Здолбунівська сотня самооборони ініціює створення районного люстраційного комітету

liustВчора на сторінці Здолбунівської сотні самооборони у ВК з”явилося повідомлення про те, що сотня ініціює створення районного люстраційного комітету. Подаємо інформацію прес-служби сотні без змін:

“На установчих зборах Здолбунівської сотні самооборони, при затвердженні Статуту організації, одним з напрямків діяльності Сотні було визначено створення люстраційного комітету (на підставі відповідних Положень, Закону України, який має бути прийнятий). До вказаного питання активісти сотні вирішили підійти якомога ретельніше, щоб Здолбунівський люстраційний комітет став прикладом для інших, а на його засіданнях панувала спокійна, робоча, конструктивна атмосфера, а не галас та взаємні звинувачення, як, скажімо, в Рівному.

Довгий час активісти сотні – члени люстраційного комітету обговорювали формулу та механізми, за яким він має працювати. Проводилися консультації із іншими громадськими організаціями та юристами. Зрештою, було прийнято рішення, що люстраційний комітет Сотні не може бути люстраційним комітетом усього Здолбунівського району, адже в такому разі окремі політичні партії чи високопосадовці, які бояться люстрації, скажуть, що думка такого органу не є авторитетною та не може братися до уваги при призначенні на посади тих чи інших державних службовців. А тому люстраційний комітет сотні самооборони запросив до співпраці інші громадські організації та політичні партії району. Пропонуємо працювати за наступною формулою:

2 людини від Сотні самооборони (ми є ініціаторами створення комітету і маємо чимало напрацювань
+
по 1 представнику від парламентських політичних сил району (ВО «Батьківщина», ВО «Свобода», «УДАР В. Кличка») та Правого сектора.

Шість осіб від вищевказаних організацій, які відповідають певним критеріям (вказані нижче) добирають в комітет ще 3 члени, які можуть бути позапартійними та не входити до жодної ГО.

Сформований люстраційний комітет, до якого увійдуть 9 осіб, і проводитиме люстрацію претендентів та ключові посади в районі. Критерії, за якими проводитиметься люстрація, будуть напрацьовані самим люстраційним комітетом.

Наразі публікуємо критерії, за якими буде відбір самих членів люстраційного комітету. Щоб не придумувати велосипед, беремо Міжнародні вимоги для членів люстраційних комісій.
Обмеження для членів органів люстрації:
1. Не можуть бути членами люстраційної комісії особи, які:
1) визнані у встановленому законом порядку недієздатними або обмежено дієздатними;
2) особи, що були засуджені і відносно яких не знята (погашена) судимість у встановленому законом порядку;
3) особи, що були засуджені за умисні особливо тяжкі, тяжкі та середньої тяжкості злочини незалежно від зняття (погашення) судимості;
4) притягувались до адміністративної відповідальності за вчинення корупційних правопорушень;
5) протягом останніх десяти років перед призначенням обіймали посади Президента України, суддів, прокурорів, слідчих, інших працівників правоохоронних органів, були народними депутатами, помічниками народних депутатів, депутатами всіх рівнів, державними службовцями;
6) є керівниками політичної партії або членами керівного органу політичної партії та/або керівниками та заступниками місцевого осередку політичних партій;
7) у разі призначення будуть безпосередньо підпорядковані особам, які є їхніми близькими родичами;
8) не можуть виконувати повноваження за станом здоров’я;
9) є люстрованими особами.

2. На членів органу люстрації розповсюджуються обмеження, передбачені Законом України “Про державну службу”.

3. Члени органу люстрації не мають права займатися підприємницькою діяльністю безпосередньо або через посередників чи підставних осіб.

Насамкінець зазначаємо, що на сьогоднішнє (26.03.2014 р.) засідання люстраційного комітету Здолбунівської сотні самооборони було запрошено голову районної «Батьківщини» Олега Дацюка та голову районної ВО «Свобода» Олександра Бухала. Напередодні вони заявили, що прийдуть на засідання. Проте не прийшли і на телефонні дзвінки не відповідали. Сподіваємось, що наступні засідання голови провідних політичних партій району не проігнорують. Адже нам хочеться вірити, що у зміні системи влади, а не облич у владі, зацікавлені не лише активісти Здолбунівської сотні самооборони, а всі громадяни. Ми разом маємо не допустити помилок 2005-го. Ми мусимо раз і назавжди встановити чесні та прозорі правила. Для всіх. Щоб нам не було соромно, що ми знову не скористалися шансом зробити Україну вільною європейською країною без корупції та кумівства.

Прес-служба Здолбунівської сотні самооборониВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети