Здолбунівські доброделісти на фестивалі активних людей

Ahalar-Fest: Сила досвіду громади – БУМ серед подій року для активних людей.

loho

AHALAR – це центр гуманістичних технологій, який щорічно організовує програми для активістів зі всієї України, які хочуть і вже починають щось змінювати на будь-яких рівнях організації, проте потребують професійної підтримки, у зв*язку із браком досвіду.

Цього листопада подія під назвою Ahalar-Fest стала своєрідною точку дотику усіх, хто був причетним до прогресу активних людей в Україні протягом останніх 5 років.

Зустріч пройшла успішно, оскільки:

  • на відкритті фестивалю були присутні голова обласної державної адміністрації Куліч Валерій Петрович та заступник керівника апарату облдержадміністрації Соломаха Ірина Григорівна. Валерій Петрович виступив з вітальним словом та зазначив, що проведення такого фестивалю є актуальним у контексті процесів децентралізації влади. Перш за все тому, що надає можливість залучити підготовлені проектом „Територія розвитку” кваліфіковані кадри до процесів розвитку Чернігівщини.
  • у панельній дискусії на тему “Участь громади у прийнятті громадських рішень, партисипаційна демократія” брав участь заступник Чернігівського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Ломако Олександр Анатолійович та разом із експертами фестивалю обговорив нагальні питання локальної демократії. Досвідом співпраці влади і громади із учасниками фестивалю поділився і депутат Здолбунівської міської ради Микола Орлов
  • Зузанна Фіалова з партнерської організації PDCS висловила свою зацікавленість у подальшій співпраці з Центром АХАЛАР і розповіла про новий проект на підтримку громадських ініциатив, який розпочнеться в наступному році. В ньому буде партнером ще одна відома чернігівська організація МАРТ.        

АHALAR-fest був проведений за фінансової підтримки SlovakAid, Вишеградського Фонду, Фонду ім. Ч.С. Мотта та Рaсt (USAID).

dsc_0987

dsc_2174

Протягом 4-х днів використовувалися різні формати: презентації, практичні кейси, процесуальна робота, майстер класи, лекції, панельні дискусії та онлайн-трансляції. Таким чином, фестиваль затвердив визначну роль Чернігова у розвитку локальної демократії, децентралізації і активізації громадян.

dsc_1039

Отож: візуально програма заходу виглядає так:

dsc_1028

Очікуваний приїзд усіх учасників та спікерів був заплановий на 17 число, тому цей день став найменш насиченим у програмі, проте таким же цікавим як й всі інші. Після сніданку та офіційного відкриття від організаторів відчулася, безпосередньо, робоча атмосфера, розпочалися перші панельні дискусії та майстер-класи. Часу для роботи було до обіду, опісля – запланований ланч у ресторані та продовження роботи. Ввечері – загальна лекція-процес про важливість конфліктів та шляхи їх вирішення на різних рівнях від польських колег-спеціалістів Агнешки Врублевської та Томаша Теодорчика. У найкращих стилях Ахалару – інтегрована вечеря дала достатньо часу, щоб учасники “усіх епох” вже у вільному середовищі змогли краще познайомитись та обговорити ті теми, які найбільше цікавлять. І ще одна приємність, здолбунівська команда була найшвидшою у першому ж квест – завданні від Каріни Бахтеєвої з Берліна.

dsc_1174

Наступний день – п*ятниця. В народі – це останній робочий день, день відпочинку, але не тут. Ahalar-fest запропонував надзвичайно велику кількість заходів у різних локаціях Чернігова. Більшість дискусій були цікавими, оскільки в цей день були присутні майже всі тренери, запрошені із країн Вишеградської четвірки ( Угорщина, Польща, Словаччина та Чехія), а також Німеччина. Ранок розпочався із панельних дискусій, на одній з яких у якості експерта був здолбунівчанин – Микола Орлов. Тема звучала як “Участь громади у прийнятті громадських рішень, партисипаційна демократія”, а другою по плану була панельна дискусія: “Конфлікт і локальна демократія”. Обідній час відзначився прес-конференцією, на яку була запрошена велика кількість представників ЗМІ, а організатори заходу відповідали на усі запитання пов’язані з програмою розвитку та подальшими планами.

Перший робочий вихідний розпочався із невеличких, але, як виявилося пізніше досить таки відчутних змін у розкладі конференції. Деякі майстер-класи були перенесені, деякі змінені у часі. Проте, налаштуватися на роботу все-таки вдалося, оскільки більшість заходів вже відбувалася у двох готелях, які знаходять в 5 хвилинах один від одного.

dsc_1140

Неділя – останній день фестивалю активістів розпочався, як і раніше із майстер-класів, а після обіду був виділений час та спеціальна програма, своєрідний коворкінговий метод, для того, щоб учасники мали змогу поговорити про подальші варіанти співпраці разом. Чи виявилася ця річ корисною? Так, безумовно! Чи виявилася вона продуктивною? Час покаже.

Також протягом фестивалю була організована благодійна вечірка, де кожен з учасників міг внести свою лепту у розвиток добра. Методом лотереї розігрувалися подарунки, а гроші, отримані від виручених коштів підуть у вигляді міні-гранту на розвиток одного із проектів наступної “Території Розвитку”, яка ось-ось розпочалася!

dsc_2091dsc_2071dsc_2010dsc_1732dsc_0468

У будь-якому випадку, цей захід, цей Ахалар фест не був організований просто так. Організатори мали свої очікування, учасники – свої. І у випадку, якщо ці очікування перетнуться, можна сміливо заявляти, що на Україну чекає нова хвиля “доброделізма”. А відбуватися це буде в рамках нового, анонсованого проекту спільно із словацькою стороною! Команда зі Здолбунова була представлена керівником ЗЕОНу Миколою Мокриком, співкоординатором волонтерського руху Здолбунівщини Андрієм Орловим та депутатом міськради Миколою Орловим.

Успіхів та добра усім нам!

P.S. Під час виконання завдання на сервісі WECHANGE, який люб’язно презентувала німка з українським корінням – Карина Бахтеєва. Креативний та цікавий підхід! Саме так потрібно презентувати щось щоб зацікавити учасників.

dsc_1032

Андрій Орлов

Фото та відео: Громадський простір, Свобода ФМ, центр “Ахалар”, Андрій Орлов



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети