. Здолбунівські громади не домовились про об'єднання | Здолбунів City

Здолбунівські громади не домовились про об’єднання

grupa124 го квітня відбулось засідання робочої групи із децентралізації у Здолбунівському районі. 18 членів групи розглянули підсумки роботи в громадах, результативність консультацій, перемовин. Згідно прийнятий за цей місяць Постанов КМУ, спущених з області рекомендацій від району чекали до 25 квітня ініціатив про об’єднання громад. Так область рекомендувала утворити не більше 4 збільшених громад, була думка поділити район навпіл. Одна громада з центром в Здолбунові, інша у Мізочі.

Категорично проти цієї думки висловився Володимир Нечипорук, начфін райадміністрації, який зазначив, що мета реформи наблизити послуги до людини, зменшити кількість адміністрування в районі, збільшити власні доходи територіальних об’єднань.

Голова РДА Сергій Кондрачук відмітив, що весь час адміністрація відгукувалась на запрошення сільських рад і консультувала їх на місцях про можливі фінансові та інші розклади в разі тих чи інших комбінацій з об’єднанням.децентралізація варіант1 (6)

Кажуть не сиділи склавши руки і місцеві політики, які вирішили на темі децентралізації зробити собі політичних дивідендів. Збирали сільських голів окремо від робочої групи і радились як жити далі, і чи варто втягуватись у пасьянси з укрупненням громад.

Як результат на 25 квітня декілька громад провели сесії сільських рад, висловили свої позиції щодо цього процесу, заповнили необхідні документи-паспорти і подали їх. Швидкий аналіз цих документів свідчить, що місто Здолбунів не бажає ні з ким об’єднуватись. Сесія міської ради не проходила, отже цілком можна вважати цю думку думкою мера Ольшевського, а не населення Здолбунова чи хоча б депутатського корпусу.

Глинськ з Богдашевом не проти об’єднуватись разом із П’ятигорами та все ніяк не вирішать у якому із сіл має бути центр громади.

Дві Мощаниці не проти об’єднання навколо Ступно, голова Старомощанської сільради поки у роздумах. Думають ще і у Миротині, двох Дерманях.

Здовбицька, Урвенська і Уїздецька громади порозумілися. Таким чином цілісної картини нових утворень на території району ще не має, але всі подані сільськими радами проекти разом із розрахунками фінвідділу подані до Рівненської ОДА. Після узгодження або неузгодження поданих паспортів нових громад мають стартувати подальші процеси об’єднання на рівні обговорень в селах.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (1 голос (а, ів), середній бал: 5,00 із 5)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 • Сергій Кондрачук

  Вважаю, що заголовок статті категорично суперечить реальному стану речей! Сьогодні на Здолбунівщині готові починати процес об”єднання в тому форматі, як показано на карті в цьому матеріалі, 16 громад із 22-ох, які входять до складу району. Але навіть ті 6, які не подали пропозицій, готові до об”єднання! Питання лише в тому, що вони себе бачать разом з іншими громадами або центрами об”єднаних громад. Загалом же за останні 2 місяці на Здолбунівщині було пророблено колосальну роботу щодо реалізації завдань, передбачених ЗУ “Про добровільне об”єднання тер громад”. Пропозиції у п”ятницю передано на область. Тобто ми свій крок зробили. Тепер слово за областю, яка має скласти та затвердити перспективний план Рівненщини. Побачимо, що буде далі і як триватиме процес децентралізації в країні загалом та в Рівненській обл зокрема.

  • Здолбунівсіті

   Ну повний заголовок звучав так “Здолбунівські громади не домовились про обєднання з першого разу”, але виявився задовгим)) обрізали.

   • Микола

    прикольно обрізали… хотіли як краще а вийшло як завжди? а у результаті просто перекрутили деякі факти

    • Здолбунівсіті

     Нашим читачам видніше як у нас виходить, факт як не крути залишається фактом.

 • Людмила Бабак

  Об”єднання територіальних громад має відбуватись на основі виключно економіки та бюджетоутворення майбутніх громад. Саме економічний фактор буде впливати на самодостатність і можливість самоврядування забезпечити належний рівень надання послуг мешканцям, в першу чергу соціальних. Справа навіть не в заголовку. Реформування місцевого самоврядування вкрай потрібне і тема ця дуже актуальна. Тему необхідно обговорювати, варто згадати Концепцію реформування – http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/333-2014-%D1%80 . Саме концепцією визначено обов”язки та повноваження органів місцевого самоврядування. Робота не проста і не терпить поверхневого підходу, тому необхідно долучатись до неї всім небайдужим та свідомим українцям……Автору дякую за підняття актуального питання, разом з тим пропоную тему продовжити з висвітленням економічної обгрунтованості об”єднання, отримати професійні коментарі керівників району, економістів, фінансистів РДА, голів сільських громад, депутатів районного та сільського рівня, тощо…Впевнена буде дуже грунтовний та фаховий матеріал)))))

  • Здолбунівсіті

   Саме так! Ми приділяємо багато уваги новаціям, що зараз відбуваються у цій сфері і плануємо і надалі бути на вістрі інформаційно-аналітичного простору в т.ч по темі децентралізації. Вже сьогодні можна говорити що рівень розуміння у людей, відповідальних за прийняття рішень значно вищий ніж можна було очікувати, тому нові матеріали, коментарі, розяснення вже незабаром.

 
 

Активні відвідувачі

 
 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама