Здолбунівському голові РДА «набили цвяхів» на рік вперед

Чергова сесія Здолбунівської районної ради відбулась 24 квітня 2013. Звіт голови Здолбунівської РДА за минулий рік роботи був і за черговістю, і за значимістю номер один. В.Шуль перед початком сесії не хвилювався, відчувалось, що за результат голосування спокійний. Окрім депутатів, на сесію завітали і народний депутат по 154 округу Валентин Королюк, депутати обласної ради Н.Путіліна, О.Андріюк, голови багатьох сільських рад, міський голова Здолбунова, керівник Здолбунівської міліції, МНС. Не було в залі видно прокурора, представників податкової, нового в.о начальника райавтодора .

Одразу після формальних процедур початку сесії мав бути виступ голови РДА В.Шуля, однак самого звіту не було. Перейшли одразу до запитань і обговорень, пояснюючи це тим, що звіт був на постійних депутатських комісіях. Питання чомусь були, як то кажуть, по суті, але «не з тієї опери». Про нарахування плати за стічні, дощові води і стягнення досить суттєвих сум із підприємств, організацій, установ. Це питання у різних трактуваннях піднімалось тричі, і хоч воно важливе, проте, напевне, не стосується періоду, за який звітувався голова адміністрації. Частково дав відповідь на це запитання начальник водоканалу В.Мельник, який говорив, що ні шкіл, ні ОСББ ці збори не торкнуться. Після цього, за пропозицією депутатів від ВО «Свобода» та голови ради, було проголосоване питання створення депутатської комісії з вивчення цього питання.

Настала черга обговорень звіту голови, якого у сесійній залі ніхто не чув (в т.ч всі запрошені, яким і матеріалів сесії не дали, і звіт почути не судилось – питається, для чого запрошували?)

Першим виступив в обговоренні бютівець Олександр Колінько. Він гостро критикував стан доріг Здолбунівського району. Для того, щоб на автошляхи звернули нарешті увагу, він запропонував перекрити біля села Здовбиця дорогу, щоб губернатор Рівненщини, повертаючись із Острога, завернув на глинський напрямок, і тоді ці дороги швидше зробились би. Також не оминув п.Олександр і скарги на заборгованість по заробітній платі, встановлення пам’ятника на Гурбах. Зачепив і інший пам’ятник. Миколі Приходьку.

–          Микола Приходько у свої 23 роки вступив у нерівний бій із фашистами. До останнього відстрілювався і останню кулю залишив собі. Він – Герой Радянського Союзу, і навіть без Союзу то все рівно Герой, а Героям у нас слава. Тому якщо не можете утримувати такі пам’ятники, то краще знесіть, а не ганьбіться тим ремонтом, що зробили. Накачали губи як Світлані Лободі (поправка з коментарів ) чи Анджеліні Джолі. Що не було архітекторів, до кого звернутись?

А також звільнення одного із начальників підрозділів РДА.

–          А за що звільнили Ольгу Єфімчук? За те, що не регіоналка? То як то так? Пару тижнів тому на урочистостях вручаєте букет квітів, а потім без пояснень звільняєте. Було би чесно, якби під тим фото був коментар самої п.Ольги, що вона втомилась і не хоче більше займатись роботою у відділі соцзабезу. А то квіти і звільнення. Не гарно.

Завершив свій виступ бютівець такими словами, дещо неочікуваними з його вуст:

–          Пропоную підтримати проект рішення (позитивне голосування про затвердження звіту голови РДА-прим.ЗС), тому що серед трьох останніх голів РДА Віталій Шуль – то найкращих серед них. Може я мало поінформований, але скандалів із земельними ділянками, хатами, іншими оборудками я про цього голову не чув.

Декілька своїх вражень додали соратники по опозиції депутати обласної та Верховної ради Ніна Путіліна та Валентин Королюк.

Пані Ніна знову повернулась до прихованої заборгованості по зарплаті та навела приклади невиплат і по заводу нестандартного обладнання, і по іншим, в т.ч людині, якої вже рік як немає, а її рідні не можуть отримати заборгованість. Вона звернулась до прокурора, якого не було у сесійній залі з тим, щоб ці питання з’ясувати. Поступово із конкретики пані депутат перейшла на філософські роздуми: «Все погано, і в цьому вина не лише голови РДА». Доповнив колегу народний депутат, який повідомив, що до нього надходить багато запитань, які  він почув і у сесійній залі. Зі своїми запитами він неодноразово звертався до вищого керівництва області та країни, проте і він отримує почасти відписки. Це стосується і потяга Рівне-Красне, перенесення Здолбунівської СЕС до Клеваня, ремонту доріг. Не все вдається вирішувати, хоч і у Києві відчувається, що розмова з тобою починається з питання: «Ви член якої фракції?».

Найбільш яскравим виступом став, напевне, спіч Сергія Кондрачука, який на самому початку сесії отримав із рук голови райради почесну відзнаку від ЦВК за гарну роботу головою 154 ОВК на виборах до парламенту. 

Виступ Сергія Кондрачука (із скороченням)

Аналізуючи звіт голови Здолбунівської РДА Віталія Шуля щодо здійснення райдержадміністрацією делегованих повноважень за період з березня 2012 року по березень 2013 року, хочу повідомити наступне.

Шуль Віталій Степанович по праву може вважати себе частиною команди Президента Януковича. Адже головне у його роботі – власний інтерес та задоволення власних амбіцій. При цьому на відповідність своїх дій та вчинків чинному законодавству увага не звертається. Чого лише варті слова, сказані Віталієм Степановичем в перший місяць роботи на посаді голови РДА на одній із колегій до в.о. начальника управління Пенсійного фонду України у Здолбунівському районі. Дослівно: «Без мого дозволу штрафних санкцій до підприємств, установ та організацій не застосовувати. Бо буде як з Атаманюком. Оштрафували, а зараз він думає, де гроші взяти. А є ж різні механізми, і про них ви в тому числі знаєте.» Яке відношення голова адміністрації може мати до несплати юридичними особами внесків до пенсійного фонду і як може допомагати оминути штрафних санкцій за відповідну несплату – залишається загадкою. Прикметно, що на колегії, де прозвучали ці слова, були присутні: начальник районного управління СБУ, прокурор Здолбунівського району, начальник РВ УМВС України в Здолбунівському районі. Чи була якась реакція від них на такий виступ – мені невідомо. Хоча тоді, у 2011 році, коштів на ці структури з районного бюджету, якщо мені не зраджує пам’ять, не виділялося. Так само невідомо, чи й до тепер питаються у пенсійному у Віталія Степановича дозволу перед тим, як відповідно до закону накладати штрафні санкції на боржників.

Окремої уваги заслуговують вчинки керівництва РДА під час виборчої кампанії. Здолбунівчани, які беруть участь в організації виборів уже десятки років, не пам’ятають, щоб адмінресурс партії влади використовувався в таких масштабах. Здолбунівська районна державна адміністрація впродовж декількох місяців була виборчим штабом однієї партії та «кандидата-самовисуванця» від цієї партії, керівництво РДА виконувало роль так званих віп-агітаторів та «смотрящих», працівники державних установ були закріплені за виборчими дільницями Здолбунівщини та відповідали за виконання доведеного згори плану голосів виборців.

Ганебним явищем був випадок, який стався 11 серпня 2012 року, коли в Районному будинку культури, всупереч українському законодавству, не дозволили провести зустріч з виборцями народному депутату України Борису Тарасюку та кандидату від Об’єднаної опозиції Валентину Королюку, про що згодом на засіданні бюджетної комісії Здолбунівської районної ради повідомляв депутат райради Олександр Колінько. Натомість на зустріч із народним депутатом від Партії регіонів Володимиром Олійником 3 жовтня 2012 року в Будинку культури цементників було в робочий час «зігнано» держслужбовців. За що, до речі, так ніхто і не відповів.

Не гребував втручатися у виборчий процес Віталій Степанович особисто. Так, 31 жовтня 2012 року він здійснив декілька дзвінків із погрозами до секретаря ОВК №154 Валентини Пилиповець, мовляв, вона незаконно викликає своїх підлеглих – голів ДВК, до окружної комісії. Через те, що голови ДВК за вказівкою В.С. відмовилися їхати до окружкому, окружна комісія не змогла відшкодувати витрати з постачання комунальних послуг під час виборчого процесу у Здолбунівському БДМ, Кунинській та Бущанській ЗОШ. Замість того, щоб сприяти отриманню коштів установами Здолбунівщини, через дії Віталія Степановича у даних закладів виникла дебіторська заборгованість, не погашена до цього часу.

Рупором недостовірної пропаганди в районах 154-го виборчого округу став часопис «Оберіг». Після виборів його замінило інше видання – «Дзеркало Здолбунівщини». Мої звернення до прокуратури, до яких додавалися листи із рознарядками для бюджетників у передплаті «Дзеркала…», результатів не дали: не зважаючи на аналогічні випадки по інших областях, де, виконавча влада, змушуючи працівників бюджетних установ передплачувати приватні видання, несла адміністративну відповідальність, у нас в районі чомусь відверте нехтування законом продовжується. Не так давно зустрів знайому вчительку. На моє запитання «куди йдете?», я отримав відповідь «несу у відділ освіти квитанції про передплату «Дзеркала»… Ось так і живемо. Виписуємо «Дзеркало…» та читаємо про наше королівство кривих дзеркал… (Ні міліція, ні Антимонопольний комітет порушень і примусу до передплати ДЗ не знайшли, кажуть, не бачать примусу, лише побажання і рекомендації. Ось такі, як на цьому фото рекомендації ? – ганебні поіменні зобов’язання передплатити конкретні газети ДЗ та і Нове життя у якому тепер працює Сергій. –прим.ЗС)

Цікаво, а що б про вищезазначені факти сказали у с. Глибочок Борщівського р-ну Тернопільської області, де на минулих парламентських виборах, із 728 виборців, 265 проголосували за ВО «Свобода», 56 за «УДАР», 338 за ВО «Батьківщину» і лише 20 за Партію регіонів (2,6 %). Чомусь не підтримує мала Батьківщина Віталія Степановича його курс…

Натомість Здолбунівській район за оцінкою діяльності райдержадміністрацій та виконавчих комітетів рад міст обласного значення за 2012 рік, займає передостаннє місце. Є документ, який це засвідчує. А за рівнем корупції Здолбунівській район – перший в області.

Виходячи з вищевикладеного, керуючись вказаними результатами роботи, які свідчать про відповідність Віталія Степановича курсу Президента Януковича та уряду Азарова, прошу колег підтримати звернення до Віктора Федоровича з проханням за видатні заслуги в економічній, соціально-культурній, державній, громадській та інших сферах суспільної діяльності» нагородити Шуля Віталія Степановича державною нагородою…

Думалось, що  депутат обласної ради О.Андріюк просить слово після Сергія Кондрачука, щоб дещо згладити негатив, аж виявилось – ні. Олександр Мусійович додав до топки критики ще жару.

–          Чому не оформляються в оренду землі під об’єктами обленерго? Це ж півмільйона гривень у бюджет (на той момент присутній у залі керівник Здолбунівської експлуатаційної дільниці електромереж кудись вийшов, ніби знав, що вже треба виходити, як і прокурор, який, сподіваємось, не почув, але обов’язково наш матеріал прочитає і за прикладом обласної прокуратури буде реагувати на публікації в ЗМІ, а не лише на заяви за наслідками розгляду іншими органами заяв –прим.ЗС).  Чому дороги не подані в обласний план соціально-економічного розвитку ті, які ще у 2011 році заплановані до будівництва та ремонту?

Були короткі виступи з місць у підтримку В.Шуля. Потім слово для відповідей мав сам голова Здолбунівської РДА. Чи то від хвилювання, чи то від несподівано гострої критики, проте у відповідь говорив голова щось малозрозуміле, пересипане словами-паразитами «І тому подібне і так далі, ну ви розумієте, різні моменти…» Перескакуючи з думки на думку. Пробував цифри із доповіді називати, потім передумав. Слухаючи його, жодної аргументованої відповіді на питання:

-прихована заборгованість по зарплатам

– ганебні дороги

– перенесення СЕС

– відновлення руху потягу

– недоотримання коштів від обленерго


Я не почув. Зате, можливо, почули депутати, які 29 голосами-ЗА, 3 –ПРОТИ, 4 –Утримались, проголосували за «зарахування» звіту про роботу голови РДА без оцінки «двійка».

Далі можна були видихнути і продовжувати роботу, і вона продовжилась. Спочатку поставили на голосування питання з 3 по 18-те проголосувати навіть не зачитуючи суті питання та проекту рішення, мотивуючи тим, що всі питання розглядались на комісіях і президії. А як же громадськість, запрошені голови сільрад, люди в погонах і без? Як їм оцінити, що там наприймали пакетом депутати районної ради? Кулуарщина. Друкуйте тоді стенограми своїх засідань, комісій, щоб громадськість мала змогу бачити, про що ви там обговорювали і не збирайтесь взагалі. По скайпу проводьте сесію чи в соцмережах. Т.то прямим текстом з подачі депутатів і при підтримці головуючого на сесії всім іншим було вказано, що влада в районі – це ЛИШЕ чиновники і депутати райради. Не пройшло і сесії, як ці ж обрані представники територіальної громади прийняли

ПРОГРАМУ

із забезпечення участі громадськості Здолбунівщини у формуванні

та реалізації державної політики і вивчення суспільної думки

на період до 2015 року

цитуємо: Метою цієї Програми є налагодження соціально значущих ефективних механізмів партнерства держави з інститутами громадянського суспільства, вдосконалення діяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, забезпечення прозорості і відкритості їх діяльності; залучення громадян до участі в управлінні державними справами, підвищення якості підготовки та прийняття рішень з важливих питань державного і суспільного життя з урахуванням думки громадськості, організація спільних цілеспрямованих дій для усунення соціальних проблем, створення умов для участі громадян у розроблення проектів таких рішень; проведення соціологічних досліджень; сприяння пропагуванню державницької ідеології, виховання патріотичних почуттів та гордості за Українську державу.

Ха-ха 3 рази. Програми для галочки, а рішення кулуарно і пакетом. Супер демократична Здолбунівська районна рада.

ПРОГРАМУ

розвитку місцевого самоврядування у Здолбунівському районі

на 2013 – 2017 роки

Загальні положення

Враховуючи те, що належна реалізація повноважень покладених на органи місцевого самоврядування є однією з основ розвитку демократії в Україні, усвідомлюючи важливість посилення ролі громад у розбудові держави на принципах демократії, виникла потреба в цільовій районній програмі створення належних умов для реалізації територіальними громадами та органами місцевого самоврядування прав і повноважень, визначених Конституцією та законами України….

6. Очікувані результати

Виконання заходів Програми дозволить досягти:

створення прозорої системи у прийнятті управлінських рішень органами місцевого самоврядування, підвищення рівня довіри до органів місцевого самоврядування всіх рівнів;…

Ха-ха ще 3 рази. Детальніше про ці програми поговоримо в одній із наступних публікацій.

Таким самим пакетом голосували і інші питання після пропозиції депутата Мельника С., засновника газети «Дзеркало Здолбунівщини», яку вже згадували колеги у попередніх виступах. Курйозний випадок був під час розгляду питання висадки зелених насаджень. За інформацією заст.голови РДА Р.Дрозда, їх за 1 місяць насадили в районі більше 300 тисяч штук, за підрахунками того ж таки О.Колінька це займає площу 140 га, при тому що на наступні РОКИ заплановано висаджувати в 10 раз менше. Він поставив під сумнів озвучені цифри та депутати проголосували за рішення. На завершення були ще депутатські запити та відповіді на них. Сесія завершилась. Із почуттям виконаного обов’язку перед громадою депутати роз’їхались вирішувати свої нагальніші питання. Саме так, адже пропозиція пакетного голосування першою прозвучала від колишнього голови РДА, регіонала М.Євчука, який так і сказав. «На дворі вже весна, є багато важливих справ кому в полі кому де, тож давайте те що обговорювали проголосуємо пакетом».

 Микола Орлов

 

 

 

 

 Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети