Здолбунівські вагонники наладили випуск “буржуйок” для бійців в зоні АТО

буржуйкиНа Рівненщині також допомагають військовим зігрітися під час холодів. Для цього на Здолбунівському вагонному депо вз’ялися виготовляти переносні пічки, більш відомі в народі як “буржуйки”. Щоправда, колектив депо їх дещо модернізував, та зробив більш практичними.

В осінні ночі температура повітря подекуди падає нижче нуля.  Військових в зоні АТО холод теж не жаліє.  Аби бійці могли обігрітися, висушити одяг, підігріти їжу чи закип’ятити чай вже найближчим часом  для них відправлять “буржуйки”. Допомогти протистояти холоду військовим на сході країни вз’ялися працівники Здолбунівського вагонного депо.  Матеріалів для виготовлення пічок тут вдосталь –  це  повітряні резервуари зі списаних вагонів. Як зробити буржуйку компактною та  практичною у використанні думали цілим колективом вагонного депо. І таки придумали.

Петро Тарадайко, газоелектрозварювальник
“Буржуйка універсальна.вона може працювати і на дровах і на рідкому паливі, і ще комбінувати можна дрова з рідким паливом. Там є такий лоток, туди можна наливати солярку чи інше мастило. Адже хлопцям де ж там дров взяти. Дощ, бруд, мокре все.А солярка чи масло то в них має бути.”

А ще пічка не буде тягарем для солдатів.

Тетяна Климчук, журналіст
“Вага ось такої буржуйки близько 20 кілограмів. А це кажуть майстри, має велике значення. Адже транспортувати її, для військових не буде складно. “

Для порівняння чавунна буржуйка старого зразка важить 80 кілограмів. Директор Здолбунівського вагонного депо Йосип Гаврищак каже, що з проханням зробити пічки до нього звернулися військові, які беруть участь у бойових діях на Донбасі.

Йосип Гаврищак, директор Здолбунівського вагонного депо
” Дуже часто виникає в  солдат потреба переміщуватися з одного окопа в інший, а та колишня військова буржуйка була дуже громіздкою і важкою. Ми ще конструктивно подивилися на те, щоб солдатам її було легко і в зимовий період переміщувати. І ще ми продумали, щоб зверху можна було поставити чайник.”

Загалом за тиждень тут змайстрували одинадцять таких пічок. Голова Рівненської обласної ради Михайло Кириллов каже, забезпечення військових засобами обігріву сьогодні є однією з найважливіших потреб. Тож, аби бійці в зоні АТО не стаждали ще й від холодів, залучать всі сили.

Михайло Кириллов, голова Рівненської обласної ради
” Потреба є в сотнях, а то і в тисячах таких буржуйок. Тому ми зараз будемо налагоджувати роботу, щоб в максимально короткий термін виготовити максимально велику кількість таких  пічок. Якщо є матеріал, то будемо привозити сюди і тут вже робітники будуть робити пічки.”

Тетяна Климчук, інформаційна прогрма “День”, РТБВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети