Здолбунівські депутати не погодили кандидатуру голови РДА, але кого це буде хвилювати

sesia_120314_4 (3)

Олександр Бухало

Сьогодні відбулась сесія Здолбунівської районної ради. У засіданні прийняло участь 34-36 депутатів (у різні проміжки сесії). Будь яке рішення ухвалюється, якщо за нього голосує ЗА не менше ніж 23 депутати, окрім випадків, коли потрібно 2/3 депутатського складу.

Питань було багато, проте одне точно було цікаве не лише депутатам, а  і мешканцям району, яких зібралось більше 150 чоловік у сесійній залі.sesia_120314_1 (1)

Голова Рівненської ОДА Сергій Рибачок

Спеціально із цією метою на перше питання завітав і новий голова Рівненської ОДА Сергій Рибачок. А питання звучало про висунення (погодження) кандидатури на посаду голови Здолбунівської РДА. Згідно ЗУ “Про місцеве самоврядування” таке право має районна рада, а не лише голова ОДА, який підбирає собі команду.

Як кому але голова ОДА на фоні своїх попередників, суто із візуальної точки зору при появі у залі справив враження неоднозначне. Хтось назве це агресивним виразом обличчя, хтось революційним поглядом у воєнний час, але посмішкою, як то кажуть там і не пахло.sesia_120314_1 (2)

У короткому виступі Сергій Рибачок, нагадав здолбунівській громаді, що часу на все про все обмаль, що у нього таких як Здолбунівський районів ще 16, що обговорювати потрібно лише одну кандидатуру яку він пропонує. Просить її підтримати і не бачить особливої потреби щоб за це і голосувати. Такий собі наліт громадського одобрямса для галочки.sesia_120314_1 (5)

Юрій Пшеничний зачитує законну підставу для висунення кандидата на голову РДА депутатами райради

Пролунала пропозиція із зали, про те, а чому б нам не виставити ще 1-2 кандидатів, яка була зустрінула вкрай несхвально. Але..таки згодом ще один кандидат з’явився.

Але це було трохи згодом, одразу після того як голова ОДА після виступу …попрощався, пообіцяв, що буде навідуватись до здолбунівчан і поїхав. Питається, а для чого приїздив? Людей послухати чи себе показати. З першим не вдалось так це точно.sesia_120314_4 (4)

Юрій Лиморенко

З’являється інша кандидатура – Юрій Лиморенко, яку озвучили у залі. Це стало несподіванкою для ВО “Батьківщина”, членом якої нині є депутат райради Юрій Лиморенко, тому природно, що фракція попросила перерву. Але депутатам вийти із зали не дозволили…самі люди і примусили депутатів радитись в приміщенні зали засідань. В цей час в кулуарах проходили активні обговорення і суперечки.sesia_120314_3 (5)

sesia_120314_3 (3) sesia_120314_3 (2) sesia_120314_2 (4)

Правий сектор шукав, напевне кого буде люструвати своїми методами наступнимsesia_120314_2 (5)

Здається знайшли…:)

Першим попрямував до свого місця після наради п.Ворон і судячи із його емоцій консенсусу досягнуто не було. Потім пролетів сам кандидат Лиморенко, а за ним повернулась на місця і вся фракція.sesia_120314_3 (6) sesia_120314_3 (1)

Почалось обговорення. Виступ Олександра Бухала був короткий як і вся його біографія: народився, вчився, магістратура з історії, трохи без роботи, трохи викладання курсів в школі міліції, тепер підприємець в сфері торгівлі, 27 років, родом із Дерманщини. Питання. Звідки ваші корені, ваш управлінський досвід, чим відрізняється перший від другого кошика бюджетного тощо. Запальні відповіді і заклики до миру, дружби і порозуміння.

Весь час громада у залі то заводилась то підштовхувала депутатів припиняти обговорення і голосувати.

Виступ Юрія Лиморенко. Цікавіша біографія, освіта, друга освіта в академії держуправління, 5 років на посаді заступника голови РДА,  професійне розуміння бюджетних процесів. Питання: чи готові зняти кандидатуру задля порозуміння в депутатському корпусі і стабілізації ситуації в районі, Чому вирішили погодитись на пропозицію, якщо ще нещодавно заявляли, що не будете боротись за це крісло тощо.

Одразу стало зрозумілий настрой у залі. Найбільш активна частина присутніх почала вигукувати і звинувачувати у провокаціях у підкилимних іграх Лиморенка і тих хто його висунув, але чомусь ніхто не задав запитання, а як з’явилась кандидатура Олександра Бухала і чому саме її і лише одну вніс на розгляд голова ОДА. Але депутати винні самі. Ніхто не заважав їм запропонувати хоч і три кандидатури і навіть провести по них рейтингове голосування і направити ці результати голові ОДА та оприлюднити для громади.

Виступи короткі мали як депутати так і сільські голови та представники громади. На користь і одного і іншого кандидата.

Врешті решт Юрій Лиморенко перед голосування вийшов на трибуну і зняв свої кандидатуру задля збереження єдності в депутатських рядах за що заслужив оплески зали та слова “О, це вчинок вартий уваги, за це можна і у владу брати”. От наш народ любить жаліти. Хвилину назад улюлюкали щоб знімав свою кандидатуру, а після того як зняв кажуть що такого можна брати у владу.sesia_120314_2 (2)

Леонід Власюк оголошує про вихід з фракції

Атмосфера утворилась гнітюча. Вибір без вибору. Не переконливий губернатор, який поїхав і не почув здолбунівчан, відсутність альтернативних кандидатур, сам кандидат без відповідної освіти і досвіду. З такою біографією і послужним списком важко стати не те що директором магазину, а й старшим менеджером, але для того щоб стати головою РДА видно потрібні інші критерії. Додав олії в огонь і член фракції “Свобода” Леонід Власюк, який на початку сесії прямо заявив що не підтримує кандидатури Бухала і виходить із складу фракції. Голова сільської ради Лідія Балабат слушно замітила, що якщо мова йде про 2-3 місяці до президенських виборів, то що ж встигне зробити людина, яка не розуміється на процесах, які існують в РДА. Навіть навчиться не встигне, не те що попрацювати з користю.sesia_120314_1 (4)

І дійсно, як наголосив у своєму виступі голова ОДА ця посада може бути тимчасовою, адже незабаром Президентські вибори. То для чого за два – три місяці “палити” молоду, можливо перспективну людину, а не поставити людину, яка має відповідну освіту, можливо навіть старшу, яка не має захмарних політичних амбіцій. Якщо  насправді потрібен антикризовий строковий менеджер. А не забезпечення партійців роботою зразка 2004, 2010 років.

sesia_120314_1 (3)Голосування відбулось відкрите. ЗА підтримку кандидатури проголосувало 22 депутата, а це означає, що районна рада дану кандидатуру не підтримала. Голосування серед інших присутніх у залі дало результат ЗА-85, але ніхто не оголосив скільки ж всього було присутніх у залі. Ось саме такі цифри і мали потрапити на стіл губернатору. Чи розцінить він це як підтримку чи ні громадою Здолбунівщини буде зрозуміло вже найближчим часом.

У будь-якому разі всі бажають району лише кращого майбутнього тому хто б не став головою РДА – це майбутній камікадзе, якому все рівно хочеться побажати успіху, а жителям району – по менше експериментів над собою. А щодо демократії і легалізації Майданом (громадою) рішень, заздалегідь підготовлених владою то процес цей чим далі тим все формальніший і в обузу тим, хто вже перейшов із статусу борця за владу у статус ВЛАДА. Як казав, вже колишній мер одного із міст Рівненщини “Место сидения определяет точку зрения”!

П.С На засіданні президії ВО “Батьківщина”, яке відбулось одразу по закінченні сесії, було прийняте рішення рекомендувати на посаду заступника голови РДА В.Бондарчук…Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети