи своє службове становище, 26 листопада 2012 року, перебуваючи у своєму робочому кабінеті в приміщенні комунального підприємства «Здолбунівське» Здолбунівської міської ради Рівненської області, що розташоване в м.Здолбунові Рівненської області по вул.Приходька,1, умисно видав, засвідчивши своїм підписом, завідомо неправдивий офіційний документ – видаткову накладну № ЯМ-000319 від 26.11.2012р., яка за своїм змістом являється первинним обліковим бухгалтерським документом і містить відомості про господарську операцію, про одержання комунальним підприємством «Здолбунівське» від ТзОВ «ЯМІ Лімітед» автомобіля вантажного для вивезення сміття на базі автомобіля МАЗ-533702 вартістю 489000 (Чотириста вісімдесят дев’ять тисяч) грн., що не відповідає дійсності, оскільки автомобіль фактично поставлений КП «Здолбунівське» не був, акт про його приймання-передачу з відповідною технічною документацією не складався і автомобіль комунальним підприємством «Здолбунівське» фактично не отримано.

В подальшому, на підставі вищезазначеної видаткової накладної, на виконання укладеного 10 липня 2012 року між комунальним підприємством «Здолбунівське» та ТзОВ «ЯМІ Лімітед» договору про закупівлю товару за державні кошти № 30, в період з 01 січня 2013 року по 31 березня 2013 року було здійснено перерахування коштів за рахунок бюджетних асигнувань в розмірі 489000 (Чотириста вісімдесят дев’ять тисяч) грн. на розрахунковий рахунок ТзОВ «ЯМІ Лімітед» без фактичного отримання комунальним підприємством «Здолбунівське» автомобіля для вивезення сміття.

Таким чином, ОСОБА_1 своїми умисними діями, які виразились у видачі службовою особою завідомо неправдивого офіційного документу, що спричинило тяжкі наслідки, скоїв злочин, передбачений ч.2 ст.366 КК України.                    

Прокурор в судовому засідання клопотання підтримав, вважає, що є правові підстави для звільнення підсудного від кримінальної відповідальності та закриття кримінального провадження.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні злочину визнав повністю і щиро розкаявся у скоєному, просить звільнити його від кримінальної відповідальності у зв’язку з передачею його на поруки трудового колективу комунального підприємства «Здолбунівське» Здолбунівської міської ради Рівненської області. Зобов’язується виправдати довіру колективу законослухняною поведінкою та сумлінною працею, не ухилятися від заходів виховного характеру колективу.

Представник комунального підприємства «Здолбунівське» ОСОБА_2 просить звільнити ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності та передати його на поруки колективу підприємства.

Вислухавши учасників судового розгляду, перевіривши письмові докази, суд вважає за можливе звільнити підсудного від кримінальної відповідальності та закрити кримінальне провадження.

Відповідно до ч.1 ст.47 КК України особу, яка вперше вчинила злочин невеликої або середньої тяжкості та щиро покаялася, може бути звільнено від кримінальної відповідальності з передачею її на поруки колективу підприємства, установи чи організації за їхнім клопотанням за умови, що вона протягом року з дня передачі її на поруки виправдає довіру колективу, не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 до кримінальної відповідальності притягується вперше, щиро розкаюється у скоєному, вчинений ним злочин є середньої тяжкості.

У зв’язку з тим, що підсудний щиро покаявся у вчиненні злочину, щиросердечно, невимушено визнав свою вину, що свідчить про дійсний осуд ним свого вчинку та зобов’язується законослухняною поведінкою і сумлінною працею виправдати довіру трудового колективу, трудовий колектив комунального підприємства «Здолбунівське» Здолбунівської міської ради Рівненської області просить передати ОСОБА_1 йому на поруки і звільнити від кримінальної відповідальності. Внаслідок заявленого клопотання зобов’язуються взяти ОСОБА_1 під контроль, проводити із ним відповідну виховну роботу, бесіди профілактичного характеру. (прим. ЗС Хто буде проводити бесіди? Керівник КП «Здолбунівське», який в порушення закону взяв на роботу свою дружину і після втручання ЗС був змушений її звільнити, а до того будучи директором одночасно комунального і комерційного підприємства сам в себе замовляв послуги за бюджетні кошти?, бухгалтер, яка підписала ту ж накладну чи працівники, що вантажать новорічні ялинки і прибирають від льоду вулиці?)

 За таких обставин, суд вважає можливим звільнити ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності відповідно до ст.47 КК України за умови, що він протягом року з дня передачі його на поруки виправдає довіру колективу, не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку.

Відповідно до п.1 ч.2 ст.284 КПК України у зв’язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності, кримінальне провадження закривається судом.

            На підставі наведеного та керуючись ст.ст.284-287 КПК України, суд –  

                                                           у х в а л и в :

Кримінальне провадження закрити, звільнивши ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності за вчинення злочину, передбаченого ч.2  ст.366 КК України, у зв’язку з передачею його на поруки трудового колективу комунального підприємства «Здолбунівське» Здолбунівської міської ради Рівненської області.

Роз’яснити ОСОБА_1, що у разі порушення умов передачі на поруки, він буде притягнутий до кримінальної відповідальності за вчинений злочин.

Запобіжний захід ОСОБА_1 не обирався.

            Речові докази по справі: видаткову накладну № ЯМ-000319 від 26.11.2012р., вилучену з КП Здолбунівське Здолбунівської міської ради Рівненської області (т.1 а.с.124) – залишити в матеріалах кримінального провадження протягом всього часу зберігання.

Документи кримінального провадження № 12013190130000687, залишити у матеріалах кримінального провадження протягом усього часу їх зберігання.

Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Рівненської області через Здолбунівський районний суд Рівненської області протягом 7 (семи) днів з дня її оголошення.

ЗАНАВЕС!Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети