Здолбунівські тарифи на тепло в десятці найдорожчих в країні – відкритий лист владі

Голові Рівненської обласної ради Кириллову М.М.

Голові Здолбунівської районної ради Тимощуку В.О

міському голові м. Здолбунів Ольшевському І.О.

ЗМІ

 ВІДКРИТИЙ ЛИСТ – ЗВЕРНЕННЯ

 споживачів послуг з централізованого опалення м. Здолбунів,

спричинене встановленням найдорожчого тарифу на теплоенергію

 

невдоволенняЗ 21 листопада нинішнього року тариф 13,03 грн. за 1 кв.м. для абонентів житлових будинків без приладів обліку теплоенергії та 477,40 грн./Гкал. з приладами обліку тепла м. Здолбунів встановлено постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, №146. Таке різке збільшення з 8,71грн. за 1 кв.м. до 13,03 за 1 кв.м. та з 327,22 грн/Гкал. до 477,40 грн./Гкал для споживачів з централізованого опалення переконливо засвідчило, що саме у Здолбунові тариф на тепло є найвищим не лише в нашій області, а одним з найвищих в Україні.

Аби не бути голослівними, ми проаналізували встановлені згадуваною постановою Нацкомісії тарифи для споживачів усіх 162-х населених пунктів на предмет їх вартості від найвищого до найнижчого. Так, в межах України зі 162-х суб’єктів господарювання, що надають послуги з централізованого опалення, –

найвищий тариф, більше 13 грн. за 1 кв.м, встановлено лише для 24-х (14%), серед яких і КП “Здолбунівкомуненергія”. При тому для абонентів тих будинків, де встановлені лічильники тариф 477,40 грн./Гкал. є ще вищим і входить у десятку найдорожчих по Україні;

найнижчий тариф, що коливається в межах від 5 до 10 грн.за 1 кв.м встановлено для 71-го з 162-х (44%). За такими тарифами, як бачимо,  платять переважна більшість українців, у т.ч. наші сусіди з Львівської, Волинської, Хмельницької, Житомирської областей;

і середній тариф від 10 до 13 грн за 1 кв.м. – для решти 67-ми з 162-х (42%) виробників теплоенергії.

Таким чином, зі встановленням непомірно високого тарифу на тепло для споживачів окремо взятого міста Здолбунова у порівнянні з іншими споживачами ми опинилися у найгірших умовах. Беручи до уваги те, що ні в нашій області, ні у містах та селищах західного регіону такого високого тарифу і близько немає, ми розціюємо це як непряму дискримінацію, що призвела до істотного погіршення нашого становища. У цьому вбачаємо порушення ЗаконуУкраїни “Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні” у таких сферах суспільних відносин як соціальний захист, житлові відносини та доступ до товарів і послуг.

Одну з причин появи такого високого тарифу на тепло вбачаємо у порушенні порядку та непрозорості його формування. Дотепер нам не відомо, яким чином КП “Здолбунівкомуненергія” як виконавець/виробник  цих послуг скористався своїм правом розробляти і подавати на затвердження Національній комісії розрахунки щодо рівня тарифу на теплову енергію, що передбачено ст.21 Закону України “Про житлово-комунальні послуги”.

На запитання стосовно можливого тарифу на тепло керівники КП “Здолбунівкомуненергія” надавала суперечливі відповіді: в одному випадку, запевняючи, що до його розроблення не мають відношення, бо це суто справа Нацкомісії, в іншому ж, – що “нові тарифи подані на затвердження Нацкомісії і знаходяться, за словами керівника Здолбунівкомуненергії, на стадії розгляду”, (у т.ч. в коментарях місцевому виданню “Здолбунів сіті”, 05.11.2014), при тому уникаючи відповіді щодо його прогнозованої ціни.

Очевидним з боку КП “Здолбунівкомуненергія” є ігнорування основних принципів тарифоутворення у частинах відкритості, доступності та прозорості структури цін/тарифів для споживачів та суспільства, гарантій соціального захисту населення при оплаті за житлово-комунальні послуги та випередження зростання доходів населення над зростанням цін/тарифів на житлово-комунальні послуги, викладених у ст.30, 31 ЗУ “Про житлово-комунальні послуги”.

Всупереч п.5. ст.32. ЗУ “Про житлово-комунальні послуги” у разі зміни цін/тарифів на житлово-комунальні послуги виконавець/виробник, тобто КП “Здолбунівкомуненергія”, не те, що не менше ніж за 15 днів, не повідомив споживачів про це, а свідомо замовчував важливу для населення Здолбунова інформації про майже найдорожчий по Україні тариф на теплоенергію.

Несподіване посеред опалювального сезону здорожчання у таких розмірах унеможливлює отримати з грудня місяця субсидії чи адресні компенсації. Платити не зможуть не лише пенсіонери, інваліди, багатодітні сім’ї, інші малозабезпечені верстви, а й працюючі громадяни. Це, в свою чергу, призведе до накопичення заборгованості. То які ж це економічно обгрунтовані тарифи і яка економічна вигода та для кого ???

Виходячи з вищенаведеного та взявши до уваги наявний факт найвищої ціни на теплоенергію, просимо вжити заходів до перегляду тарифу на послуги з централізованого опалання споживачам м. Здолбунів у сторону зменшення. За результатами звернутись до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, з пропозицією та її обгрунтуванням внести відповідні зміни до постанови №146 від 17.10.2014 “Про встановлення тарифів на послуги з централізованого опалення та…”.

Переконані, що наше звернення стане предметом ретельного вивчення ситуації, що склалась з оплатою за тепло у м.Здолбунів, а публічне обговорення проблеми сприятиме усуненню нерівності між споживачами теплоенергії та можливих негативних наслідків.

 З щирою повагою

мешканці м. Здолбунів – споживачі централізованого опалення (лист надійшов електронною поштою)

Від ЗС: Нагадаємо цікаві матеріали по темі.

Здолбунівською міською радою незаконно затверджено відповідні тарифи з рівнем рентабельності, який удвічі перевищує гранично допустимий.

Рівне – лідер тарифів по комуналці

Як заробляють на неякісному газі

За інформацією представників громадськості сьогодні у міській раді відбулась робоча зустріч із керівником комунального підприємства “Здолбунівкомуненергія” Валентиною Шавронською. Зустріч двічі переносилась у часі, через що частина людей прийшла на 9-30, решта на 11.00. Попри прохання пояснити доступною мовою чому у Здолбунові такий дорогий тариф-найдорожчий в області і один із найбільших в Україні, зрозумілої відповіді люди не почули. Лише за деякими уривками фраз читалось щось на зразок “довга протяжність мереж, відключення від послуг, велика потужність котлів, значна частина яких закуплена давніше і має низький ККД”. Дехто висловлює версію про здачу теплового господарства міста рівненським тепловикам. Як не крути, а факт залишається фактом у самий розпал опалювального сезону незручність за незручністю – то два будинки відключені від мережі в авральному порядку то тариф на 50% підвищено…комуналка розсипається.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети