Здолбунівські фермери зібрали врожай півметрових буряків

врожай Лапчуків (1)58-річний фермер Олександр Лапчук із села Івачкове Здолбунівського району на Рівненщині разом із сином Олександром, 34 роки, виростив велетенського кормового буряка. Його довжина сягає майже півметра, а вага понад 13,5 кг.  Науковці великі розміри кормових буряків пояснюють сприятливими погодними умовами.

“На диву здоровезний бурячок. Корінь великий і без порожнин. Таких гігантів ще в нашому господарстві не копали. Врожайність понад 100 тонн з гектара. Уже кагати повні, а на полі ще залишалася третина врожаю”, – тішиться Олександр Лапчук. Показує найбільшого буряка. Його довжина майже півметра, а вага понад 13,5 кг.

Чоловік господарює разом із сином Мирославом. Разом обробляють майже 1 тис. га ріллі. Вирощують переважно зернові та ріпак. Утримують велику рогату худобу, свиней. Їх господарства вважають одними з найкращих в області. Кормовими буряками Лапчуки в цьому році засіяли 4 га. Вибрали районований сорт Центуріон. Насіння купували на заводі в Київській області.врожай Лапчуків (2)

“Насіння беремо завжди якісне, оброблене спеціальними хімікатами. Таке не боїться шкідників і добре сходить”, – пояснює Мирослав Лапчук.

В Інституті сільського господарства Західного Полісся великі розміри кормових буряків пояснюють сприятливими погодними умовами. Кажуть, буряки дають зазвичай крупні плоди – до 2-3 кг. Однак, корені вагою понад 10 кг. і для цієї культури є дивиною.

“Погода для буряків у цьому році була доброю. Сорт Центуріон районований і він  пристосований для вирощування в умовах нашого краю. Такі великі коренеплоди можуть вирости на зріджених посівах, коли рослині вдосталь вистачає поживи. Безумовно, вага понад 10 кг для кормового буряка – це дивина”, – пояснює 50-річна Людмила Лукащук,  кандидат сільськогосподарських наук.

5 років тому рівнянка Ольга Гайдук виростила півметрову морквину, а в 2011 році пенсіонерка з Рівненщини Валентина Якубчик – картоплину вагою понад кілограм.

Віктор Гомоль, gazeta.uaВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети