Здолбунівські комунальні немічні
Ми неодноразово зазначали у своїх матеріалах, що проект створення комунального підприємства «Здолбунівське» є одним із невдалих проектів Здолбунівської міської ради – засновника цього підприємства.
Судіть самі, який шлях і які ділянки роботи відвели цьому КП і як воно з цим справляється.
Спочатку двічі директор Сергій Потапчук, очолював і комунальне підприємство «Здолбунівське» і комерційну фірму ТОВ «Комунальних підприємств». Бізнес був простий. Грошики бралися бюджетні, заводилися лівою рукою на КП, від КП йшли по субпідряду правою рукою на комерційну фірму. Зарплата з двох кишень, прибуток для фірми, збитки для КП. Після серії матеріалів про двічі директора, йому залишили лише одне крісло – в комунальному підприємстві. Переселили з офісу на вул.8 Березня до ще одного КП «Бюро технічної інвентаризації». Ось такі дані про КП дає офіційний сайт міськради.
Доручили займатися вулицями міста, ринком сільгосппродукції, вивезенням сміття, доглядом за парками, скверами, гідропарком та ще й кладовищами. Причому витрачається на прибиранні кладовищ КП “Здолбунівське” за бюджетні гроші, а заробляє на похованні ТОВ “Комунальних підприємств” цілком вже приватні грошики.
Та знову конфуз на конфузі.
На «свинячому ринку» з 2012 року біля АЗС по вул.8 Березня окрім укладених десятка бетонних плит і металевого кіоску-офісу ринку більше і «кіт не валявся». Щоправда були там певні рухи – вкради туалет, прийшлось будувати новий. Дітвора поставила ворота і ганяє у футбол, а торгівлю здійснюють із проїжджої частини вулиці, заважаючи щонеділі всім і вся. Та ще й не прибираючи після себе залишків перебування там великої і не дуже худоби.
Доглядати за ввіреним в оперативне управління господарством треба ж за допомогою чогось: матеріальних, людських і фінансових ресурсів, бажано ще й розумових.
Для цього місто розщедрилось на майже півмільйона гривень на придбання сміттєвоза. Та от біда, гроші заплатили з КП «Здолбунівське», а от сміттєвоза не отримали. До цих пір. До речі на суд до Вінниці чомусь керівники і КП і ТОВ “КП” їздили разом, щоб вкотре добитись повернення якщо вже не сміттєвоза то хоча б грошей.
Зате з’явився сміттєвоз на ТОВ «КП», який разом із іншою технікою цієї комерційної фірми і займається вивезенням сміття зі Здолбунова і вже навколишніх сіл. Добре хоч воно займається, а то взагалі б засипало брудом містечко.
Символічно і випадково, просто так вийшло. Поки бюджетне підприємство втрачає, комерційне заробляє.
До суду дійшов лише головний інженер, якого під оплески із залу суду і забрали на поруки комунальники. Творити інші трудові подвиги на благо міста в т.ч збирати готівку на бетонних плитах і біля них на «свинячому ринку».
Із нової техніки здолбунівчани могли бачити МАЗ, що нині літає по засніжених вулицях і на шаленій швидкості жбурляє пісок на дорогу. Того річ у нього багато було роботи із розчистки снігу. За тендерними документами цей МАЗ теж мав купуватися на КП.
Людські ресурси. Без робочих жилетів, спецодягу, важко ідентифікувати хто із людей, які часто крутяться навколо того ж МАЗу, новорічної ялинки, бетонних блоків, відноситься до працівників КП.
Фінансові ресурси. Як господарює КП, чи має прибутки, скільки його утримання коштує місту.
Щоб отримати відповіді на ці питання ми зробили запит у КП «Здолбунівське».
Попросили надати інформацію про те чим володіє комунальне підприємство від інструментів, лопаті грабель і до великої техніки, а також скільки ж людей дбають про благоустрій міста під брендом КП «Здолбунівське».
Отримали відповідь. Оперативну, але неповну (як би того ми чекали). Власне відповідь і декілька документів про передачу основних фондів. З відповіді випливає, що КП має від міської ради два столи, одного екскаватора невідомої марки невідомого року, один ковш до екскаватора, невідомо який невідомо до якого екскаватора і чотири шини вартістю більше ніж сам екскаватор.
Ну думаємо, скромненько, видно решту ТМЦ, ОФ, МШП купує КП «Здолбунівське» за власні зароблені гроші. Адже для утримання, фактично пів інфраструктури Здолбунова потрібні чималі засоби. Надсилаємо ще один запит де уточнюємо, що саме купували за гроші КП і який людський потенціал підприємства, а також результативні фінансові документи.
Отримуємо відповідь. Оперативну, проте знову не повну. Чіпляючись за букви і слова запитів, КП порціями видає на гора інформацію про свої ресурси, придбані за бюджетні кошти. Ні, щоб тільки при одній зацікавленості розказати все і показати, так граються у «кішки і мишки».
Чекаємо відповіді.
А поки аналізуємо отриману інформацію. КП має основних фондів майже на 7 млн.гривень, збитки станом на кінець квартала були такі: перший квартал – 28 тис.грн, другий – 62,2 тис.грн , третій – 94,2 тис.грн, 430 тис.грн дебіторської заборгованості за три квартали 2014 року, запаси на 83 тис.грн і стільки ж грошових коштів на рахунку. Отже, працюємо збитково регулярно.
Персонал. У штаті 31,75 штатних одиниць. Звертаємо увагу на те, що ВСІ в т.ч робітники працюють на ОКЛАДІ т.то незалежно від кількості зробленої роботи розмір зарплати залишається незмінним. Чи будуть працівники годину довбати лід, а чи цілий день ті самі 10 квадратних метрів їм особливо все рівно, навіть ні, скоріше результат очевидний «для чого працювати більше», особливо якщо поруч нікого із нагайкою немає.
Ми ж давно вже не віримо у сумлінних робітників сфери благоустрою? Хоча бувають і сумлінні. Тільки от жодного разу ми цих сумлінних ні у спец формі не бачили, ні із захисними окулярами чи касками, чи в робочому спецвзутті. Та й інструмент щоразу якійсь підручний. То палка, то кусень арматури чи дріт. Не бачили ми у цих робітників ні ящиків із інструментами ні сучасного портативного обладнання. Зате кажуть є мотокоса, ціною як декілька ящиків із інструментами.
А без інструмента, техніки і обладнання багато наробишся? От і приходиться викручуватись із ситуації як є. А є приблизно ось так як на відео. Спочатку вручну пилкою обрізали дерева, поскладали до кучі гілля і пішли в очікуванні трактора чи хоч би підводи з кіньми. Кмітливі городяни донесли своїх гілок на купу, а от ні міська рада ні рідне КП чи поблизу КП «Міське будинкоуправління» транспорту так і не дало. Прийшлось «комунальним безлошадним» пішим ходом волочити свої клунки по вулиці.
Потім перекидати все це через загорожу старого цемзаводу.
ВІДЕО «механізованої, креативної, ефективної» роботи працівників КП «Здолбунівське», 13.01.2015 року по вул.Фабрична у м.Здолбунів
А що ж там за цими ворітьми. Уууу, да там вже цілий ворох такого гілля. Напевне на щепу буде переробляти міський голова чи керівник КП, щоб знизити тарифи для КП “Здолбунівкомуненергія”, а ще цікавіше знаходиться поруч із деревиною. Там тими ж працівниками комунального підприємства тривалий час вручну розчищався майданчик на який по нашій інформації мав би складуватися пісок.
Та замість піску ми бачимо гори асфальту і бутового каміння. Звідки воно? І чому його навезли туди, де перед цим всі камінці визбирували комунальні робітники?
Нехитрий погляд на розрите місто вказує на вулицю Пушкіна, на якій досі «граються» із вуличною каналізацією. Для влаштування цієї самої каналізації зняли верхній шар асфальту і каміння. Так як у 2015 році вкотре за обіцянками шоу – мера ця вулиця є в планах на асфальтування, то навіщо повертати на місце міцний камінь. Він же може знадобитись в іншому місці чи чиємось дворі. А для цього спочатку його десь треба притримати.
Можна оголошувати конкурс: знайди каміння у 2015 році і сфотографуй це подвір’я?
Чи важко керувати всім цим господарством? Судячи із описаного вище, то швидше відбувати номер із регулярними проколами в т.ч. фінансового характеру. Хоча визнаємо що всім в країні важко і в нашому місті теж безгрошів’я і проблем від нього вистачає.
Майже щороку пан Потапчук на день міста отримує …грамоти і подяки за якісну роботу по забезпеченню благоустрою міста
Які ж функції має виконувати керівник такого підприємства як КП «Здолбунівське»? Для цього потрібно заглянути у секретний документ :) який називається контракт із керівником. До речі, який закінчився 31.12.2014. Поновили його дію, пане міський голово?
Ось прін-скріни, звертаємо увагу:
- Керівник зобов’язується безпосередньо і через адміністрацію підприємства здійснювати поточне управління підприємством, забезпечувати високоприбуткову діяльність, ефективне використання і збереження закріпленого за підприємством комунального майна. Отже, якщо не забезпечує значить не виконує умови контракту?
- Керівник щоквартально надає Власнику звіт про результати фінансово-господарської діяльності.
Ми запитували у запитах звіти про результати фінансово-господарської діяльності, аналітичні записки, які на нашу думку мали готуватись згідно цього контракту і подаватись щоквартально засновнику.
Окрім стандартних бухгалтерських звітів нічого на підприємстві немає, а значить керівник не Звітується так як це передбачено у контракті перед засновником?
- Керівник виконує такі постійні функції та обов’язки: складання господарсько – фінансового плану, бухгалтерських звітів і балансів, своєчасне подання їх вищестоящим організаціям, своєчасного заключення і перезаключення договорів оренди нежитлових приміщень, організація виховної роботи в колективі працівників Підприємства і населення по питаннях збереження води.
Потішили ці норми, особливо про проведення виховної роботи і роз’яснювальну роботу з населенням щодо збереження питної води. А чому тільки води і при чому тут вода??)) Саме у такому формулюванні, думається керівник КП теж не впорався із контрактними зобов’язаннями. Не бачили ми публічних бесід пана Потапчука біля підходів із мешканцями про потребу збереження води :)
- За виконання обов’язків, передбачених цим контрактом, Керівнику встановлюється посадовий оклад в розмірі чотирьох мінімальних тарифних ставок 1 розряду робітника основного виробництва (120 відсотків розміру мінімальної заробітної плати), премія за рахунок фонду преміювання створеного на місяць та фонду оплати праці на підприємстві на підставі розпорядження міського голови.
Та плюс ще за підсумками роботи і місячний оклад при відпустці. Причому чотирикратне збільшення окладу над величиною тар.ставки першого розряду – це максимально можлива величина в рамках українського законодавства. Ось гляньте на додаток номер 3 до Галузевої угоди між Міністерством інфраструктури України та Центральним комітетом профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України на 2014 – 2015 роки.
Тут вже можна займатись математикою: мінімальна тарифна ставка, виходячи із цієї таблиці складає 1218 гривень і множимо на 1,2 (120%) і далі на 4
Рахуємо 1218*120%*4 = 5846 + премія (місячна, за річними результатами роботи, виплата при відпустці) = ХХХХХ грн.
Чим загрожує НЕВИКОНАННЯ контракту керівнику КП: частковим або повним позбавленням премії, розірванням контракту?
Зважаючи на те, що час діяльності КП його керівник отримує лише грамоти, а не стягнення і догани, то можна передбачити, що все, окрім цифр зарплати і премій, є «фількіною грамотою», а не серйозним документом для стимулювання і дисциплінування керівника та заохочення до продуктивної, результативної роботи.
На останній зустрічі в БК з мешканцями міста, мер Ольшевський обмовився, що пора вже думати керівнику цього КП як виходити на беззбитковість. Не зразу звичайно, додав мер, а так за років п’ять. Що ще раз підтверджує формальність такого контракту, яким він є нині.
Чому збиткове підприємство без інструментів, інвентаря, яке нездатне виконувати більшість робіт окрім ручної праці, посипання вулиць і встановлення ялинок досі таке потрібне діючому меру Ольшевському ?
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.