Здолбунівські міліціонери закликають добровільно здати зброю

З метою протидії незаконному розповсюдженню зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів, профілактики злочинів з їх використанням на території Здолбунівського району у період з 01 травня по 31 травня 2013 року Здолбунівським РВ УМВС України в Рівненській області проводиться місячник добровільної здачі зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів та спеціальних засобів.

Не всі громадяни знають і те, що мисливські гладкоствольні рушниці, газові пістолети, які не були раніше зареєстровані в органах внутрішніх справ, після перевірки (якщо зброя не була викрадена чи не була знаряддям злочину) можна зареєструвати і в подальшому володіти та користуватись нею.

Під час проведення місячника, всі, хто в цей час добровільно приносить і здає в підрозділи дозвільної системи вогнепальну чи холодну зброю звільняються як від кримінальної, так і від адміністративної відповідальності.

Законодавством  передбачена «амністія». Частина 3 статті 263 говорить, що «Звільняється від кримінальної відповідальності особа, яка вчинила злочин,  передбачений частинами  першою  або  другою  цієї статті,  якщо  вона добровільно здала органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої»

– Громадянам також варто нагадати що стаття 263 Кримінального кодексу України «незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами» передбачає позбавлення волі на строк від двох до п’яти років. Що ж стосується гладкоствольної мисливської зброї, то тут передбачена адміністративна відповідальність. Ст. 190 КУпАП гласить, що за «придбання,  зберігання,  передача  іншим  особам  або  продаж громадянами  вогнепальної  мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі  понад  100  метрів за секунду без дозволу органів внутрішніх справ – тягнуть  за  собою  накладення  штрафу  від  трьох  до  п’яти неоподатковуваних  мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї або без такої. А в разі повторного порушення – штраф  від  чотирьох  до  семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї – розповів начальник Здолбунівського РВ УМВС підполковник міліції Юрій Зіліцький.

Кримінальна відповідальність настає і в разі виявлення незареєстрованої холодної зброї під час зберігання та носіння в громадських місцях (кинджалів, фінських ножів, кастетів та ін) згідно ч.2 ст. 263 – «штраф до п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років».

Тож усіх громадян, які мають незареєстровану вогнепальну, газову, холодну та іншу зброю, а також громадян, які знайшли зброю та боєприпаси часів Другої cвітової війни, просимо звернутися до Здолбунівського РВ УМВС України в Рівненській області з метою її реєстрації або здачі та прийняття відповідного рішення.

Більш детальну інформацію про проведення місячника Ви можете дізнатися за номером телефону: 0969180627.

                           

   капітан міліції Миронюк Сергій Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети