Здолбунівські перевізники досі безкарно займаються самоуправством

VlasykЗ 19 травня 2014 року набрало чинності розпорядження голови Рівненської обласної державної адміністрації від 15 травня 2014 року № 159 «Про затвердження тарифів на перевезення пасажирів та багажу автобусами, які працюють у звичайному режимі руху, в приміському та міжміському внутрішньообласному сполучені, для суб’єктів господарювання усіх форм власності», яким встановлено тариф перевезення пасажирів автобусами, які працюють у звичайному режимі руху, в приміському та міжміському внутрішньообласному сполучені в розмірі 0,30 гривень за один пасажиро-кілометр.

Проте викликає стурбованість той факт, що на території Здолбунівського району приватні підприємці, які є перевізниками пасажирів, не лише постійно порушували права жителів району з квітня 2014 року шляхом незаконного підняття цін (тарифів) на проїзд, а й далі, після набрання чинності розпорядження голови Рівненської обласної адміністрації від 15.05.2014 р. № 159, продовжують порушувати законодавство.

Так, наприклад, перевізники маршрутів Рівне – Нова Мощаниця, Рівне – Мала Мощаниця (Ковальчук Петро Іванович), Рівне – Залібівка (Мосійчук Анатолій Гнатович) за проїзд з Нової Мощаниці до м. Здолбунів встановили вартість 13,00 гривень. А це є порушенням, оскільки гранична вартість проїзду з села Нова Мощаниця до міста Здолбунова, відповідно до таб­лиці тарифів (згідно з розпорядженням від 15.05.2014
№ 159), має становити 11,55 грн. Подібна ситуація має місце як на вказаних маршрутах, так і на маршрутах між іншими проміжними населеними пунктами.

Як депутат Здолбунівської районної ради від с. Нова Мощаниця, я став на захист громади, намагаючись сприяти вирішенню проблеми незаконного підвищення цін на перевезення. Починаючи з травня 2014 року і досі мною було підготовано та спрямовано ряд депутатських запитів, мета яких – зупинити незаконні дії перевізників. Але, на жаль, після комплексу вжитих заходів (а саме – інформаційного запиту до голови Здолбунівської РДА О. П. Бухала, депутатського звернення до сектора в Рівненській області Державної інспекції з питань контролю за цінами, усних та письмових запитів до управління інфраструктури та промисловості Рівненської обл­держадміністрації, а також після розмов з перевізниками) успішного результату досягнути не вдалося.

Можливо, так склалося через те, що з 3 серпня 2014 року набрав чинності Закон України про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2014 рік” (щодо корегування показників), яким встановлено, що перевірки підприємств, установ та організацій контролюючими органами (крім Державної фіскальної служби) здійснюються протягом серпня-грудня 2014 року виключно з дозволу Кабінету Міністрів України або за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки.

Адже, за інформацією начальника сектора в Рівненській області Державної інспекції з питань конт­ролю за цінами Віктора Петровича Назаркевича, от-от мала б відбутися перевірка перевізників стосовно дотримання ними граничних тарифів. Можливо, десь недопрацював я, як депутат, а, можливо, незаконне підняття цін – взагалі нормальне явище для керівництва району?
Наразі перевізники П. І. Ковальчук та А. Г. Мосійчук і далі продовжують порушувати права жителів району, беручи за проїзд завищену плату. Більше того, вони заявляють, що незабаром знову піднімуть ціни, адже планують перейти на загальну систему оподаткування. А це означає, що, згідно з Податковим кодексом України, у вартість проїзду також включатиметься податок на додану вартість (ПДВ). А у виправдання за майбутнє підвищення перевізники ще й кажуть пасажирам: «Подякуйте своєму депутатові Леоніду Власюку, який домагається «правильних» цін!».

Насправді ж те, чи ціни на проїзд знову зростуть, залежить від перевізників, бо перехід на іншу систему оподаткування є їхнім бажанням, а не обов’язком. А те, чи дякувати депутату за непоборне прагнення допомогти громаді, вирішувати вам, дорогі читачі.

Леонід ВЛАСЮКдепутат Здолбунівської районної радиВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети