Здолбунівські медики про Всесвітній тиждень імунізації

eti2«Не відставайте від життя!» – під такий гаслом з 24 по 30 квітня 2014 року триває Всесвітній тиждень імунізації, оголошений ВООЗ

Вся історія людства пов’язана з інфекційними захворюваннями. Інфекції завжди були найбільш масовими і небезпечними, вони забирали тисячі а інколи і мільйони жителів. Найчастіше хворіють інфекційними хворобами діти. Часто і в теперішній час це приводить до сумних наслідків.

Основним найбільш перевіреним та надійним засобом попередження та зниження інфекційної захворюваності є активна імунізація – щеплення.

Згідно з календарем профілактичних щеплень в Україні дитина отримує захист від 10 інфекцій: гепатиту В, туберкульозу, дифтерії, кашлюка, правця, поліомієліту, гемофільної інфекції, кору, краснухи і паротиту (свинки). Всі ці інфекції дуже небезпечні і можуть викликати ускладнення, інвалідність, а деякі навіть смерть.

Варто знати, що гепатит В викликає вірус, який вражає печінку. Тривале перебування вірусу в клітинах печінки може спровокувати розвиток цирозу і раку печінки. Вірусом можна заразитися при контакті з інфікованим медичним інструментом та у побуті через зубну щітку, залізний гребінець, ножиці, якими користувалася інфікована людина. Вакцинація – це єдиний метод захисту від даної хвороби.

Туберкульоз. Захворювання викликає паличка Коха. Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом (від хворої людини до здорової при чханні, кашлі). Для немовлят захист від туберкульозу дуже важливий, оскільки у випадку зараження туберкульозом у перший рік життя існує високий ризик захворіти на туберкульозний менінгіт, що важко лікується, та призводить до незворотних змін.

Дифтерія – бактерійна хвороба. Передається повітряно-крапельним шляхом. Проявляється у вигляді ангіни, під час якої у горлі утворюється плівки, що утруднюють дихання. Токсин, який виробляє дифтерійна бактерія, потрапляє у кров і вражає різні органи, найчастіше – серце, нервову систему, нирки. Близько 20 % хворих – помирають. Вакцинація проти дифтерії є дуже ефективною, попереджує розвиток захворювання та ускладнень.

Кашлюк – цю інфекцію викликають бактерії. Захворювання характеризується запаленням дихальних шляхів і супроводжується нападом спазматичного кашлю, який порушує дихання аж до його зупинки. Передається повітряно-крапельним шляхом. Вакцинація попереджає тяжкі прояви захворювання і ускладнення.

Правець. Захворювання викликає бактерія, яка виробляє токсин, що вражає нервову систему. Проявляється сильними судомами, спазмами дихальних м’язів та порушення роботи серцевого м’яза. Передається при потраплянні забрудненого грунту до рани, через заражені предмети.

Поліомієліт – захворювання, яке викликає вірус, що передається через брудні руки, забрудненні харчові продукти і воду, іноді – повітряно-крапельним шляхом. Вірус поліомієліту вражає нервові клітини, що відповідають за рухи і викликає параліч. Паралітична форма поліомієліту невиліковна. Вакцинація є єдиним ефективним засобом попередження цього захворювання.

Кір – захворювання, яке викликається вірусом. Кір надзвичайно заразний, передається повітряно-крапельним шляхом. Ускладненнями кору можуть бути пневмонія і енцефаліт. Дві дози вакцини забезпечують довічний захист від ускладнень.

Епідемічний паротит – викликається вірусом, що передається повітряно-крапельним шляхом. Захворювання характеризується ураженням слинних залоз, підшлункової залози, статевих залоз. Вірус може вражати нервову систему, викликати менінгіт, енцефаліт, глухоту. У чоловіків здатен викликати безпліддя. Лише вакцинації забезпечують захист від небажаних ускладнень.

Краснуха – вірусне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом. У більшості дітей протікає дуже легко і проявляється висипом. Небезпечний вірус для вагітних жінок – може статися викидень, вроджені вади розвитку у дитини. Вакцинація забезпечує захист від захворювання.

Гемофільна інфекція – бактерійне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом. У назві бактерії присутнє слово «influenza», у перекладі – грип, тому що бактерію вперше було виявлено під час епідемії грипу. У дітей до 5-ти років гемофільна інфекція провокує розвиток пневмонії, гнійного менінгіту, запалення середнього вуха, гнійного запалення суглобів, зараження крові (сепсис). Вакцинація попереджає розвиток цих захворювань.

Вакцинація потрібна для захисту вашої дитини. Інфекційні хвороби дуже небезпечні, можуть викликати ускладнення, інвалідність, деякі – смерть. Вакцинація захищає Вашу дитину від інфекції, запобігає важкому перебігу хвороби й ускладненням у випадку інфікування. Загартування, добре харчування важливі для здоров’я дитини, але, нажаль, вони не захищають від інфекційних хвороб. Ніщо не зможе захистити Вашу дитину від небезпечних інфекцій краще за вакцинацію. Альтернатив вакцинацій немає!!!.

Лікар – педіатр  Здолбунівського РЦПМД Ступак Т. В.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети