Здолбунівські водойми “витримали” пляжний сезон

skuter_3Спеціалістами Здолбунівського районного лабораторного відділення Рівненського МВ Державної установи «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України» та ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України» в першій декаді вересня було проведено останні моніторингові лабораторні дослідження якості води поверхневих водойм та грунту в санкціонованих місцях масового відпочинку м.Здолбунова.

Згідно результатів досліджень вода з питного фонтанчика по вул.Старомильській, грунт з пляжів за мікробіологічними, санітарно-хімічними, паразитологічними показниками відповідають вимогам. Вода з поверхневих водойм на р.Устя по вул.Старомильській, ставів по вул.Заводській та «Гідропарк» за мікробіологічними та паразитологічними показниками відповідає санітарним вимогам. Проте в усіх 3-х водоймах виявлена невідповідність води за санітарно-хімічними показниками. В пробах з водойм підвищений показник загальної жорсткості.

Вода з високою жорсткістю сприяє розвитку дерматитів, внаслідок окислення розчиненими солями жирів шкіри з утворенням подразнюючих речовин. Також підвищений вміст заліза, але у воді поверхневих водойм цей показник не має фізіологічного та токсикологічного значення. В усіх 3-х водоймах значно знизився рівень розчиненого кисню,чому сприяли несприятливі погодні умови – повне припинення дощових стоків, висока температура повітря, а також припинення процесів фотосинтезу та збільшення біологічного споживання кисню, внаслідок початку процесів розпаду водоростей. Особливо негативно це впливає на рибне господарство, розпочалось сезонне кисневе голодування водних організмів. Слід відмітити. що протягом літніх місяців в усіх водоймах дані показники відповідали нормі.

Лікар з гігієни праці
Здолбунівського РЛВ Матвійчук С.С.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети