. Здолбунівський гідропарк, влада і мешканці: хто кого?! | Здолбунів City

Здолбунівський гідропарк, влада й мешканці: хто кого?!

Ще декілька років тому здолбунівський міський гідропарк був зовсім не таким. Дикий, не доглянутий, водойма заборонена для купання. Поруч стадіон недобудований, тенісні корти на асфальті. Пройшло близько десяти років. Стадіон знищений, корти теж, зате впорядковується гідропарк. Зроблена вивіска з підсвіткою, дитячий майданчик і ще дещо: усе це ви можете побачити в останньому фотоогляді гідропарку тут, Дивитися також: як на них займаються діти, як ламаються перші тренажери. Декілька тижнів тому з’явилися в цьому міському місці розваг і відпочинку тренажери. Я не буду оцінювати дії влади, я напишу як би діяв сам, будучи міським менеджером, який дбає про розвиток гідропарку, безпеку мешканців, гармонію. Не претендую бути істиною останньої інстанції, але сповідую принцип «лучше меньше да лучше», ніж «чего-нибудь да как-нибудь».

План дій такий:

  1. Підготувати майданчик під тренажери, які переносяться з іншого майданчика. Для цього підготувати під бетонування й кріплення тренажерів ями, зробити заливку фундаменту під огорожу дитячого й спортивного майданчиків.
  2. Встановити тренажери. Під кожен поставити гумовий поміст чи настил або зробити суцільну підлогу із зручних матеріалів (годиться й дрібний відсів, бажано в декілька кольорів).
  3. Огородити територію парканом. Звичайною сучасною рабицею зеленого кольору. Встановити вхідні ворота, замок.
  4. При вході встановити щит-опис складу об’єктів на майданчику, правил користування ним, телефони людей, які можуть надати допомогу чи консультації в разі потреби, прізвище відповідального за майданчик, зазначити власність об’єкту та вказати попередження про відповідальність за порушення, вчинені на майданчику.
  5. Встановити опору з освітленням посередині майданчика або ближче до дерева. Ідеально, на ту ж опору – відеокамеру, а блок з диском у підсобне приміщення на критій сцені, що в метрах 30 від майданчика. Кабель можна вести як  повітрям, так і під землею.
  6. Призначити відповідального за експлуатацію майданчика. Це тільки спочатку здається, що складно: додаткова штатна одиниця, зайві витрати. Тут великий пласт роботи із громадськими організаціями й спортсменами. Спочатку відповідальний сам контролює весь процес, консультує, як правильно займатись на тренажерах, допомагає вирішувати поточні питання. З часом буде сформований контингент постійних відвідувачів – і ось із числа сумлінних, адекватних можна брати собі помічників, які, займаючись, допомагатимуть іншим і слідкуватимуть за порядком. Ключі від майданчика будуть у відповідального й прибиральниць, які вже о 5-й ранку в теплу пору, можуть відкривати його. Решта часу дивиться відеокамера, добровільні помічники й відповідальний, який і зачинятиме майданчик на ніч. Як правило, людина береться із найближчих будинків, яка не розцінює цю роботу як заробіток, а як допомогу, співвиховання мешканців і свій внесок у розвиток міста.
  7. Ті, хто псуватиме майно, отримуватимуть адмінпротоколи й суди для відшкодування заподіяної шкоди, а інформація про це буде доноситись до широкого загалу й, у першу чергу, на майданчику «даби не повадно було».
  8. Для чого потрібна огорожа? Огороджено: отже, перелізти її – вже порушити. Це стримуючий фактор і суттєве обмеження від тих, хто вештається по гідропарку. Це європейська практика.

Проілюструю свій план.

Ось такий вигляд мають спортивні майданчики в Москві, Пермі, Калузі (щоб не казали, що то далекий і багатий “закордон”, то наводжу приклади прості й зрозумілі)

trenager_4 trenager_kaluga trenager_Moskva trenager_Perm

Такими мають бути правила й інструкції, зрозумілі кожному.

pravila1 pravila instr detskaya-ploschadka300 community_image-image

Такі вивіски є в кожному подвір’ї й на майданчиках у Польщі (надіслала наша дописувачка Ірина з Варшави)regulamin placu zabaw

Якщо все правильно зробити, то навіть такі відвідувачі будуть займатись на тренажерах (бабці 72 роки)

sport_babulia

За три тижні на тренажерному майданчику вартістю 10 тисяч доларів вже поламано 2 конструкції.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Замість гумової чи трав’яної основи – пісок з камінням.

щоб приховати ккуски цемента із землі, засипали все піском камні і пісок для зручності мешканців(

Може, прийшов час думати головою ДО, а не після того, як щось пробувати зробити для людей.

dumat nado

І користуватись не тільки власною думкою, панове градоначальники, депутати, всі решта, хто розпоряджається нашими грошима на свій розсуд…Тема людської свідомості й непсування спільного майна, мабуть, знайде своє відображення в іншому матеріалі.

mavpy

Микола Орлов

П.С

У відповідь на коментарі. Не планував займатись сьогодні бізнес-плануванням, тому дам лише орієнтири вихідних матеріалів для матеріалізації описаних вище ідей. 

Відеоспостереження: від 4,8 до 7,8 тис.грн (дротове і бездротове)

video1 video2

Сітка для огорожі: периметр 30 на 10=80 м, висота 1,2 = 175*8 =  1,4 тис.грн +стовпчики+ворота+замок = 3,8 тис.грн

sitka

Відсів для підлоги 10 кубів по 83 грн =830 грн + доставка = 1,2 тис.грн

vidsiv

Освітлення = 2,0 тис.грн

Відповідальний – прибиральниця, черговий на пляжі в літню пору, решта часу – відеоспостереження +, як говорилось, добровільні помічники, які можуть інструктувати, допомагати, запобігати шкідництву.

Разом: 5(8)+4+1+2=12-15 тис.грн

Джерела фінансування (бюджетні): перше підказав наступний коментатор Добродій, друге – будь-яка позиція з облаштування дитячих і спортивних майданчиків або із запланованих на 2013 рік коштів для гідропарку, а це 50,0 тис.грн на освітлення, 90.0 тис.грн на будівництво доріжки, 200,0 на будівництво моста.

Позабюджетні: проект до фондів Братів Кличків, Єврокомісії, фонду Генріха Бьолля (фінансує проекти, пов’язані із такими архітектурно-просторовими рішеннями, про які і йде мова-див.скан), посольства Королівства Нідерландів (завдяки яким фінансуються проекти придбання матеріалів для майданчиків при умові співфінансування власною працею).bool

Довідково: Сітка Рабиця (скор. — рабиця[1] (нім. Rabitzarbeiten, Rabitzgewebe) — конструкційний матеріал. Названа по імені німецького каменяра рос. Карла Рабіца (нім. Carl Rabitz), який придумав її в XIX сторіччі як основу для оштукатурювання стін. Патент на винахід був отриманий в 1878 році. Джерело.

Критиканство – Придирчивая, но неосновательная критика . Джерело.   У цій статті були подані пропозиції, ідеї, як альтернативні існуючому стану речей.

Популізм — (лат. populus — народ) — політична позиція або стиль риторики, який апелює до широких народних мас. За сенсом найближчий аналог українською — народник. Джерело.

В Україні термін популізм найчастіше вживається на означення політики загравання влади з народом для забезпечення популярності, що характеризується демагогічними гаслами, необґрунтованими обіцянками.

Я не знайшов у цій статті політичного загравання й обіцянок зі сторони влади:)

Міський менеджерСити-менеджер (англ. City manager — городской управляющий) — должность в сфере муниципального управления. Сити-менеджер — глава муниципальной администрации, занимающийся решением текущих задач и работающий по контракту с городским советом. При этом разработка длительной стратегии развития, церемониальные функции и связь с вышестоящими органами остаются за мэром. В англоязычных странах такой способ управления называется советно-менеджерским (council-manager)

Я мав на увазі саме цей варіант роботи. Професійний менеджмент міста, а не політично й електорально обмежена робота мера.

 

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
  • Ярослав Ніколін

    Мені цікаво одне: де взяти гроші на відеоспостереження (від 40 000 грн на установку та купівлю обладнання, плюс мінімум 10 000 грн в рік на обслуговування), мачту освітлення і підведення до неї струму (від 2000 грн.), додаткову посаду (нехай 1 000 грн в місяць, загалом виходить 12 000), резинові мати (метр квадратний від 40 грн за тонкий призначений для критих приміщень і мінімальних навантажень), бетонування майданчику (тут питання може вирішитись безкоштовно за рахунок дюкерхофу), те, що ви назвали “рабіцею” (унікальне слово, для вашого відома в Україні це називають сіткою) яка на зображеннях обійдеться з периметром у 30 на 10 метрів у тисяч 15 гривень, Якщо ви знаєте, де є такі кошти у міському бюджеті (це все я писав по мінімумум) – підкажіть і людям і владі. А популізмом займатись штибу “ЩОБ я зробив, ЯКБИ був” можуть всі. Вкажіть, будь-ласка, звідки ви ці гроші взяли б, якби були “міським менеджером” (немає такої посади в Україні, називайте речі своїми іменами)? З якої статті вадатків ви б ці фінанси урізали? Чи ви, можливо, знаєте інші, невідомі більш нікому статті наповнення бюджету?
    І ледь не забув: якби я був “міським менеджером”, я б побудував копію Бурдж Халіфа, Ейфелової вежі, а ще я б заснував для дітей найкрутіший парк розваг в світі!

    • Олег

      Не треба високопарних фраз. Із тексту вище зазначено, що дані тренажери коштують порядка 10 тисяч долларів. Тобто ці гроші вже “оприходувані”. І я так розумію, при такому підході як зараз, дані тренажери можуть “вижити” в кращому разі до осені. Так як частина тренажерів вже поламані – то збільшиться навантаження на всі інші. Ось і парадокс. Автора статті повністю підтримую. Краще менше та краще. Але з толком. І взагалі на даний момент гідропарк уже розрісся до суттєвих розмірів. Тому сторож на ставку в 1000 грн на місяць чи не вигідніший, ніж ПОСТІЙНО ремонтувати і приводити до ладу те, що під вечір будуть ломати молодики на підпитку яким просто нічим зайнятися.

      • Kolya

        також повністю погоджуюсь з автором, і стаття правильна, нехай я на цих тренажерах не займаюсь, але хотілося б, щоб вони були і були цілими і дітвора могла потішитись, зараз гідропарк справді розрісся і став центром розваг. І я дуже хотів би що б він і далі так розростався, але якщо тільки будувати але не доглядати уже збудоване то толку не буде)

      • перехожий

        Ось ви пишете про сторожа ви думаєте він там поможе. Звісно Ні ті хто псують тренажери і інше майно вони небаяться того Сторжа чи ще когось той сторож буде сам від них втікати.
        І за штуку щас нехто на ставку робить небуде )

      • Мирося

        підтримую. все має бути виконано, як говориться “до толку”

    • Микола

      Для того і є мер щоб знанайти грощі і організувати все правильно вважаю що автор правий на 100%
      Гроші витрачені немалі що на майданчик що на ремонт тротуарів а в реаліях маємо таку картину тренажери поламані на тротуарах калюжі стоять тому питання хто має за це відповідати хто це все організував хто здавав в експлуатацію невже вони сліпі і не бачили?

    • Ірина

      ледь не забув: якби я був “міським менеджером”, я б побудував копію Бурдж Халіфа, Ейфелової вежі, а ще я б заснував для дітей найкрутіший парк розваг в світі!- Шановний, це вже явний діагноз. Не ставте себе поряд з Знаними. Можна просто підняти папірець і викинути його в смітник. В Вашому виконанні це буде набагато кориснішою та на багато розумнішою діею. Не всім розмальвувати Секстиньські Каплиці.

    • Мирося

      Доброго дня, вперше сьогодні більш детально ознайомилася з даним сайтом, дуже зацікавило підняте питання.звичайно недоліків безліч, думок безліч, як говориться – у кожного своя правда……але є деякі питання і відповіді на них які просто вражають. По-перше, чому так низько стоїть питання безпеки і так високо піднято економічні питання, як на мене, то говорити “де є такі кошти у міському бюджеті …? ” треба було перед тим, коли встановлювали тренажери.БЕЗПЕКА – це найголовніше, адже це життя , це людські життя….і ставити на терези гроші і людське життя чи здоро’я, як на мене, це абсурд.Думаю наперед треба було продумати всі дрібниці і моменти.Звичайно ідея створення такого майданчика прекрасна, та й взагалі хочу сказати що ідеї міської влади останнім часом подобаються-дитячі майданчики, клумби в місті – все ж належне треба віддати.Тільки ідеї хороші. а їх втілення – не дуже….дійсно, таких дрібниць як на фото показано на даному сайті про гідропарк безліч. Деякі з них і не надто важливі(наприклад гілки після великого вітру , які впали на землю….)а деякі мають просто дуже велике значення…Наприклад, цільове призначення тренажерного майданчика одне, а насправді використовується не по призначенню….з 5,00 ранку до 8,00 там займаються дорослі люди, які звичайно і обдивляться той тренажер перед тим як на нього сісти позайматись(сама щодня там займаюсь), а вдень і підвечір гуляю там з дітьми…картина звичайно не втішає…дітвора не знає як користуватися, використовує не за призначенням, катаються, падають. вішаються по на той один тренажер по декілька чоловік…добре як добре..а недай Боже відлетить та нелегка залізяка і комусь по голові…..і що???? 100% згідна що в першу чергу відповідають батьки за своїх дітей, але це ж діти…..тому то якісь заходи можна було б вжити. якщо це тренажерний майданчик для спортсменів, значить це для них, а не для дітей…для дітей є майданчик далі, про який можу ого-го скільки написати…про ті каруселі, які так пищать-кричать-свистять, що навіть кататись не хочеться…їх би змастити…..у нас в місті то прекрасне місце для відпочинку, тільки чомусь не всі його цінять…мабуть нація у нас така, що сітки треба встановлювати і міліцію для охорони викликати….поставили лавочки новеньки і є біля кожної смітник – ні треба лушпиння з зернят кидати під ноги….треба біля качель щоб дітвора бички сигаретні знаходила…ЦЕ НАШЕ ВИХОВАННЯ і ніяка влада цьому не може ні запобігти ні виправити ні за які гроші….у нас дуже багато БАЙДУЖОСТІ… шкода…

  • добродій

    критиканством можна займатись завжди…. це стосується як і самої статті, так і Вашого, Ярик, коменту до неї тисяч 15 можна дістати відмінивши рішення №841 від 05.06.13 Про надання грошової винагороди ольшевському…

    про тисячу грн в місяць на додаткову посаду – теж не потрібно – поставити камеру, яка записує на протязі тривалого часу, і якшо щось сталось – просто відмотати до потрібного моменту, і зняти з відповідних людей відповідні затрати за пошкодження.. по інших пунктах, хоч я і не спеціаліст, впевнений, теж можна знайти вихід
    хто шукає, той знаходить; хто стукає, тому відчиняють..
    хто хоче – знаходить можливості, хто не хоче – знаходить відговорки

  • добродій

    p.s. на 5 балів!))

  • Дуже розумно все розписано. Що тут ще додати?
    Сподіваюсь хтось прислухається.

  • Ірина

    Е Мер і ціла купа ( в прямому розумінні) службовців які поволані до таких місій про які автор мае 100 % рацію. Може варто відмовитись від не заслужених премій та віртуальних ремонтів доріг для ВЛАСНИХ ДІТЕЙ, ВЛАСНИХ ЛЮДЕЙ. Власне може САМЕ ТОДІ У НИХ ЗЯВИТСЯ ШАНС ще одну каденцію просліжити НАРОДУ. Але вже ЗАСЛУЖЕНО, а не як одноразові ……

  • Дмитро

    Згідний з автором в даній статті точно показана як можна зробити проте ті хто не бачать очевидного кругом шукають політиканство або критиканство проте, якщо бути чесним то можна сказати що впорядкування такого майданчика булоб логічним, значноб продовжило термін експлуатації самих тренажерів.
    мені цікаво звідкі в в Яролава такі ціни все це коштує не таких вже і захмарних грошей, встановити відеоспостереження можна і за 5тис. грн. просто якби влада трішки думала про людей о тоді і робилаб по інакшому

  • ПЕРЕхожий

    я дивлюся пан Орлов. Так обсирає міську владу що вона нечого неможе і так далі що капець. А він думаю сидить о Бл… я піду в мери і наведу лад..
    А насправді він робить це для того щоб на наступиних виборах громада голосувала за нього. а ВІН НАБЄ СВОЙ КАРМАНИ І БУДЕ ТАК ЯК І ВСІ ТИХО ДРОЧИ… В КУСТАХ ТІПА Я НЕ ПРИ ДІЛАХ ))
    Правильно як ти ідеш до мера і просиш виділить грейдер щоб зрівняти на гаражах землю щоб слів був. Він каже добре а на настуинй день вже каже що нефіга неказав.. А після цих ощив там такі потопи що Венеція відпочиває. Особисто в мене після цієй зливи збитків на 4000 тисячи гривень(((

    • Оглядач

      То ви вирішили всьому Здолбунову розповісти який ви невдаха? Гаражі затопило і збитки понесли, Ольшевський грейдера не дав, Орлову заздрите, а по суті статті що скажете? Отак от як ПЕРЕхожий, такий типовий, чисто йшов чисто висмаркався і пішов? Ну це по нашому, це правильно. І хто вам давав право судити про те як буде хтось кимось колись? Ви що Господь? Та ні, далеко замахнулись. Шукайте найближчі кущі ну і дро..ть ви ж я бачу в цьому спеціаліст, раз про інших таке думаєте. Людська психологія річ вперта-раз людина САМА так думає про інших значить здатна це і робити.

    • Дмитро

      думаю що не тільки у вас збитки від потопу проте якщо говорити по провді то на гаражах більше половини гаражів є нелегальними та і самі власники нічого не роблять щоб убезпечити свої гаражі якщо при вїзді зробити елементарну підмуровку то вода вас не заллє, а якщоб не просто прийти до мера з питанням а написати листа зарееструвати організацію громандську на гаражах і вести спілкування з владою від її імені то користі булоб значно більше.
      Хочаб тому що на письмовий запит влада зобовязана дати відповідь в якій мотивувати свою позицію

  • Вова

    Ольшевський був нормальний а став хапугою місцевого рівня треба гнати його з крісла квартиру собі земельні ділянки собі оклади собі воно йому скоро боком вилізе мер Здолбунова хапуга пускає Нам бульки в очі нібито щось робить . Нам такого хапуги не треба

  • disqus_JQ9pDnJKcu

    Ви знаєте ця критика це вже занадто. Владі я не довіряю але не мати зовсім поваги це занадто. щастя що хоч щось зробили. я вже 2 тижні добратись до цих тренажерів не можу. Завжди черга. яка сітка? яка камера? жартуєте? вам мало сіток в гідропарку? давайте ще озеро обтягнем сіткою і камеру поставим? і коли спортивні мешканці будуть бігати зранку на майданчик то хай лазять, бо замок, а як полізуть то в міліцію.. трохи свої європейські ідеї притупіть, бо ми далеко не в європі. нам звичайним людям і так щастя. Деякі голови взагалі нічого не роблять. я категорично не поділяю такої критичної статті і в цих тренажерах більше плюсів чим як ви тут написали. чому відповідальним має бути черговий на пляжі? він охороняє на пляжі людські життя(і то по вихідним) а не гідропарк.те ж саме і старенька прибиральниця…
    прошу ваші фе по роботі влади не виписувати у такому вигляді. виглядає це явно не розумно. можна вибрати більш тактовну методику впливу…

    • Женя

      “трохи свої європейські ідеї притупіть, бо ми далеко не в європі. нам звичайним людям і так щастя”.. ну ви самі за себе відповідайте, а не за всіх. Добре що хоч робота є і кусок хліба. правда? А ідеї ж ті нащо, придумали тут Європа, Єврома. ми ж совок , ми ж всім задоволені…дякуємо владі за щасливе майбутнє. фото генсека серед свиней.

    • Неважливо

      Ти не дуже адикватна людина…Там чітко написано відкривати о 5-тій годині ранку. Я впевнений жодна людина до 5 ранку туди не прийде, хібашо “алкаші, які цілу ніч банячать”, то уж явно їм там не місце…Європа – не Європа, яка різниця, там люди краще живуть, а влада наша великий шмат “л….”, яка пускає грязний дим в очі людям, а люди це сприймають як мед… “оу круто”, ” це вони молодці,” “стараються для людей”, будемо відверті, що кожни хто привладі косить гроші мімо бюджету та зарплати, хто б це не був…А ви думаєте вони такі хороші, вони не роблять того, чого потрібно а мали б

      • Ірина

        немае значення Европа це чи Здолбунів. Саме рано люди які працюють і вчаться і ТІ ЯКИМ НЕ БАЙДУЖЕ ЗДОРОВЯ, приходять займатись спортом ранентко. Саме так наприклад родлю я і мій чоловік. Нам на 8 до праці отже час е тільки на сході сонечка…

        • Неважливо

          Вибачте… Там чітко написано відкривати о 5-тій годині ранку. Я впевнений жодна людина до 5 ранку туди не прийде,…,”
          Ви йдете туди о 04-00 ранку?
          Мені це цікаво…

          • Ірина

            Я на щастя живу в країні де нічна тиша з 22 до 6 ранку. В країні, в якій хоть і наливають морду після 22 -ї то тільки на власній території а не біля дитячого майданчику. Ажде місце в якому приводять до стану тверезості коштуе за одну ніч стільки скільки пятизірочний отлель на Французькій Рівері. А майданчик на який я можу прийти тільки о 5 та 6 рано, томущо в мене е робота , а податки які я тут плачу ДІЙСНО потрапляють у бюджет міста, яке фінасуе будову саме таких місць як цей майданчик. От і виходить проста лінія – я- народ- держава. То чи варто переривати цей ланюжок? Це так як різати гілляку на якій сидиш….Якщо Вам цікаво, можу зробити фото якак кількість людей о 5 годині ранку займаеться спортом в Варшаві. Ви будете здивовані. ……..

    • Ірина

      Неможна так говорити а тимбільше думати!!!! Добре що е робота і кусок хліба…. Тарас Шевченко це описував в своії віршах… З саме такою філософіею Украіна е там де е!!! Кожен сам в своїй голові повинен зробити ЕВРОПУ! Не будемо смітити- не потрібна прибиральниця, не будемо ламати- не потрібна сітка, камери, сторож. ВІсімка це озеро?- це смітник і мийка для автомобілів, місце де публічно розпивають алкоголь і тільки нелічні батьки пробують на справді ВІДПОЧИВАТИ зі своіми сімями…..

 
 

Активні відвідувачі

 
 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама