Здолбунівські депутати проти податку на дощ
У Здолбунівському районі депутати продовжують боротьбу за скасування абсурдного наказу Міністерства регіонального розвитку України “Про затвердження Змін до Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України”, за яким по-новому почали нараховувати тарифи усім юридичним особам різних форм власності за водовідведення атмосферних опадів. Про це 10 червня 2013 року повідомив депутат Здолбунівської міськради Віталій Чернецький.
Нагадаємо, на квітневій сесії районної ради це питання піднімали депутати, і було ухвалено рішення про створення робочої групи задля його вивчення. Після цього Здолбунівський водоканал припинив нараховувати оплату за водовідведення атмосферних опадів для навчальних закладів району та міста Здолбунів. Окрім цього, під час звіту директора Здолбунівського водоканалу В. Мельника на черговій сесії міськради керівник фракції ВО “Свобода” Віталій Чернецький намагався з’ясувати, яким чином будуть розв’язувати проблему нарахування непідйомних тарифів для підприємців міста.
“Незважаючи на мої намагання з’ясувати, що ж все таки дирекція водоканалу робить задля зменшення або скасування тарифу для підприємців, В.Мельник так і не дав конкретної відповіді. Він тільки спромігся пояснити, що рахунки за травень були незначними через малу кількість опадів (відсутність снігу та малу кількість дощів). Хоча насправді незначні рахунки за травень не скасовують грабіжницького наказу, й наступного місяця рахунки можуть бути набагато більшими. Саме тому наступним нашим кроком буде підготовка звернення Здолбунівської міської ради до Президента України, КМУ та ВРУ щодо скасування обтяжливого наказу”, – зазначив Віталій Чернецький.
У свою чергу депутат Здолбунівської райради Олександр Бондарець підозрює, що активна реалізація вказаного тарифу свідчить про дефіцит держбюджету і намагання влади всіма можливими заходами, навіть абсурдними, наповнити державну скарбницю.
“Якщо звернення про скасування здирницького наказу не дадуть результату, ми подаватимемо позов до суду щодо скасування цього наказу. Останні кілька тижнів показали, що кошти, які надходять у зв’язку з нарахуванням згаданого тарифу, використовують не за призначенням, адже проливні дощі, які пройшли всією Україною, показали, що жодних дій щодо приведення в порядок дощової каналізації не проведено”, – додав Олександр Бондарець.
Прокоментувати ситуацію ми попросили експерта муніципального управління Миколу Орлова:
Є економічна і політична складові цього питання. Економічна така. Дощові й талі води теж кудись діваються. Із газонів – у нижні шари грунтів, а от із асфальтованих і бетонних – до водозливних каналізацій, а звідти на каналізаційні станції. Потім очищуються. На все це йдуть додаткові кошти. Їх звідкісь потрібно брати. Ось і запроваджують такі податки. Вони є і в Росії, Литві, Польщі, США, Німеччині. Механізми дії приблизно однакові. У сусідів на сході й на заході ці механізми ще не досконалі, і викликають теж багато нарікань. Для розрахунку, як правило, береться дві складові: кількість опадів за даними метеорологічної служби і площа твердого покриття господарства (в т.ч приватного домогосподарства, навіть площу даху враховують). Далі все просто. Чим більше випадає осадів і більша площа твердого покриття, тим вищий збір чи податок. Щоправда, діють ці збори локально у деяких містах чи штатах, а не обов’язково як національний закон.
Політична частина. Владі не вистачає коштів, тому придумують різні податки і збори. Їхня ефективність легко довести і переконати населення громади у їх необхідності чи навпаки. Вводимо – рік збираємо. Якщо за цей час відбулись позитивні зміни, покращилися об’єкти водопровідно-каналізаційного господарства, тоді є сенс і далі збирати ці кошти, які фактично є додатковими інвестиціями на модернізацію. От у США я бачив, куди ці кошти йдуть. На будівництво й експлуатацію ОКРЕМИХ резервуарів на очисних спорудах, куди потрапляє лише дощова й тала вода, яка потребує значно менших зусиль на очистку. У наших же умовах, коли дощові каналізації не працюють у більшості випадків, зібрані кошти цілком можуть бути використані для латання бюджету комунального водопостачаючого підприємства. Якщо говорити конкретно про “Здолбунівводоканал”, то від цього підприємства нічого не залежить. Вони просто виконавці Наказу Мінрегіонбуду. От якби це була муніципальна ініціатива. тоді можна було б дискутувати про доцільність, чи навпаки, цього збору, а так механізм зміни цього наказу в руках тих же, хто його продукував.
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.