Здолбунівські кандидати – перші зголошення на вибори

8 серпня відбулося чергове засідання Центральної виборчої комісії, під час якого Комісія призначила на неділю, 25 жовтня 2020 року, 1441 перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів в усіх 24 областях України.

Серед них мають бути і три здолбунівські ОТГ: Здовбицька, Мізоцька, Здолбунівська.

В самих прототипах ОТГ вже почалися активності подекуди,  лише ФБ плану, як от у групі Мізоцька ОТГ: https://www.facebook.com/groups/mizoch.otg/

Жоден з претендентів на булаву в цій громаді ще публічно не заявив про свої наміри. Поява самої групи, активності були пов’язані з групою людей із числа молоді, вони навіть робили спроби створення ОТГ раніше проте далі розмов справа не пішла, всі їх намагання швидко розбилися через чиновницькі бар’єри, а особливо боротися з ними ні в кого ні сил не терпіння не виявилося. Тож чи очікувати від групи активістів свого кандидата час покаже. Принаймні  п.Руслан Власюк пообіцяв, що від цієї групи активістів можна очікувати кандидата і вже ведеться опитування проблематики на території ОТГ.

В полі зору серед ймовірних кандидатів можуть бути особи з орбіти підприємців Лиморенко, активістки п.Єфімчук, не зкидаємо із рахунків діючого селищного голову Мізоча та визначеності провладної групи п.Дацюка-Андріюка щодо своєї кандидатури, не виключено, що це буде діючий заступник голови райради п.Бухало. Скаже своє слово і нардеп, адже його мала Батьківщина в Бущі і в нього теж є інтерес до цієї ОТГ, але ми прогнозуємо що цей інтерес буде співзвучний з інтересами голови райради. Чи проявить себе тут голова РДА, який теж родом з цих країв? Якщо і проявить то непублічно.

Найбільш цікаво баталії вже відбуваються на сторінках ФБ групи Здовбицької ОТГ: https://www.facebook.com/groups/770501699815194/

Тут одразу дві пані заявили про своє прагнення прийняти участь у виборах голови ОТГ.

Тетяна Тимощук директорка Гільчанського закладу освіти та Богдана Трофімюк, здовбичанка, рівненська журналістка.

П.Богдана дуже активно підійшла до свого рішення балотуватися, хоча всі висунення ще попереду і такий завчасний старт може дати ще багато їжі до роздумів кожному в т.ч і кандидатам. Обговорення на вулицях, об’їзд шляхів громади, опитування. Є прихильники, які публічно вже висловили своїми діями чи словами підтримку. Одним словом відділ молоді – три склади там вже є, готові все розмалювати, розчистити, але це не все що потрібно буде робити в громаді, тому питання фінансів, розуміння процесів в самоврядуванні, де чия власність і чи варто дорожні відбійники розмалювати в яскраве замість білого, то як ініціативним кандидаткам все ще зарахується, а от головам вже ні, там все лише по закону має бути. Такої активності справді ми давно не бачили в Здовбиці щодо обговорення і спроб налагодження комунікацій навіть зі сторони діючої влади, дається напевне в позитив журналістський досвід комунікацій п.Богдани. Складніше буде коли треба  обирати, вибирати, обділяти через брак ресурсів, кадрів тих, хто нині вважає, що якщо він назвав вулицю свою в числі проблемних, то завтра вона вже буде відремонтована, а якщо ні – «то значить всі ви однакові»😊 Натомість гільчанська кандидатка (неофіційна поки що) пані Тетяна нині активності не проявляє, здебільшого її колежанки влаштовують дискусії в групі у ФБ на які поки що п.Богдана не відповідає, обмежуються дописами її прибічниці.

Очікують рішень виборці щодо можливої участі у виборах діючої голови п.Години, а також відомих здовбичан які пройшли школу здолбунівської влади: п.Ольшевський (а чом би і ні? Здолбунівський трон вже буде передаватися, можна і поближче до місця проживання спробувати себе, хоча звісно, навіщо то йому), п.Кондрачук нині активно розбудовує обласний осередок партії п’ятого президента тож скоріше всього буде балотуватися але до обласної ради, а не на посаду голови рідного села(ОТГ), п.Орлов (консультує громади, органи місцевого самоврядування по західній Україні  і за висловом однієї із журналісток став вже сам міністром мерів, тому навряд чи буде приземлятися у Здовбиці на цій посаді).

Обидві ОТГ пройдуть цей шлях без ймовірно високого впливу партійних брендів, тому важлива індивідуальна готовність до роботи та відомість серед виборців, проте підтримка трьох-чотирьох основних партійних брендів може додати балів також.

А от у Здолбунівській ОТГ без партій не обійтися, тут виборців більше ніж 10 тисяч.

Першим про свої наміри заявив очікуваний кандидат – голова районної ради Олег Дацюк. У відео він коротко розповів про свій шлях, ключовими моментами якого можна виділити два, це спіч у підтримку діючого керівника міста Ігора Ольшевського, який виступаючи в ролику кандидата на його нинішню посаду, фактично із нею прощається і натякає на спадкоємця якого він буде підтримувати. Інший момент – «друзі запропонували і я погодився». Голова запропонував стати депутатом – я погодився, депутати запропонували стати головою – я погодився, друзі запропонували піти на мера я погодився. Безвідмовна людина. До речі посада голови чи заступника голови районної ради прямо медом намазана на шляху до міської ради. Це можна прослідкувати і по двох попередніх заступниках голови райради які балотувалися на міського голову.

Чи буде ще хто із кабінетів на Грушевського балотуватися до міста? Наприклад, минулого разу опонент діючого мера, архітектор Владислав Щавінський? Чи голова РДА Леонід Власюк? Навряд.

Не озвучили своїх кандидатів знову ж таки провідні 3-4 партії в нашому регіоні. Ну як провідні? Просто за рейтингами, бо ж як таких партій в районі нема. Так щоб із осередками реальними, справами партійними, звітами депутатськими, толоками, конференціями і публічними праймерізами. Тому так собі кулуарненько в повній залежності від вождів чи вождиків місцевого штибу будуть відбуватися і висунення та формування списків до ОТГ.

Хоча навряд туди і бажаючих буде багато. Адже думаючі знають, що там їх може очікувати, і свідомо приймають рішення, а решта то покладаються на поводирів, ну і потрібні їм будуть рівно на стільки наскільки це потрібно буде поводирям. Приклади є у нинішньому складі міської ради, можна попитати депутатів які «забили» на свою роботу як тільки це зрозуміли.

Частина молоді, діючих депутатів міської ради під брендом Голоса анонсували похід у владу на місце міського голови Юрія Білецького, відео про це нещодавно зхявилося у мережі. За стилем дуже нагадує частину ролика Олега Дацюка. Такий кандидат вигідний голові райради, адже всі хто не чиновницького поля, хто не мав відношення до чіткої асоціації із словом діюча влада, той йому не конкурент і голоси буде відбирати не в нього.

Інший кандидат, прізвище якого літає у повітрі – це Владислав Сухляк, ним вже завішано частину рекламних площ  Здолбунова, проте чи це під вибори міського голови чи знову до обласної ради поки що не відомо. Ніяких заяв з цього приводу не було, проте саме на цю «битву» запасаються попкорном місцевий політичний і громадський бомонд😊 Приводів до цього батлу є безліч. Активності у цього претендента поки не спостерігається на відміну від п.Дацюка, який виконав вже весь план п’ятирічної активності за ці півроку. Заглянув всюди куди посада дозволяє, привітав усіх кого можна, сфотографувався з усіма, хто не зміг відмовитися. Особливо активно “обхожує” медиків, адже це ще той оплот його головного конкурента, який досі активно в коментарях згадує і захищає п.Сухляка!

Чи складе їм ще хто компанію? Наприклад, встановлювач паровозів на своє місце ради, екс-голова Рівненської обласної ради, ще один земляк Володимир Ковальчук? Можливо. Думаємо буде ще і пару технічних кандидатів як в підтримку парі основних так і в протидію ним. Наприклад, в пику п.Сухляку можуть вмовити висунутися когось із лікарів. А будь-хто із більш -менш відомих прізвищ саме з міста, наприклад підприємців, зможе відняти частину голосів і у п.Дацюка. Напевно не всі з них в радісному очікуванні монополізації бюджетних замовлень. Не слід недооцінювати і сільського виборця. У п.Дацюка дійсно хороші контакти із сільськими головами і старост призначати буде міська рада за поданням голови міської ради, то ж можна очікувати що сільським головам буде це обіцяно і під це буде мобілізовано його підтримку по селах.

У п.Сухляка є електорат незадоволених владою як міською так і районною, бізнесмени, які відлучені від бюджету, лікарі та вдячні пацієнти, міська інтелегенція.

Оскільки жоден із кандидатів ще не висунутий та і не міг би ще це зробити то нинішній огляд – це всього лише суб’єктивний огляд активностей претендентів на кандидатування.

Фото- скріни із ФБ сторінок осіб, які згадані у матеріалі.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети