Здолбунівський гідропарк, влада й мешканці: хто кого?!

Ще декілька років тому здолбунівський міський гідропарк був зовсім не таким. Дикий, не доглянутий, водойма заборонена для купання. Поруч стадіон недобудований, тенісні корти на асфальті. Пройшло близько десяти років. Стадіон знищений, корти теж, зате впорядковується гідропарк. Зроблена вивіска з підсвіткою, дитячий майданчик і ще дещо: усе це ви можете побачити в останньому фотоогляді гідропарку тут, Дивитися також: як на них займаються діти, як ламаються перші тренажери. Декілька тижнів тому з’явилися в цьому міському місці розваг і відпочинку тренажери. Я не буду оцінювати дії влади, я напишу як би діяв сам, будучи міським менеджером, який дбає про розвиток гідропарку, безпеку мешканців, гармонію. Не претендую бути істиною останньої інстанції, але сповідую принцип «лучше меньше да лучше», ніж «чего-нибудь да как-нибудь».

План дій такий:

  1. Підготувати майданчик під тренажери, які переносяться з іншого майданчика. Для цього підготувати під бетонування й кріплення тренажерів ями, зробити заливку фундаменту під огорожу дитячого й спортивного майданчиків.
  2. Встановити тренажери. Під кожен поставити гумовий поміст чи настил або зробити суцільну підлогу із зручних матеріалів (годиться й дрібний відсів, бажано в декілька кольорів).
  3. Огородити територію парканом. Звичайною сучасною рабицею зеленого кольору. Встановити вхідні ворота, замок.
  4. При вході встановити щит-опис складу об’єктів на майданчику, правил користування ним, телефони людей, які можуть надати допомогу чи консультації в разі потреби, прізвище відповідального за майданчик, зазначити власність об’єкту та вказати попередження про відповідальність за порушення, вчинені на майданчику.
  5. Встановити опору з освітленням посередині майданчика або ближче до дерева. Ідеально, на ту ж опору – відеокамеру, а блок з диском у підсобне приміщення на критій сцені, що в метрах 30 від майданчика. Кабель можна вести як  повітрям, так і під землею.
  6. Призначити відповідального за експлуатацію майданчика. Це тільки спочатку здається, що складно: додаткова штатна одиниця, зайві витрати. Тут великий пласт роботи із громадськими організаціями й спортсменами. Спочатку відповідальний сам контролює весь процес, консультує, як правильно займатись на тренажерах, допомагає вирішувати поточні питання. З часом буде сформований контингент постійних відвідувачів – і ось із числа сумлінних, адекватних можна брати собі помічників, які, займаючись, допомагатимуть іншим і слідкуватимуть за порядком. Ключі від майданчика будуть у відповідального й прибиральниць, які вже о 5-й ранку в теплу пору, можуть відкривати його. Решта часу дивиться відеокамера, добровільні помічники й відповідальний, який і зачинятиме майданчик на ніч. Як правило, людина береться із найближчих будинків, яка не розцінює цю роботу як заробіток, а як допомогу, співвиховання мешканців і свій внесок у розвиток міста.
  7. Ті, хто псуватиме майно, отримуватимуть адмінпротоколи й суди для відшкодування заподіяної шкоди, а інформація про це буде доноситись до широкого загалу й, у першу чергу, на майданчику «даби не повадно було».
  8. Для чого потрібна огорожа? Огороджено: отже, перелізти її – вже порушити. Це стримуючий фактор і суттєве обмеження від тих, хто вештається по гідропарку. Це європейська практика.

Проілюструю свій план.

Ось такий вигляд мають спортивні майданчики в Москві, Пермі, Калузі (щоб не казали, що то далекий і багатий “закордон”, то наводжу приклади прості й зрозумілі)

trenager_4 trenager_kaluga trenager_Moskva trenager_Perm

Такими мають бути правила й інструкції, зрозумілі кожному.

pravila1 pravila instr detskaya-ploschadka300 community_image-image

Такі вивіски є в кожному подвір’ї й на майданчиках у Польщі (надіслала наша дописувачка Ірина з Варшави)regulamin placu zabaw

Якщо все правильно зробити, то навіть такі відвідувачі будуть займатись на тренажерах (бабці 72 роки)

sport_babulia

За три тижні на тренажерному майданчику вартістю 10 тисяч доларів вже поламано 2 конструкції.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Замість гумової чи трав’яної основи – пісок з камінням.

щоб приховати ккуски цемента із землі, засипали все піском камні і пісок для зручності мешканців(

Може, прийшов час думати головою ДО, а не після того, як щось пробувати зробити для людей.

dumat nado

І користуватись не тільки власною думкою, панове градоначальники, депутати, всі решта, хто розпоряджається нашими грошима на свій розсуд…Тема людської свідомості й непсування спільного майна, мабуть, знайде своє відображення в іншому матеріалі.

mavpy

Микола Орлов

П.С

У відповідь на коментарі. Не планував займатись сьогодні бізнес-плануванням, тому дам лише орієнтири вихідних матеріалів для матеріалізації описаних вище ідей. 

Відеоспостереження: від 4,8 до 7,8 тис.грн (дротове і бездротове)

video1 video2

Сітка для огорожі: периметр 30 на 10=80 м, висота 1,2 = 175*8 =  1,4 тис.грн +стовпчики+ворота+замок = 3,8 тис.грн

sitka

Відсів для підлоги 10 кубів по 83 грн =830 грн + доставка = 1,2 тис.грн

vidsiv

Освітлення = 2,0 тис.грн

Відповідальний – прибиральниця, черговий на пляжі в літню пору, решта часу – відеоспостереження +, як говорилось, добровільні помічники, які можуть інструктувати, допомагати, запобігати шкідництву.

Разом: 5(8)+4+1+2=12-15 тис.грн

Джерела фінансування (бюджетні): перше підказав наступний коментатор Добродій, друге – будь-яка позиція з облаштування дитячих і спортивних майданчиків або із запланованих на 2013 рік коштів для гідропарку, а це 50,0 тис.грн на освітлення, 90.0 тис.грн на будівництво доріжки, 200,0 на будівництво моста.

Позабюджетні: проект до фондів Братів Кличків, Єврокомісії, фонду Генріха Бьолля (фінансує проекти, пов’язані із такими архітектурно-просторовими рішеннями, про які і йде мова-див.скан), посольства Королівства Нідерландів (завдяки яким фінансуються проекти придбання матеріалів для майданчиків при умові співфінансування власною працею).bool

Довідково: Сітка Рабиця (скор. — рабиця[1] (нім. Rabitzarbeiten, Rabitzgewebe) — конструкційний матеріал. Названа по імені німецького каменяра рос. Карла Рабіца (нім. Carl Rabitz), який придумав її в XIX сторіччі як основу для оштукатурювання стін. Патент на винахід був отриманий в 1878 році. Джерело.

Критиканство – Придирчивая, но неосновательная критика . Джерело.   У цій статті були подані пропозиції, ідеї, як альтернативні існуючому стану речей.

Популізм — (лат. populus — народ) — політична позиція або стиль риторики, який апелює до широких народних мас. За сенсом найближчий аналог українською — народник. Джерело.

В Україні термін популізм найчастіше вживається на означення політики загравання влади з народом для забезпечення популярності, що характеризується демагогічними гаслами, необґрунтованими обіцянками.

Я не знайшов у цій статті політичного загравання й обіцянок зі сторони влади:)

Міський менеджерСити-менеджер (англ. City manager — городской управляющий) — должность в сфере муниципального управления. Сити-менеджер — глава муниципальной администрации, занимающийся решением текущих задач и работающий по контракту с городским советом. При этом разработка длительной стратегии развития, церемониальные функции и связь с вышестоящими органами остаются за мэром. В англоязычных странах такой способ управления называется советно-менеджерским (council-manager)

Я мав на увазі саме цей варіант роботи. Професійний менеджмент міста, а не політично й електорально обмежена робота мера.

 



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети