Здолбунівські лікарі про грип

http://photo.unian.netПроблема грипу і гострих вірусних інфекцій в сучасному суспільстві надзвичайно серйозна. Зміни погоди, коливання температурного режиму виснажують організм, створюючи сприятливий клімат для вірусних інфекцій. Тому грип та гострі вірусні інфекції- найактуальніше питання осінньо-зимового періоду, адже саме в цю пору року збільшується ризик захворіти. Протягом року кожний сьомий мешканець нашої області залучається до епідемічного процесу з грипу та ГРВЗ. Минулий епідсезон характеризувався помірною інтенсивністю. По Україні за меддопомогою звернулось близько 6 млн. громадян. В нашому районі зросла захворюваність грипом та ГРВЗ і становить 9117 випадків, що на 1000 випадків більше, ніж в минулому році.

Серед захворілих 5564 дітей, до 4-х років-2032. Мали місце дві епідемічні хвилі з максимальним підйомом в кінці 2013 року і в березні 2014 року. Домінуючим збудником в першій хвилі захворюваності були парагрип та РС віруси, в другій хвилі грипи А (Вікторія, Каліфорнія). На епідсезон 2014-2015 років на території України прогнозується одночасна циркуляція вірусів: грипу А, подібного до штаму Техас, грипу А, подібного до штаму Каліфорнія та нового для нас вірусу грипу В, подібного до штаму Массачусетс (лінія Ямагата). Як же уникнути грипу? Єдиним найефективнішим засобом профілактики грипу є вакцинація. Усі зазначені штами прогнозованих вірусів ввійшли до сезонних вакцин, рекомендованих в Україні: Ваксігрип (Франція), Флюарикс (Німеччина), Інфлувак (Нідерланди). Вакцинація рекомендована для наступних категорій:

• особам віком > 65 років, незалежно від стану їх здоровя;

• дорослим та дітям з хронічними захворюваннями дихальної або серцево-судинної систем, включаючи бронхіальну астму;

• дорослим та дітям з хронічними метаболічними захворюваннями,як, наприклад, цукровий діабет; • дорослим та дітям з хронічними захворюваннями нирок;

• дорослим та дітям з імунодефіцитними станами, що розвинулися внаслідок захворювання або терапії препаратами, що пригнічують імунітет (наприклад, цитостатиками, кортикостероїдами) або застосуванні променевої терапії;

• дітям та підліткам, що містять ацетилсаліцилову кислоту, і тому можуть бути віднесені до групи ризику щодо розвитку синдрому Рея на фоні грипозної інфекції. Серопротекція досягається через 2-3 тижні. Тривалість післявакцинального імунітету до гомологічних штамів або штамів, близьких до тих, що входять до складу вакцини, може коливатися, але зазвичай складає 6-12 місяців. Вакцинопрофілактику необхідно проводити вже тепер, в передепідемічний період (жовтень-листопад). Вартість однієї вакцини 150 грн., але це значно дешевше, ніж лікування грипу та його ускладнень. Пройти вакцинацію можна в кабінетах щеплень поліклініки після обов’язкового огляду лікаря.

Здолбунівський районний інфекціоніст Ткачук Л.М.



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети