Здолбунівські депутати закликали Рівнеобленерго зупинити нищення економіки краю

OLYMPUS DIGITAL CAMERAПочинаючи з 2 грудня 2014 року ПАТ «Рівнеобленерго» розпочало відімкнення від електричної енергії споживачів Рівненської області, в тому числі і Здолбунівського району.

   З метою вирішення ситуації першим питанням засідання постійної комісії районної ради з питань економічного розвитку, комунальної власності та енергозбереження, яке відбулось 11 грудня 2014 року, було питання забезпечення мінімізації втрат від відімкнення об’єктів життєзабезпечення Здолбунівського району від джерела електричної енергії.

   На зустріч з депутатами були запрошені представники ПАТ «Рівнеобленерго»: Миколайчик А.І. – заступник технічного директора з високовольтних мереж, Коненко С.Я. – директор з питань безпеки, Пермяков А.Г. – помічник голови правління з питань внутрішніх та зовнішніх комунікацій, Ващук О.В. – начальник дільниці Здолбунівського РЕМ. Крім того, участь у роботі комісії взяв депутат Рівненської обласної ради Андріюк О.М.

   Представники ПАТ «Рівнеобленерго» повідомили, що у зв’язку з надзвичайним станом на ринку електричної енергії України, яка склалась через дефіцит потужності електричної енергії, товариством отримано розпорядження від Державного підприємства «Національна енергокомпанія України «НЕК Укренерго» про аварійні відключення електричної енергії.

   Тому, ПАТ «Рівнеобленерго» продовжує запроваджувати вимкнення електричної енергії згідно розроблених планів відключень по годинам на території Рівненської області.

   Проте, у разі розпорядження головного диспетчера при різкій втраті виробітку електричної енергії та при різкому зниження частоти, ПАТ «Рівнеобленерго» має право без попереджень та узгоджень проводити обмежувальні графіки вимкнень в Рівненській області, що вводяться в дію протягом 10-15 хв. після розпорядження головного диспетчера.

Тривалість та обсяги таких відключень електроенергії регламентуються головним диспетчером.

   Голова районної ради Тимощук В.О. зауважив, що такі відключення від електроенергії, без оголошення графіку, попередження та дотримання точних дат та годин можуть призвести до аварійних ситуацій, пошкодження дороговартісного медичного обладнання, не забезпечується належний контроль за вчасним вимкненням технічних засобів, створюється негативний вплив на роботу та належне функціонування комп’ютерних систем, оргтехніки та приладів, порушується режим або взагалі не забезпечується харчування дітей у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах, не має можливості забезпечити належний догляд та утримання худоби у сільськогосподарських підприємствах району, не забезпечується опалення у тих закладах, системи яких залежать від електроенергії, що може спричинити виникнення надзвичайних ситуацій та спричинити загрозу життю та здоров’ю населення району.

   Крім того, депутат обласної ради Андріюк О.М. акцентував увагу на тому, що відключення від електроенергії промислових підприємств району може спричинити зупинку роботи виробництв (зокрема, з безперервним циклом роботи), що потягне за собою масові вивільнення працівників, які залишаться без заробітної плати, а отже без засобів для існування. Було висловлено пропозицію щодо запровадження попередніх повідомлень про аварійні відключення та дотримання чітких графіків з дотриманням точних дат та годин.

   Це дасть можливість зберегти дороговартісне обладнання та не порушити технологічні процеси на виробництвах та мінімізувати негативний вплив таких відключень на об’єкти життєзабезпечення району (закладів охорони здоров’я, дошкільних навчальних закладів, закладів освіти, котелень теплопостачальних підприємств району, закладів соціальної сфери).

   Керівники району, керівники підприємств, установ, організацій району, представники громади та підприємницьких структур схвильовані виникненням в районі соціальної напруги та можливістю виникнення «соціального вибуху», що неприпустимо у такий складний для нашої країни час.

   Результатом роботи постійної комісії районної ради з даного питання є підготовлений проект відповідного звернення депутатів Здолбунівської районної ради до Прем’єр-міністра України Яценюка А.П., яке буде розглянуто на черговій сесії районної ради.

   Постійна комісія розглянула хід виконання Програми економічного та соціального розвитку Здолбунівського району на 2014 рік та про проект Програми економічного та соціального розвитку Здолбунівського району на 2015 рік. Депутати прийняли рішення при розробленні Програми економічного та соціального розвитку Здолбунівського району на 2015 рік врахувати всі пропозиції та зауваження, соціально-економічну ситуацію в районі, наявності бюджетних призначень на 2015 рік, першочерговості виконання заходів.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети