Здолбунівське громадське формування закликає до порозуміння

дружбаЗдолбунівська сотня самооборони з сумом спостерігає за подіями, які у післяреволюційний період мають місце на Здолбунівщині, а також за висловлюваннями окремих осіб з числа підприємців, активістів та посадовців нашого краю.

Активісти нашої організації, яка є громадською, щоденно витрачають свій вільний час та власні кошти на допомогу українській армії, виконання вимог Майдану, організовують та проводять національно-патріотичні заходи, акції, спрямовані проти російського агресора тощо. Члени нашої організації входять до складу добровольчих батальйонів МВС України, боронять нашу землю від терористів та окупантів у складі ЗСУ. Наголошуємо, що наша організація є громадською, добровільною, неприбутковою. Ми нікому нічого не винні, бо безоплатно робимо те, що мала б робити влада. Ми не є політичним проектом. Ми, прості жителі Здолбунівщини, об’єдналися під час революції гідності з метою зробити наш край кращим, чеснішим, гарнішим, патріотичнішим.

 Так, лише за останній незначний проміжок часу активісти нашої організації провели ряд важливих заходів. Це, зокрема, акції щодо бойкоту російських товарів під назвою “Не підтримуй окупантів” із закликом до підприємців відмовитися від продажу російських товарів або хоча б маркувати їх. Ось-ось із ангару одного з наших активістів виїде БТР-70, відремонтований нами, за наші ж кошти для української армії. Починаються роботи над відновленням другої такої ж машини для військових. До найбільших державних свят самооборонівці, за підтримки волонтерів, розфарбували у національні кольори міст на в’їзді до нашого міста зі сторони Здовбиці. Дуже часто наших активістів можна бачити у наметі, який займається збором коштів для військових, ми постійні гості у військовому госпіталі…

 Разом з тим, з часу нашого утворення не припиняються спроби дискредитувати членів сотні. Очевидно, комусь вигідно, щоб у Здолбунові продовжував процвітати гральний бізнес, щоб вулиці міста не патрулювалися, щоб безпечно та комфортно себе почували торговці оковитою та наркотиками, щоб продовжував працювати “Скорпіон”, а російські товари на полицях наших магазинів і надалі ховалися поміж інших. Щоб окремі підприємці, всупереч волі громади руйнували те, що їм не належить, щоб власники ставків били людей, які заходять на їхню територію. Щоб армія не отримала ще декількох одиниць військової техніки, а наші солдати та добровольці не переобтяжували себе “лишніми” касками та бронежилетами.

 Кому невигідна діяльність сотні? Давайте проаналізуємо. Ні для кого не секрет, що власником “окраси” нашого міста – кафе “Скорпіон” є донька відомого активіста місцевого “Правого сектора” Ігора Борцова. Тому не дивно, що саме на сайті місцевого “сектора” ми читаємо образливі слова на адресу наших активістів. Вочевидь, їхнім автором є ще один відомий діяч нашого міста – Олег Тищенко, який  підтримує яйце-шоу з дітьми-спортсменами і публічною бездоказовою “поркою” при них членів сотні. Цих же членів сотні бездоказово записують у дезертири від мобілізації і при наявності беззаперечних доказів зворотнього – не спростовують цю інформацію, знову таки оприлюднену в мережі Інтернет. Маємо інформацію, що активістами цієї організації наразі є хлопці, які свого часу розвалили революційну барикаду у Здовбиці, потоптавши при цьому національний прапор.

 Значного розголосу в районі набувають події, які мають місце у селі Нова Мощаниця. Підприємець Лимар вже не вперше здійснює спроби розібрати те, що йому не належить – приміщення ферми та корівники. Щоразу місцеві жителі, виходячи самі захищати будівлі, телефонують також до сотні самооборони з проханням допомогти і плани підприємця руйнуються. Останнього разу для того, щоб розібрати ферму п. Лимар уклав договір з… охоронною фірмою “Правий сектор”! Маємо ситуацію: по одну сторону сільська громада і самооборона, а по-іншу підприємець і “ПС”.

 лисиця і вовк Більше того, підприємець уклав із “сектором” договір, тобто оплатив (чи мав оплатити) послугу. От і маємо: поки хтось витрачає власний час та кошти на благо суспільства, інші реєструють фірми та на бренді заробляють. До слова, досить образливими були слова представників правоохоронних органів, сказані під час подій в Новій Мощаниці. Коли селяни заблокували автомобіль із “Правим сектором”, міліція захотіла, щоб “заручників” звільняли представники самооборони, а почувши відмову, з вуст правоохоронців пролунали слова: “То для чого нам така самооборона?”. Сумно. Бо насправді для чого нам така міліція, яка, отримуючи заробітну плату, відмовляється та не в змозі виконувати свої обов’язки, перекладаючи їх на плечі громадських активістів.

 Продовжуючи тему “ображених” та незадоволених діями самооборони, можна також згадати боягузливі анонімні листівки на її членів, матеріали, які періодично з’являються на одному із сайтів, що, здається, взяв підряд на паплюження голови районної ради Василя Тимощука.

 Не ми це розпочали. Ми всього лише хочемо, щоб у нашому краї та всій країні був мир, спокій та порядок. Щоб бандити попередньої влади не йшли на підвищення, а відповідали перед Законом. Не залежно від їх партійності. Щоб “місця відпочинку”, які є ганьбою міста, не залежно від того, хто їх власник, або закривалися та демонтовувалися, або починали працювати відповідно до всіх норм та правил. Щоб зажерливі підприємці зважали на людей, а не лише на товщину власної кишені. Адже кожен перед тим, як волати про патріотизм та ненависть до Путіна, повинен вбити Путіна в собі. Лише тоді зможемо перемогти. Лише тоді відстоїмо свою країну. Лише з такими нам – Здолбунівській сотні самооборони – по дорозі.

примирення Проте зараз, в цей історичний та найважливіший в новітній історії України період, коли російський агресор, не приховуючи своїх імперських амбіцій, прагне захопити та знищити нашу землю, ми маємо бути як ніколи єдиними. А тому закликаємо усі політичні сили Здолбунівщини, громадські організації, засоби масової інформації перестати обливати один одного брудом та, якщо не об’єднатися, то рухатися паралельними шляхами до однієї мети: знищення ворога. Взаємопоборювання та чорний піар проти тих, хто так само докладає усіх зусиль для нашої спільної перемоги є нічим іншим, як грою на стороні агресора. Єдність – це те, чого завжди не вистачало українцям, впродовж їхньої багатолітньої історії, щоб мати свою державу. Пам’ятаймо, що саме міжусобиці зруйнували Київську Русь.

Давайте, нарешті, вчитися на помилках наших предків, щоб зберегти українську державу для наступних поколінь. Слава Україні!

Здолбунівська сотня самооборониВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети