Здолбунівські пляжі умовно безпечні для старту купального сезону

Впродовж всього купального сезону Здолбунівським районним лабораторним відділенням ДУ “Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України” проводиться моніторинг якості води поверхневих водойм та грунту в санкціонованих місцях масового відпочинку м.Здолбунова. А саме, дослідження проводяться на пляжах «Гідропарк» по вулиці Шевченка,  по вулиці Заводській, дитячому пляжі на водосховищі по вул. Старомильській.

За результатами  досліджень проведених в травні поточного року вода з поверхневих водойм, питних фонтанчиків, пісок з пляжів за  мікробіологічними та паразитологічними показниками відповідають санітарним вимогам. За  санітарно-хімічними показниками вода з усіх трьох  водоймищ не відповідала санітарним вимогам за ХСК (показником хімічного споживання кисню). На початок купального сезону визначено незначні відхилення вказаного показника, який складав 50 мгО2/ дм3 ( при нормі не більше 30 мгО2/ дм3 ) – водоймища пляжів по вулицях Старомильській та «Гідропарк», 80 мгО2/ дм3 – пляж по вулиці  Заводській. Хімічне споживання кисню визначається як  необхідна його кількість для окиснення   легко та важкоокисних забруднень (органічних та мінеральних речовин). ХСК річних вод коливається в широких межах від 1 до 60 мгО2/ дм3. Раптове збільшення ХСК води свідчить про забруднення її побутовими стоками.

Але незважаючи на відхилення від санітарних норм показника ХСК, такі важливі екологічні показники стану  водойм як показник біологічної потреби в кисні (БПК 5) реєструється в діапазоні 4,7-5,3 мгО2/дм3 (при нормі не вище 6мгО2/дм3 );- розчиненого кисню – 9,1-11,2 мг/дм3 (при нормі не менше 4мг/дм3 ). БПК є одним з найважливіших критеріїв рівня забруднення водойми органічними речовинами, він визначає кількість легкоокислювальних органічних забруднюючих речовин у воді, що свідчить про наявність у воді неочищених або недоочищених стічних (зворотніх) вод. Результати проведених досліджень свідчать, що вказані водоймища на даний час здатні самоочищуватись. Збереження ними цієї  властивості і надалі залежить в тому числі і від відпочиваючих  та інших мешканців міста. Не забруднюйте водойми та їх береги.

Впродовж минулорічного купального сезону було досліджено 27 зразків води водоймищ, одноразово відхилення було зареєстровано  на ставу по вул.Заводській: було виявлено яйця Toxocara canis, що свідчило про забруднення води фекаліями собак.

Наголошуємо, що купання в зоні пляжів безпечне при дотриманні поведінки відпочиваючими. Варто пам’ятати про потенційну небезпеку водних об’єктів як фактора передачі багатьох інфекційних захворювань, таких як вірусний гепатит А, ентеровірусні інфекції, холера та інші. Необхідно уникати потрапляння води водойм в рот під час купання, не використовувати воду поверхневих водойм для миття овочів та фруктів, після купання у водоймах обов’язково приймати душ.

 

Завідувач  Здолбунівським районним  лабораторним  відділенням ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України»  Н.Р. Будинка

 Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети