Здолбунівські громади не домовились про об’єднання

grupa124 го квітня відбулось засідання робочої групи із децентралізації у Здолбунівському районі. 18 членів групи розглянули підсумки роботи в громадах, результативність консультацій, перемовин. Згідно прийнятий за цей місяць Постанов КМУ, спущених з області рекомендацій від району чекали до 25 квітня ініціатив про об’єднання громад. Так область рекомендувала утворити не більше 4 збільшених громад, була думка поділити район навпіл. Одна громада з центром в Здолбунові, інша у Мізочі.

Категорично проти цієї думки висловився Володимир Нечипорук, начфін райадміністрації, який зазначив, що мета реформи наблизити послуги до людини, зменшити кількість адміністрування в районі, збільшити власні доходи територіальних об’єднань.

Голова РДА Сергій Кондрачук відмітив, що весь час адміністрація відгукувалась на запрошення сільських рад і консультувала їх на місцях про можливі фінансові та інші розклади в разі тих чи інших комбінацій з об’єднанням.децентралізація варіант1 (6)

Кажуть не сиділи склавши руки і місцеві політики, які вирішили на темі децентралізації зробити собі політичних дивідендів. Збирали сільських голів окремо від робочої групи і радились як жити далі, і чи варто втягуватись у пасьянси з укрупненням громад.

Як результат на 25 квітня декілька громад провели сесії сільських рад, висловили свої позиції щодо цього процесу, заповнили необхідні документи-паспорти і подали їх. Швидкий аналіз цих документів свідчить, що місто Здолбунів не бажає ні з ким об’єднуватись. Сесія міської ради не проходила, отже цілком можна вважати цю думку думкою мера Ольшевського, а не населення Здолбунова чи хоча б депутатського корпусу.

Глинськ з Богдашевом не проти об’єднуватись разом із П’ятигорами та все ніяк не вирішать у якому із сіл має бути центр громади.

Дві Мощаниці не проти об’єднання навколо Ступно, голова Старомощанської сільради поки у роздумах. Думають ще і у Миротині, двох Дерманях.

Здовбицька, Урвенська і Уїздецька громади порозумілися. Таким чином цілісної картини нових утворень на території району ще не має, але всі подані сільськими радами проекти разом із розрахунками фінвідділу подані до Рівненської ОДА. Після узгодження або неузгодження поданих паспортів нових громад мають стартувати подальші процеси об’єднання на рівні обговорень в селах.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети