Здолбунівське підприємство долучилось до збору відпрацьованих батарейок

батарейкаНапевно кожен з нас бачив на батарейці такий значок (на фото зліва), а він друкується на кожній батарейці не дарма. Наприклад, одна пальчикова сольова батарейка, викинута на звалище, забруднює важкими металами близько 20 квадратних метрів земліабо 400 л води. У сольових батарейках міститься цинк, марганець, кадмій, нікель,свинець, кислоти, луги, пасивне вугілля і двоокис марганцю, електроліт з хлориду амонію. Ці речовини потрапляють в землю і ґрунтові води, завдаючи тим самим невиправної шкоди всьому живому, включаючи людину.   Через воду і повітря токсичні метали потрапляють в організми тварин, у фрукти, які ми їмо самі і даємо нашим дітям, випаровуються у повітря, яким ми дихаємо. Дані речовини погіршують репродуктивні здатності та викликають генетичні зміни і ракові захворювання. Викинувши всього дві старенькі батарейки з ліхтарика, ви зіпсуєте дві ванни, 8 відер і півтора чайника чистої води.

Повідомляє ПАТ “Волинь-цемент”.

Вихід є!!! Якщо батарейки збирати правильно, то для промисловості відпрацьовані батарейки — це сировина з високим рівнем концентрації цінних елементів — кольорових металів та мінералів. Тому доцільніше їх викидати в спеціальні контейнери , та в подальшому налагодити переробку батарейок, ніж просто викидати їх на загальні сміттєзвалища. Таким чином, кожен з нас внесе свій внесок у збереження навколишнього середовища і покращення умов життя для нас і для майбутнього покоління.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAЗа ініціативою ПАТ «Волинь-Цемент» вже розпочато збір батарейок:  восени 2013р.  була встановлена скринька  на території підприємства, яка знаходиться на прохідній в адміністративному  корпусі №2 . За цей час було зібрано та передано на переробку у ДП «Аргентум», м. Львів, вже понад 40-к кілограмів батарейок! А з  01.04.2014р. в торговій мережі міста Здолбунів, та селища Квасилів було встановлено 8 нових контейнерів для збору батарейок  зокрема:

м. Здолбунів- супермаркети «Колібріс», Будинок культури цементників, «Гастроном» поблизу залізничного вокзалу,  магазин «Добробут» (“мікрорайон цементників”)

смт. Квасилів – магазин «Добробут» та магазин «Продукти» поблизу залізничного переїзду

В даних точках прийому Ви безперешкодно та абсолютно БЕЗКОШТОВНО можете принести та здати батарейки на утилізацію.

Нагадаємо, що раніше подібні ініціативи у Здолбунові вже проявили магазини мобільного зв’язку та районна бібліотека.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети